4,9 / 5
Gabinet Derma point Gabinet Derma point Leczenie, terapia Derma point Kadra Derma point Gabinet Derma point Gabinet Derma point Gabinet Derma point Gabinet Derma point Gabinet Derma point Gabinet Derma point

Informacje ogólne o Derma point

Derma point to zlokalizowany w Gliwicach nowoczesny gabinet medycyny estetycznej i dermatologii. W szerokiej ofercie wykonywanych usług znajdują się zabiegi laserowe – dysponujemy platformą laserową Alma Harmony XL Pro. Ponadto przeprowadzamy zabiegi z zastosowaniem szeregu renomowanych produktów (w tym wypełniacze, toksyna botulinowa, hydroksyapatyt wapnia, nici liftingujące, osocze bogatopłytkowe), indywidualnie dostosowując najlepszą metodę terapii do każdej osoby oraz jej potrzeb.

Bardzo ważne miejsce w naszej ofercie zajmuje laseroterapia. Wszechstronność systemu Alma Harmony XL Pro umożliwia nam zarówno laserowy resurfacing, peeling oraz lifting skóry, jak i laserowe zamykanie naczynek, likwidację nieudanego makijażu permanentnego czy usunięcie tatuażu. Likwidujemy pajączki naczyniowe (tzw. teleangiektazje), laserowo usuwamy także rumień oraz zmiany skórne (przebarwienia, rozstępy, blizny). Leczymy poszerzone naczynka na nogach, naczyniaki rubinowe i gwiaździste, redukujemy głębokie zmarszczki i bruzdy. Pomagamy pacjentom z przebarwieniami posłonecznymi i po lekach oraz osobom z trądzikiem.

W ramach medycyny estetycznej proponujemy Państwu zabiegi odmładzające i redukujące niedoskonałości skóry. Osoby z kompleksem opadających powiek zapraszamy na zabieg będący alternatywą chirurgicznej operacji – blefaroplastykę z użyciem plazmy. To szybka nieinwazyjna procedura dedykowana tym, którzy nie mogą bądź nie chcą przechodzić długiej rekonwalescencji i wyłączać się z aktywności zawodowej. Jest skuteczna w korekcji opadających powiek, niwelowaniu wiotkości skóry powiek, efektu „zmęczonych” oczu i „ciężkich powiek”, nadających twarzy smutny wygląd oraz dodających lat.

Zmarszczki mimiczne redukujemy iniekcjami toksyny botulinowej. Dzięki ostrzykiwaniom botoksem spłycamy tzw. kurze łapki, zmarszczki poprzeczne czoła oraz tzw. lwią zmarszczkę. Preparaty z toksyną botulinową typu A sprawdzają się w leczeniu nadmiernej potliwości (nadpotliwości, hiperhydrozy) dłoni, pach czy stóp, a także w terapii osób dotkniętych problemem bruksizmu – nadmiernego zgrzytania zębami.

Zmarszczki statyczne i bruzdy wypełniamy preparatami na bazie kwasu hialuronowego. Zabiegi z wypełniaczami polecamy osobom chcącym się pozbyć bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek w obrębie ust, tzw. zmarszczek palacza czy bruzd „marionetki”. Kwasem hialuronowym modelujemy zapadnięte policzki, korygujemy cienie pod oczami i blizny potrądzikowe. Preparaty wypełniające wykorzystujemy także w zabiegu o nazwie lifting wolumetryczny, którego celem jest odpowiednie wykonturowanie twarzy i przywrócenie tkance podskórnej utraconej objętości.

Zabiegi z kwasem hialuronowym proponujemy pacjentom z opadającymi kącikami ust bądź zatartym konturem ust, jak również z czerwienią wargową o dużym stopniu przesuszenia. Dzięki iniekcjom preparatów firm takich jak Restylane, Teosyal czy Juvederm powiększamy i modelujemy usta.

W przypadku skóry pozbawionej elastyczności, wiotkiej, bez odpowiedniego nawilżenia zalecamy poddanie się zabiegowi Restylane Skinbooster. Jest dedykowany zarówno potrzebom skóry dojrzałej, jak i młodej (przeciwdziałanie procesom starzenia). Może być stosowany na skórze twarzy, szyi i dekoltu oraz dłoni. W celu spłycenia zmarszczek, ujędrnienia skóry oraz regeneracji blizn i redukcji rozstępów przeprowadzamy także terapię kolagenową z użyciem preparatu NITHYA.

Oferujemy Państwu zabieg modelowania twarzy hydroksyapatytem wapnia (Crystalys). Procedura stymuluje proces budowy nowych włókien kolagenowych, dając efekt odmłodzenia wyglądu. Jest dedykowana osobom z zapadniętymi policzkami, liniami marionetki, fałdami nosowo-wargowymi czy opadającymi kącikami ust. Zaleca się ją także pacjentom chcącym wymodelować linię żuchwy, odmłodzić skórę twarzy oraz grzbietów dłoni.

Naszą kolejną propozycją zabiegów odmładzających wygląd jest bezoperacyjny lifting twarzy z użyciem nici PDO i Barb 4D. Procedura z zastosowaniem rozpuszczalnych nici liftingujących jest bezpieczna i efektywna, a jej rezultaty są natychmiastowe i długotrwałe. Nici PDO wykorzystuje się zazwyczaj w zabiegach wzmacniających skórę szyi i dekoltu oraz w redukcji zmarszczek w okolicy powieki dolnej. Z kolei nici Barb 4D najczęściej stosuje się w celu korekcji opadających policzków (tzw. „chomików”). Dzięki systemowi mikroskopijnych haczyków efekt liftingu jest bardziej intensywny.

Pacjentom zainteresowanym osiągnięciem jak najbardziej naturalnych rezultatów proponujemy zabiegi z osoczem bogatopłytkowym (PRP). Pełna biokompatybilność preparatu uzyskanego z krwi własnej pacjenta zapewnia brak ryzyka reakcji alergicznej. Osocze znakomicie sprawdza się w terapii nadmiernego wypadania włosów i łysienia, w rewitalizacji skóry oraz w przywracaniu jej prawidłowego nawilżenia i jędrności. Jest skuteczne także w leczeniu ran i oparzeń, w korekcji blizn i rozstępów.

W ramach dermatologii zajmujemy się diagnostyką i leczeniem schorzeń skóry, włosów i paznokci. Terapię poprzedzamy wywiadem lekarskim i rzetelną analizą stanu skóry, przeprowadzaną w celu ustalenia indywidualnego planu leczenia. Wykonujemy dermatoskopię – nieinwazyjne badanie skóry i błon śluzowych, pozwalające szybko postawić diagnozę i wdrożyć odpowiednie leczenie. Umożliwia wykrycie nowotworów skóry w ich wczesnym stadium.

Można zwrócić się do nas w przypadku problemu m.in. z trądzikiem (zwyczajnym, różowatym), łuszczycą i łojotokowym zapaleniem skóry. Pomagamy osobom z łysieniem, grzybicą, rumieniem, naczyniakami i popękanymi naczynkami (teleangiektazjami). Usuwamy przebarwienia i blizny, brodawki wirusowe oraz pieprzyki. Leczymy atopowe zapalenie skóry, infekcje wirusowe i bakteryjne skóry. Przyjmujemy pacjentów dotkniętych nowotworami skóry.

Zajmujemy się dermatochirurgią. Usuwamy znamiona, zmiany skórne o różnej etiologii – zarówno łagodne, jak i złośliwe. Wykonujemy zabiegi klasyczne (chirurgiczne usuwanie z założeniem szwów) oraz procedury laserowego odparowania tkanek. Likwidujemy znamiona skórne i barwnikowe, brodawki wirusowe i łojotokowe, jak również zmiany takie jak kaszaki, tłuszczaki i włókniaki. Można u nas usunąć prosaka, kępki żółte powiek oraz przerośnięte gruczoły łojowe. Usuwamy nowotwory skóry.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Alma Harmony XL Pro – wszechstronne urządzenie izraelskiego producenta Alma Lasers. To platforma laserowa („kombajn wielofunkcyjny”) dająca możliwość wykorzystania różnych rodzajów laserów w trakcie jednego zabiegu. Jej technologia zapewnia znaczące skrócenie czasu, jaki pacjent spędza w gabinecie, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz uzyskania wysokiej efektywności procedury. W zależności od rodzaju głowicy, stosowanej w trakcie zabiegu, przy pomocy platformy można zarówno zlikwidować tzw. teleangiektazje (pajączki naczyniowe), rumień, jak i zmarszczki czy niechciane tatuaże. Alma Harmony Pro sprawdza się również przy usuwaniu blizn i rozstępów, jak również w liftingu skóry.

  • Głowicę Nd:Yag (laser neodymowo-yagowy) stosuje się w redukcji wszelkiego rodzaju zmian naczyniowych. Jako jedyna na rynku jest wyposażona w system chłodzenia naskórka, zapewniający pacjentowi komfort w trakcie zabiegu.

  • Druga głowica, Dye-VL (wąskopasmowe pulsacyjne źródło światła o dł. 500-600nm), cechuje się możliwością pracy w systemie dynamicznym. Zabieg z jej użyciem jest bezpieczny i bezbolesny. Stosuje się ją w leczeniu m.in. rumienia, trądziku różowatego czy przebarwień po lekach bądź opalaniu.

  • Głowica ClearLift (laser frakcyjny, nieablacyjny) jest wykorzystywana w zabiegach, których celem jest poprawa elastyczności i napięcia skóry. Redukuje blizny i przebarwienia oraz spłyca zmarszczki w trakcie bezoperacyjnego liftingu twarzy. To jedyny dostępny obecnie na rynku frakcyjny laser medyczny z technologią Q-switch.

  • Głowica High Power Q-switched (laser o wiązce o dł. 1064nm lub 532nm), stosowana w zabiegach, których celem jest zlikwidowanie niechcianych tatuaży bądź makijażu permanentnego. Jest efektywna także w redukcji głębokich przebarwień.

  • Głowica iPixel (laser frakcyjny, ablacyjny erbowo-yagowy), wykorzystywana w zabiegach tzw. resurfacingu laserowego. Cechuje się wysoką skutecznością w redukcji blizn. Sprawdza się również w usuwaniu bruzd i głębokich zmarszczek, a także w poprawie struktury skóry (ziarnistej faktury).

Gabinet Derma point Gabinet Derma point Gabinet Derma point