Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Bielsko-Biała

Synonimy: leczenie nadpotliwości dłoni botoxem

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Bielsko-Biała - informacje

Gabinet zabiegowy w Body Care Clinic Gabinet zabiegowy w Body Care Clinic

Hiperhydroza (nadpotliwość) dłoni jest zjawiskiem powszechnym i zarazem bardzo stresującym dotkniętego nim człowieka. Na szczęście współcześnie dość łatwo jej się pozbyć – wystarczy poddać się terapii z użyciem toksyny botulinowej, by móc zapomnieć o problemie wilgotnych dłoni na okres 7-12 miesięcy.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, po wcześniejszym wykonaniu testu Minora (skrobiowo-jodowego). Celem testu jest sprawdzenie, czy pacjent cierpi na hiperhydrozę, a także ustalenie, w które miejsca lekarz powinien wprowadzić preparat. Dokonuje tego przy użyciu bardzo cienkiej igły, podając małe objętości środka pod skórę podzieloną na niewielkie kwadraty. Celem iniekcji toksyny botulinowej jest zablokowanie nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego. Efektem terapii jest zahamowanie wydzielania przez nie potu na określony czas – leczenie można powtórzyć po ustaniu rezultatów poprzedniego zabiegu.

Leczenie nadpotliwości dłoni w Bielsku-Białej

Ponieważ systematycznie rośnie zainteresowanie leczeniem krępującego schorzenia, jakim jest nadmierna potliwość dłoni, coraz więcej lekarzy poszerza zakres świadczonych usług o terapię toksyną botulinową. Dzięki temu osoby pragnące pozbyć się dolegliwości mogą znaleźć specjalistę nie tylko w dużym mieście, ale i w mniejszym ośrodku, takim jak Bielsko-Biała. Pracuje tu, między innymi, dr n. med. Artur Sandelewski (Esteuroda Medycyna Estetyczna), leczący hiperhydrozę dłoni przy pomocy Botoxu. To doświadczony lekarz wykonujący zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii estetycznej. Udziela pomocy pacjentom borykającym się z nadmierną potliwością dłoni, pach i stóp.

Kolejny specjalista z Bielska-Białej to lek. med. Aneta Ptak (Gabinet Medycyny Estetycznej i Laseroterapii). Jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 2000 roku przeprowadza zabiegi z zakresu dermatologii. W 2005 roku jako pierwszy lekarz na Podbeskidziu i Śląsku Cieszyńskim ukończyła z wyróżnieniem Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej oraz Stowarzyszenia Dermatologów Medycyny Estetycznej. W swoim gabinecie leczy nadmierną potliwość pach, stóp i dłoni, a także wykonuje szereg innych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.

Pacjenci z nadpotliwością dłoni uzyskają pomoc medyczną również w bielskim Gabinecie Medycyny Estetycznej ESTINA. Członkiem zespołu medycznego placówki jest lek. med. Dorota Gierasińska-Gawlik, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. To członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Należy również do IMCAS (International Master Course on Aging Skin). Pacjentów przyjmuje także lek. med. Joanna Wójcik, specjalistka II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mezoterapii, Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prócz tego należy do Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Bielsko-Biała – gdzie wyleczymy nadpotliwość dłoni Botoxem

Centrum Kosmetyki Estetycznej Sophia przeprowadza leczenie hiperhydrozy dłoni z zastosowaniem Botoxu. Zabiegi wykonuje dr n. med. Marek Kania, chirurg ogólny i patomorfolog. Od wielu lat obejmuje stanowisko asystenta oraz adiunkta Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego, jest także asystentem Katedry Patomorfologii ŚUM w Katowicach. W latach 1996-2006 był ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Sosnowcu. Na leczenie można się do niego zgłosić również w katowickim NZOZ Sad-Med. To członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, stale współpracujący ze Stowarzyszeniem Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Sekcją Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Przeprowadzaniem zabiegów z użyciem toksyny botulinowej u pacjentów z nadpotliwością dłoni zajmuje się zespół dermatologów ze Specjalistycznego Centrum Medycznego NOWOMED. Należy do niego lek. med. Danuta Włoch oraz lek. med. Ewa Marzec. Udzielają pomocy osobom z hiperhydrozą stóp i pach, zajmują się także spłycaniem zmarszczek przy pomocy Botoxu oraz wypełniaczy kwasu hialuronowego. Placówka posiada również filię w Krakowie.

Specjaliści Salonu Stylizacji i Kosmetyki Beauty Touch podczas terapii osób cierpiących na nadmierną potliwość dłoni stosują Botox. Wykorzystują go również przy zabiegach spłycających zmarszczki pionowe czoła i kurze łapki, a także do niwelowania opadających kącików ust.

Leczenie nadpotliwości dłoni poprzez wstrzykiwanie śródskórne toksyny botulinowej oferuje również salon Metamorfoza. Stosowanymi preparatami są: Botox oraz Dysport. Ośrodkiem kieruje Alicja Szymkowska, uczestniczka wielu kursów i szkoleń doskonalących.

I po stresie!

Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy Gabinet zabiegowy w Klinika Magnuccy

Pacjenci coraz częściej decydują się na leczenie w mniejszym mieście, chcąc przejść zabiegi w niższych cenach niż obowiązujące w dużym ośrodku typu Warszawa czy Kraków. Robią tak nie tylko Polacy, ale i turyści medyczni z innych krajów, przykładowo z Niemiec, Szwecji i USA. Dla porównania, w bielskim gabinecie Esteuroda Medycyna Estetyczna leczenie nadpotliwości dłoni toksyną botulinową kosztuje 1,5 tys. złotych, z kolei nowojorska klinika Vein Treatment Center oferuje tego typu terapię za min. $1500, czyli ok. 4,8 tys. złotych. Różnica cenowa jest jednym z głównym powodów przyjazdów zagranicznych pacjentów do bielskich placówek. Przy okazji wizyty w mieście mogą spędzić czas, wypoczywając wśród tutejszych atrakcji. Należy do, między innymi, Zamek książąt Sułkowskich znajdujący się na terenie Starego Miasta, a także późnoklasycystyczny Dwór Lipnicki z zabytkowym parkiem.

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Bielsko-Biała od 1 500 zł
 • Plewiska od 1 200 zł
 • Warszawa od 550 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 1 200 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 750 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 999 zł do 2 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 2 500 zł
 • Katowice od 1 400 zł do 2 490 zł
 • Bydgoszcz od 1 300 zł do 1 500 zł
 • Białystok od 1 500 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 720 zł
 • Lublin od 1 200 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 1 200 zł do 2 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w pobliżu Bielska-Białej, w miejscowościach: Cieszyn, Jastrzębie-Zdrój oraz Jaworzno.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska