4,8 / 5  - 786 opinii
Recepcja, poczekalnia Derm-Al Wygląd zewnętrzny Derm-Al Gabinet zabiegowy Derm-Al Gabinet konsultacyjny Derm-Al Gabinet konsultacyjny Derm-Al Gabinet zabiegowy Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Leczenie, terapia Derm-Al Derm-Al - logo

Informacje ogólne o Derm-Al

Centrum Dermatologiczno-Alergologiczne „Derm-Al” w dzielnicy Górny Sopot mieści się od 1998 roku. Zostało stworzone dzięki ciężkiej pracy, dużemu doświadczeniu, a przede wszystkim ogromnej pasji specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii dr n. med. Barbary Sarankiewicz-Konopki. To miejsce oferujące kompleksowe usługi: leczenie, diagnostykę i zabiegi z zakresu dermatologii, alergologii i laryngologii. Współczesne trendy w medycynie, a także oczekiwania Pacjentów sprawiły, że w ofercie centrum znalazły się również specjalistyczne zabiegi dermatochirurgiczne, z zakresu dermatologii estetycznej, podologii, a także wybrane zabiegi z chirurgii plastycznej okolicy oka, oraz transplantacja włosów.

Dbając o każdy szczegół naszych usług, staramy się zapewnić naszym pacjentom profesjonalne leczenie w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze. Przestrzeń w Derm-Al to nowocześnie urządzone, klimatyzowane pomieszczenia oraz optymalnie wyposażone gabinety. Zaplecze sprzętowe to urządzenia pochodzące od znanych i czołowych producentów sprzętu medycznego na świecie, w tym laser VariLite™, urządzenie radiochirurgiczne Acusect Ellman, endoskop laryngologiczny EMOS, oraz nowoczesny videodermatoskop Vexia Gold z oprogramowaniem do analizy znamion. Dużym atutem naszego centrum jest zespół doświadczonych lekarzy specjalistów z długoletnim stażem. Posiadają doświadczenie kliniczne, prócz tego są wykładowcami. Nasi lekarze podnoszą swoją wiedzę regularnie, uczestnicząc w szkoleniach i seminariach w Polsce i za granicą.

Każdy Pacjent jest dla nas równie ważny i wymaga serdecznego, indywidualnego podejścia. Grupa ufających nam zadowolonych Pacjentów ciągle się powiększa, a dowodem zaufania i sympatii jest już trzecie leczące się u nas pokolenie. Mamy ogromną przyjemność i satysfakcję leczyć całe rodziny: dziadków, rodziców, dzieci. Nasze usługi dostępne są także dla osób niepełnosprawnych – brak barier architektonicznych pozwala na swobodne poruszanie się osobom na wózkach inwalidzkich. Jesteśmy również przygotowani do obsługi pacjentów obcojęzycznych. Lekarze posługują się językiem angielskim oraz rosyjskim.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Derm-Al to miejsce, które może poszczycić się doskonałym zapleczem sprzętowym. Znajdujące się u nas wyposażenie pozwala na skuteczne i bezpieczne przeprowadzanie procedur medycznych. Wszystkie urządzenia posiadają niezbędne certyfikaty oraz atesty. 

Dysponujemy m.in.:

 • laserem medycznym Fire Xel CO2 – jednym z najnowocześniejszych laserów do zabiegów chirurgicznych i frakcyjnych (usuwania zmian skórnych, blizn potrądzikowych i innych, przebarwień, rozstępów, odmładzania).

 • laserem medycznym Fox firmy A.R.C – laserem niemieckiej produkcji do zwalczania grzybicy paznokci.

 • laserem diodowym VariLite™ – laserem produkcji USA do usuwania teleangiektazji, czyli zamykania rozszerzonych naczyń krwionośnych na twarzy, dekolcie, podudziach i udach, usuwania naczyniaków gwiaździstych i rubinowych oraz usuwania przebarwień na twarzy i na grzbietach dłoni. Laser ten został nagrodzony Perłą Dermatologii w 2012.
 • videodermatoskopem Vexia Gold z oprogramowaniem Moleanalyzer – urządzeniem do precyzyjnej cyfrowej diagnostyki znamion w powiększeniu do 120 razy. Wyposażony jest w nowoczesne oprogramowanie, które umożliwia analizę znamion,  wykrywanie nowych i porównywanie zmian. Urządzenie pozwala na śledzenie badania na monitorze oraz wykonanie zdjęć klinicznych dla pacjenta.  
 • urządzeniem do radiochirurgii Acusect amerykańskiej firmy Ellman – służącym do przeprowadzenia zabiegów dermatochirurgicznych i laryngologicznych, w tym do zabiegu redukcji lub likwidacji chrapania, leczenia bezdechów sennych, kryptolizy migdałków podniebiennych, leczenia nieżytu nosa.
 • endoskopem laryngologicznym niemieckiej firmy EMOS – wyposażonym w optykę giętką o jednej z najmniejszych dostępnych średnic 2,8 mm, co umożliwia przeprowadzenie delikatnego i bezpiecznego badania również u małych dzieci i osób z silnymi odruchami gardłowymi. Dodatkowym atutem tego aparatu jest kamera o rozdzielczości 18 tyś. pikseli, dzięki której diagnostyka jest wysoce precyzyjna, a pacjenci mają możliwość śledzenia badania na monitorze i uzyskania nagrania bądź wydruku zdjęcia z opisem.
 •  urządzeniem Pelleve™  – aparatem wykorzystującym technologię fal radiowych (RF) stosowanym w niechirurgicznym liftingu twarzy, szyi lub dekoltu (tzw. thermolifting).
 • spirometrem – stosowanym do oceny wydolności układu oddechowego.
 • urządzeniem do krioterapii – urządzeniem do usuwania brodawek metodą wymrażania.
 • systemem lamp do naświetlań UVB – lampy stosowane do fototerapii, leczenia m.in. łuszczycy.
 • urządzeniem do mikrodermabrazji korundowej (medycznej) – stosowanym do mechanicznego, kontrolowanego złuszczania naskórka.
 • aparatem wytwarzającym fale ultradźwiękowe – umożliwiającym przeprowadzenie zabiegu peelingu kawitacyjnego oraz sonoforezy (wtłoczenie witamin i innych składników aktywnych w głąb skóry).
 • urządzeniem podologicznym i narzędziami firmy Gerlach – lidera w produkcji profesjonalnego sprzętu dla specjalistów w zakresie leczenia i pielęgnacji stóp, wykorzystywany m.in. do usuwania odcisków, modzeli, leczenia wrastających paznokci

Udogodnienia dla pacjentów

Dbając o dobro i zadowolenie naszych Pacjentów, oferujemy im, między innymi:

 •  komfortowe wnętrza  – klimatyzowana przestrzeń naszego centrum jest urządzona tak, aby każdy przebywający w niej Pacjent czuł się swobodnie i bezpiecznie. Oczekując na wizytę, można skorzystać z WF i dostępnej prasy. Na dzieci czeka  kącik zabaw.
 • indywidualne podejście  – zwracając szczególną uwagę na indywidualne potrzeby i uwarunkowania zdrowotne naszych Pacjentów, każdemu z nich poświęcamy tyle uwagi i czasu, ile jest niezbędne do uzyskania celu prowadzonego leczenia
 • kompleksowość – wzajemna współpraca specjalistów z kilku dziedzin medycyny pozwala nam na zapewnienie leczonym kompleksowej i dokładnej diagnostyki oraz prawidłowego przebiegu terapii
 • doświadczenie – wieloletnie doświadczenie naszej wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej jest gwarantem bezpieczeństwa oraz skuteczności każdej przeprowadzonej procedury medycznej.
 •  pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
 • dla pacjenta zagranicznego  – pacjenci obcojęzyczni mogą komunikować się z nami w języku angielskim lub rosyjskim
 • atrakcyjne promocje i zniżki  – systematycznie wprowadzamy do naszej oferty promocje i zniżki, dzięki którym pacjenci mogą poddać się specjalistycznym zabiegom w atrakcyjnej cenie
 • świadczenie usług w ramach ubezpieczeń prywatnych  – bezgotówkowo przyjmujemy pacjentów ubezpieczonych w Allianz, Medica Polska, Medicover, Skok ubezpieczenia oraz UNIQA
 •  możliwość płatności kartą