Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Bielsko-Biała

leczenie nadpotliwości dłoni botoxem

Pacjenci z Bielska-Białej wybierają także placówki z Skoczów (19 km od centrum Bielska-Białej)
Skoczów, ul. Morcinka 16 B

Centrum Lekarskie Alfa

3,8 / 5  (52 opinii)  rozwiń
 • Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową 1 600 zł
 • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej (przedzabiegowa)  100 zł

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Bielsko-Biała - informacje

dr Krystyna Lubelska, specjalista dermatolog dr Krystyna Lubelska, specjalista dermatolog

Hiperhydroza (nadpotliwość) dłoni jest zjawiskiem powszechnym i zarazem bardzo stresującym dotkniętego nim człowieka. Na szczęście współcześnie dość łatwo jej się pozbyć – wystarczy poddać się terapii z użyciem toksyny botulinowej, by móc zapomnieć o problemie wilgotnych dłoni na okres 7-12 miesięcy.

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, po wcześniejszym wykonaniu testu Minora (skrobiowo-jodowego). Celem testu jest sprawdzenie, czy pacjent cierpi na hiperhydrozę, a także ustalenie, w które miejsca lekarz powinien wprowadzić preparat. Dokonuje tego przy użyciu bardzo cienkiej igły, podając małe objętości środka pod skórę podzieloną na niewielkie kwadraty. Celem iniekcji toksyny botulinowej jest zablokowanie nerwów zaopatrujących gruczoły wydzielania zewnętrznego. Efektem terapii jest zahamowanie wydzielania przez nie potu na określony czas – leczenie można powtórzyć po ustaniu rezultatów poprzedniego zabiegu.

Leczenie nadpotliwości dłoni w Bielsku-Białej

Ponieważ systematycznie rośnie zainteresowanie leczeniem krępującego schorzenia, jakim jest nadmierna potliwość dłoni, coraz więcej lekarzy poszerza zakres świadczonych usług o terapię toksyną botulinową. Dzięki temu osoby pragnące pozbyć się dolegliwości mogą znaleźć specjalistę nie tylko w dużym mieście, ale i w mniejszym ośrodku, takim jak Bielsko-Biała. Pracuje tu, między innymi, dr n. med. Artur Sandelewski (Esteuroda Medycyna Estetyczna), leczący hiperhydrozę dłoni przy pomocy Botoxu. To doświadczony lekarz wykonujący zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii estetycznej. Udziela pomocy pacjentom borykającym się z nadmierną potliwością dłoni, pach i stóp.

Kolejny specjalista z Bielska-Białej to lek. med. Aneta Ptak (Gabinet Medycyny Estetycznej i Laseroterapii). Jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 2000 roku przeprowadza zabiegi z zakresu dermatologii. W 2005 roku jako pierwszy lekarz na Podbeskidziu i Śląsku Cieszyńskim ukończyła z wyróżnieniem Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej przy Polskim Towarzystwie Lekarskim w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej oraz Stowarzyszenia Dermatologów Medycyny Estetycznej. W swoim gabinecie leczy nadmierną potliwość pach, stóp i dłoni, a także wykonuje szereg innych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej.

Pacjenci z nadpotliwością dłoni uzyskają pomoc medyczną również w bielskim Gabinecie Medycyny Estetycznej ESTINA. Członkiem zespołu medycznego placówki jest lek. med. Dorota Gierasińska-Gawlik, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii oraz dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. To członek Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz Polskiego Towarzystwa Mezoterapii. Należy również do IMCAS (International Master Course on Aging Skin). Pacjentów przyjmuje także lek. med. Joanna Wójcik, specjalistka II stopnia anestezjologii i intensywnej terapii. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Mezoterapii, Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prócz tego należy do Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Bielsko-Biała – gdzie wyleczymy nadpotliwość dłoni Botoxem

Centrum Kosmetyki Estetycznej Sophia przeprowadza leczenie hiperhydrozy dłoni z zastosowaniem Botoxu. Zabiegi wykonuje dr n. med. Marek Kania, chirurg ogólny i patomorfolog. Od wielu lat obejmuje stanowisko asystenta oraz adiunkta Kliniki Chirurgii Przewodu Pokarmowego, jest także asystentem Katedry Patomorfologii ŚUM w Katowicach. W latach 1996-2006 był ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Sosnowcu. Na leczenie można się do niego zgłosić również w katowickim NZOZ Sad-Med. To członek Towarzystwa Chirurgów Polskich, stale współpracujący ze Stowarzyszeniem Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Sekcją Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Przeprowadzaniem zabiegów z użyciem toksyny botulinowej u pacjentów z nadpotliwością dłoni zajmuje się zespół dermatologów ze Specjalistycznego Centrum Medycznego NOWOMED. Należy do niego lek. med. Danuta Włoch oraz lek. med. Ewa Marzec. Udzielają pomocy osobom z hiperhydrozą stóp i pach, zajmują się także spłycaniem zmarszczek przy pomocy Botoxu oraz wypełniaczy kwasu hialuronowego. Placówka posiada również filię w Krakowie.

Specjaliści Salonu Stylizacji i Kosmetyki Beauty Touch podczas terapii osób cierpiących na nadmierną potliwość dłoni stosują Botox. Wykorzystują go również przy zabiegach spłycających zmarszczki pionowe czoła i kurze łapki, a także do niwelowania opadających kącików ust.

Leczenie nadpotliwości dłoni poprzez wstrzykiwanie śródskórne toksyny botulinowej oferuje również salon Metamorfoza. Stosowanymi preparatami są: Botox oraz Dysport. Ośrodkiem kieruje Alicja Szymkowska, uczestniczka wielu kursów i szkoleń doskonalących.

I po stresie!

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

Pacjenci coraz częściej decydują się na leczenie w mniejszym mieście, chcąc przejść zabiegi w niższych cenach niż obowiązujące w dużym ośrodku typu Warszawa czy Kraków. Robią tak nie tylko Polacy, ale i turyści medyczni z innych krajów, przykładowo z Niemiec, Szwecji i USA. Dla porównania, w bielskim gabinecie Esteuroda Medycyna Estetyczna leczenie nadpotliwości dłoni toksyną botulinową kosztuje 1,5 tys. złotych, z kolei nowojorska klinika Vein Treatment Center oferuje tego typu terapię za min. $1500, czyli ok. 4,8 tys. złotych. Różnica cenowa jest jednym z głównym powodów przyjazdów zagranicznych pacjentów do bielskich placówek. Przy okazji wizyty w mieście mogą spędzić czas, wypoczywając wśród tutejszych atrakcji. Należy do, między innymi, Zamek książąt Sułkowskich znajdujący się na terenie Starego Miasta, a także późnoklasycystyczny Dwór Lipnicki z zabytkowym parkiem.

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - ceny w Bielsku-Białej na tle innych miast

 • Bielsko-Biała od 1 500 zł
 • Józefosław od 1 200 zł
 • Warszawa od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Łódź od 900 zł do 1 800 zł
 • Wrocław od 999 zł do 2 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 2 500 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 1 500 zł
 • Katowice od 1 400 zł do 2 490 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 500 zł
 • Lublin od 1 200 zł do 1 500 zł
 • Białystok od 1 200 zł do 1 600 zł
 • Częstochowa od 1 500 zł do 2 000 zł
Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową cena »

Usługa dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Bielsku-Białej jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w pobliżu Bielska-Białej, w miejscowościach: Jaworzno oraz Rybnik.

Autor: