Kadra Czas na Zdrowie Gabinet Czas na Zdrowie Gabinet Czas na Zdrowie Oferta, ćwiczenia, zabiegi Czas na Zdrowie Czas na Zdrowie - logo

Informacje ogólne o Czas na Zdrowie

Czas na Zdrowie to nowoczesne centrum medyczne oferujące szeroką gamę usług z zakresu m.in. leczenia ran, hemoroidów, usuwania znamion skórnych oraz szeregu zabiegów wykonywanych w ramach tzw. małej chirurgii. Nasz zespół  chirurgów ogólnych z wieloletnim stażem klinicznym zapewnia profesjonalne konsultacje i leczenie w przyjaznej atmosferze. Dbamy o najwyższą jakość usług i satysfakcję pacjenta z kompleksowej opieki. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 6 dni w tygodniu.

Do oferty Gabinetów Czas na Zdrowie dołączyły usługi z dziedziny ortopedii. W zakres świadczeń wchodzą konsultacje specjalistyczne oraz zabiegi ortopedyczne kończyny górnej. Leczymy zespół cieśni nadgarstka, zespół rowka nerwu łokciowego, usuwamy kaletkę wyrostka łokciowego, kaletkę przedrzepkową, a także gangliony. Specjalizujemy się również w leczeniu choroby de Quervaina i tzw. palca trzaskającego. Systematycznie rozwijając naszą ofertę wprowadziliśmy iniekcje z osocza bogatopłytkowego, które doskonale wpływają na regenerację tkanek układu mięśniowo-szkieletowego.

Zarówno konsultacje, jak i zabiegi ortopedyczne przeprowadzane są przez specjalistów z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu w trzech lokalizacjach: Krakowie, Wrocławiu oraz Lublinie.

W naszym gabinecie pomoc znajdą osoby borykające się z problemem choroby hemoroidalnej. Leczymy hemoroidy (guzki krwawnicze, żylaki odbytu) nowoczesną małoinwazyjną techniką zabiegową o nazwie HEMORON®. Terapia polega na przywróceniu żylakowi odbytu jego pierwotnej wielkości przy pomocy energii prądu jednofazowego (o niskim napięciu). Efektem zabiegu jest zmniejszenie napływu krwi do guzka, procedura jest bezpieczna i szybka (trwa ok. 30 minut), Umożliwia leczenie choroby hemoroidalnej w każdym jej stadium.

Do oferty naszej placówki należą zabiegi chirurgicznego usuwania zmian skórnych. Jeszcze przed przystąpieniem do zabiegu dokładnie diagnozujemy zmianę, wykorzystując najnowocześniejsze narzędzia dermatologiczne. Podczas przeprowadzanej przez chirurga w znieczuleniu miejscowym procedury medycznej wycinane są takie zmiany jak kaszaki, włókniaki czy tłuszczaki, a także znamiona barwnikowe oraz zmiany brodawkowate. Po wycięciu materiał poddawany jest badaniu histopatologicznemu.

Służymy pomocą w razie niewielkich problemów wymagających interwencji chirurgicznej, takich jak szycie rany czy nacięcie i ewakuacja ropnia. Ściągamy również szwy i bezboleśnie usuwamy wrośnięte paznokcie. Profesjonalnie opracowujemy chirurgicznie rany, umożliwiając ich prawidłowe gojenie. Gwarantujemy przy tym w pełni bezpieczne, sterylne i komfortowe warunki, bez stresu i czekania w kolejkach.

Posiadamy duże doświadczenie w terapii trudnych i niegojących się ran. Zapewniamy dokładną diagnostykę i nowoczesne leczenie dostosowane do potrzeb każdego pacjenta. Specjalizujemy się w owrzodzeniach żylnych i tętniczych kończyn dolnych oraz w stopie cukrzycowej. Proponujemy terapię biochirurgiczną (larwoterapię) polegającą na dokładnym oczyszczeniu rany za pomocą opatrunków zawierających larwy much, produkowanych w nowoczesnym laboratorium w Jagiellońskim Centrum Innowacji w Krakowie. Usuwają one tylko martwą tkankę i bakterie zakażające ranę oraz przyspieszają gojenie i ziarninowanie. Wspomagamy się specjalistycznymi opatrunkami: antybakteryjnymi, hydrożelowymi, piankowymi i z miodem Manuka, wspomagającymi proces gojenia.

W zakres świadczonych przez nas usług wchodzą zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej. Zapraszamy wszystkie osoby pragnące pozbyć się lokalnych depozytów zbędnej tkanki tłuszczowej, opornej na diety bądź ćwiczenia. Wykonujemy lipolizę iniekcyjną (intralipoterapię) z użyciem preparatu Aqualyx. Roztwór rozpuszcza komórki tłuszczowe, a te następnie zostają zmetabolizowane i usunięte z organizmu. Zabieg stanowi niechirurgiczną alternatywę liposukcji, stąd bywa określany „liposukcją bez skalpela”.  

Oferta placówki obejmuje także implantację Disulfiramu (wszycie Esperalu).

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z listą naszych usług.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Dzięki doświadczonemu zespołowi chirurgów i wysoko wykwalifikowanemu personelowi świadczymy najwyższej jakości usługi. Przeprowadzamy nowoczesną i kompleksową diagnostykę, a także kwalifikujemy do zabiegów operacyjnych. Budynek kliniki Czas na Zdrowie jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Jesteśmy do dyspozycji pacjentów 6 dni w tygodniu, zapewniając chorym szybką i fachową pomoc. 

Dbając o wygodę naszych pacjentów, zapewniamy im bezpłatny parking na terenie kliniki.