Gabinet zabiegowy Dentical Recepcja, poczekalnia Dentical Gabinet zabiegowy Dentical Gabinet zabiegowy Dentical Aparatura, sprzęt zabiegowy Dentical Dentical M.Bijoch-Fater, P.Fater

Informacje ogólne o Dentical

Dentical to nowoczesny gabinet dentystyczny zlokalizowany w centrum Piotrkowa Trybunalskiego. Oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne – od profilaktyki, stomatologii zachowawczej i endodoncji, przez protetykę i chirurgię po leczenie chorób przyzębia. Zajmujemy się również stomatologią estetyczną oraz dziecięcą (pedodoncją). W gabinecie dostępny jest aparat RTG, co umożliwia szybką i trafną diagnostykę oraz rozpoczęcie leczenia. Badanie wstępne i szczegółowy plan zabiegów są bezpłatne.

Duży nacisk kładziemy na profilaktykę chorób zębów i przyzębia – nie tylko w przypadku najmłodszych pacjentów. Przeprowadzamy fluoryzację zębów mlecznych i stałych, usuwamy kamień nazębny oraz piaskujemy zęby. Wypełniamy ubytki w zębach stałych na jednej, dwóch lub trzech powierzchniach, a także aplikujemy opatrunki lecznicze. Przeprowadzamy zabiegi z zakresu endodoncji (leczenie kanałowe), niejednokrotnie ratując zęby przed usunięciem. Wykonujemy również procedury re-endodoncji, czyli powtórnego leczenia kanałowego.

W ramach chirurgii stomatologicznej przeprowadzamy ekstrakcje (usuwanie) zębów mlecznych i stałych – włącznie z zabiegami skomplikowanymi. Zakładamy opatrunki chirurgiczne i nacinamy ropnie.

Leczymy schorzenia zębów i przyzębia (periodontologia). Wykonujemy kiretaż metodą zamkniętą i otwartą, oczyszczając kieszonki dziąsłowe. W razie zaistnienia takiej potrzeby przy kiretażu otwartym wykorzystujemy materiał kościozastępczy, przeprowadzając sterowaną regenerację kostną. Pomagamy osobom z rozchwianym uzębieniem – zakładamy specjalne szyny stabilizujące. 

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują stomatologia estetyczna oraz protetyka. Pacjenci niezadowoleni z odcienia szkliwa swoich zębów mogą poddać się zabiegom wybielania zębów. Stosujemy metodę nakładkową oraz gabinetową (z użyciem lampy), po uprzednim skalingu z piaskowaniem dla osiągnięcia jak najlepszych efektów zabiegu.

Współpracujemy z renomowanymi laboratoriami, dzięki czemu możemy zapewnić pacjentom najwyższą jakość prac protetycznych. Poprawiamy estetykę uzębienia poprzez zakładanie licówek porcelanowych i kompozytowych. Wykonujemy korony metalowe, metalowo-porcelanowe i pełnoceramiczne, jak również korony na podbudowie cyrkonowej. Zakładamy wkłady koronowo-korzeniowe metalowe pojedyncze i złożone oraz wkłady z włókna szklanego. Przywracamy pacjentom funkcjonalność uzębienia poprzez idealnie dopasowane protezy akrylowe, elastyczne, szkieletowe oraz szkieletowe z elementami precyzyjnymi (włącznie ze wzmocnieniem siatką). Pomoc znajdą u nas również osoby w sytuacjach awaryjnych: w razie uszkodzenia czy pęknięcia protezy lub niedokończonej pracy w innym gabinecie (zacementowanie). 

Szczególną troską otaczamy najmłodszych pacjentów, dbając o ich pozytywne odczucia w trakcie wizyty w gabinecie stomatologa. Przeprowadzamy fluoryzację i lakowanie zębów. Zapraszamy na wizytę adaptacyjną (bezpłatną), podczas której maluch może zapoznać się z zespołem oraz wnętrzem gabinetu. W ramach stomatologii zachowawczej u dzieci wykonujemy wypełnienia chemoutwardzalne w zębie mlecznym oraz wypełnienia kolorowe. 

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

  • Aparat RTG – Dentical posiada wysokiej klasy aparat do wykonywania zdjęć RTG zębów, co pozwala na szybkie i trafne postawienie diagnozy, bez konieczności odsyłania pacjenta na prześwietlenie i wydłużania procesu leczenia.

  • Wykwalifikowani, doświadczeni specjaliści 

  • Szczególne podejście do najmłodszych pacjentów

  • Bezpłatna wizyta adaptacyjna dla dzieci

  • Współpraca z najlepszymi laboratoriami protetycznymi

  • Punktualność w poszanowaniu czasu pacjentów

  • Kompleksowość usług

  • Nowoczesny sprzęt i przyjazne wnętrza 

  • Dogodna lokalizacja blisko centrum miasta

  • Promocje cenowe