Dermatochirurgia

chirurgiczne wycinanie zmian skórnych, wycinanie łagodnych guzów skóry, kriochirurgia zmiany miejscowej więcej »

Filtruj wyniki:
Wczytaj więcej wyników

Dermatochirurgia - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Dermatochirurgia, czyli chirurgia skóry, jest dziedziną medycyny, obejmującą leczenie zmian występujących na powierzchni skóry i tkanki podskórnej. Wszystkie zmiany przed przystąpieniem do leczenia powinny zostać dokładnie zbadane przez wykwalifikowany specjalistę z zakresu dermatologii. Zabiegi tego typu przeprowadza się za pomocą skalpela (wycięcie chirurgiczne), lasera CO2, krioterapii lub elektrokoagulacji.

Zabiegi z obszaru dermatochirurgii w Polsce – gdzie można się na nie udać

W Gdańsku zabiegi z obszaru dermatochirugii wykonuje dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog i wenerolog. Posiada nagrodę im. prof. Tadeusza Bogdanowskiego za najlepszą pracę z zakresu dermatochirurgii, zaprezentowaną podczas XII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Sekcji Dermatochirurgii Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Jest autorem pierwszego polskiego podręcznika, dotyczącego dermatochirurgii. Udać się do niego można na leczenie nowotworów złośliwych (wycięcie chirurgiczne z badaniem histopatologicznym, leczenie kriochirurgiczne, elektrochirurgia) oraz usuwanie zmian łagodnych (wycięcie chirurgiczne, elektrochirurgia, leczenie kriochirurgiczne, techniki łączone). Jego oferta obejmuje także korekcję blizn (np. kriochirurgia, laseroterapia, doogniskowe podanie kortykosteroidów, chirurgiczne wycięcie zmian) oraz biopsję skóry.

W Warszawie na chirurgiczne wycinanie zmian skórnych udać się można do Centrum Medycznego DERMIQ, w którym pacjenci poddać się mogą usunięciu m.in. brodawki (łojotokowej, wirusowej, płciowej), włókniaka miękkiego, zmian barwnikowych oraz kępki żółtej. W ośrodku leczy się także blizny przerosłe, atopowe znamiona barwnikowe, zmiany przednowotworowe i nowotwory skóry oraz zmiany guzkowe skóry. Wszystkie tego typu zabiegi wykonywane są metodą chirurgiczną, laserową (laser CO2), elektrokoagulacji lub krioterapii. Oferta Centrum obejmuje ponadto całą gamę usług z obszaru dermatologii estetycznej, w tym rewitalizację skóry, zamykanie popękanych naczynek krwionośnych oraz leczenie nadpotliwości.

W Bielsku-Białej zabieg chirurgicznego usunięcia zmiany skórnej wykonać może lek. med. Aneta Ptak, specjalista dermatolog i wenerolog oraz lekarz medycyny estetycznej. Specjalizuje się m.in. w procedurach z zakresu dermatochirurgii: udać się do niej można na usunięcie mięczaka zakaźnego, znamienia skórnego oraz brodawki płaskiej. Pacjenci poddać się u niej mogą także badaniu histopatologicznemu, ostrzyknięciu keloidu oraz laserowemu usunięciu brodawki lub włókniaka.

Cena usunięcia włókniaka w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed Kadra w Ośrodek Medyczny Osteomed

W Polsce za zabieg usunięcia włókniaka zapłacić trzeba około 300 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, w Polskim Centrum Medycznym w Londynie zaczyna się ona od 150 funtów brytyjskich, czyli od około 800 złotych.

Dermatochirurgia - ceny w różnych miastach

 • Józefosław od 180 zł
 • Warszawa od 20 zł do 4000 zł
 • Kraków od 150 zł do 500 zł
 • Wrocław od 50 zł do 1500 zł
 • Łódź od 70 zł do 2000 zł
 • Poznań od 100 zł do 1200 zł
 • Katowice od 100 zł do 1300 zł
 • Bydgoszcz od 30 zł do 1500 zł
 • Częstochowa od 300 zł
 • Szczecin od 50 zł do 2000 zł
 • Gdańsk od 350 zł
 • Białystok od 150 zł do 1000 zł
Dermatochirurgia cena »

Usługa dermatochirurgia jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i dermatologa.