Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Bydgoszcz

leczenie nadpotliwości dłoni botoxem

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Bydgoszcz - informacje

Sprzęt medyczny w Klinika Urody La Belle Sprzęt medyczny w Klinika Urody La Belle

Problem wiecznie wilgotnych rąk jest dobrze znany wielu osobom. Medycyna zna go pod nazwą hiperhydroza lub nadpotliwość (nadmierna potliwość). Całe szczęście, w dzisiejszych czasach łatwo się go pozbyć – wystarczy udać się do gabinetu dermatologa bądź lekarza medycyny estetycznej na serię iniekcji Botoxu. Wykorzystanie toksyny botulinowej typu A umożliwia wyeliminowanie dolegliwości na okres min. pół roku do roku. Później terapię należy powtórzyć.

Działanie toksyny polega na blokadzie pracy gruczołów potowych zlokalizowanych na dłoniach. Zabieg poprzedza wykonanie testu Minora, dzięki któremu lekarz wie, w które miejsca powinien wprowadzić preparat. Obszar ostrzykiwań zostaje znieczulony miejscowo, następnie specjalista dzieli go na małe kwadraty i w każdy wstrzykuje toksynę botulinową. Zabieg trwa 30-60 minut, a zaraz po nim pacjent może wrócić do swoich obowiązków. Pierwsze rezultaty terapii można zauważyć po ok. 72 godzinach, natomiast pełny efekt jest widoczny po 7-14 dniach.

Bydgoskie kliniki i salony medycyny estetycznej

Leczenie nadpotliwości dłoni znajduje się w ofercie wielu polskich klinik – zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych ośrodkach. Jednym z miast, w których szybko zwiększa się liczba znakomicie wyposażonych ośrodków medycyny estetycznej, jest Bydgoszcz, zaś przykładem takiej placówki jest Klinika Urody „La Belle”. Jej właścicielką jest mgr Natalia Wachowiak, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Dermatologia w kosmetologii w Bydgoskiej Szkole Wyższej. W 2012 roku rozbudowała ośrodek i przeniosła go do lokalu z lepszą lokalizacją. Członkiem personelu kliniki jest mgr inż. Hanna Skibowska, aktualnie studiująca kosmetologię na wydziale farmaceutycznym Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Kolejna bydgoska placówka to Instytut Kosmetyczny Gigi. W eleganckich, nowoczesnych wnętrzach specjaliści ośrodka przeprowadzają szereg zabiegów leczniczych i upiększających skórę. Jednymi z licznych wykorzystywanych w placówce produktów są preparaty na bazie toksyny botulinowej (Azzalure i Botox), stosowane przy spłycaniu zmarszczek oraz leczeniu nadpotliwości dłoni.

W ośrodku Fenomed terapia hiperhydrozy dłoni jest przeprowadzana przy użyciu preparatów Dysport i Botox. Pomocy pacjentom z nadpotliwością rąk udziela dr Anita Mazur, absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz dermatolog-wenerolog. Jest posiadaczem certyfikatu ukończenia Międzynarodowej Specjalizacji z Medycyny Przeciwstarzeniowej, organizowanej przez Światowe Towarzystwo Medycyny Anti-Aging (WOSAAM). Prócz tego należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej oraz do Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Wraz z nią zabiegi wykonuje mgr Magdalena Rucińska, kosmetolog.

Hiperhydroza dłoni – leczenie w Bydgoszczy

Szeroką ofertę zabiegów leczniczych posiada również bydgoski ośrodek Esteticmed. Wśród stosowanych w klinice metod leczenia nadpotliwości dłoni można wymienić śródskórne iniekcje preparatów toksyny botulinowej (z użyciem preparatów Botox, Azzalure i Dysport), jontoforezę oraz zabiegi pielęgnacyjne. Członkiem zespołu placówki jest dr Czanita Cieścińska, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej oraz dermatolog-wenerolog, a także mgr Anna Woś, kosmetolog i specjalistka turystyki uzdrowiskowej i odnowy biologicznej.

Osoby borykające się z ustawiczną wilgotnością dłoni mogą udać się do Gabinetu Dermatologii Ogólnej Estetycznej i Laserowej Dermest. Leczeniem nadpotliwości rąk zajmuje się dr n. med. Sławomir Urbanowski, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką kliniczną. Jest autorem 84 publikacji naukowych, wykładowcą na międzynarodowych kongresach i konferencjach, a także członkiem-założycielem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Kolejnym specjalistą przyjmującym pacjentów z hiperhydrozą dłoni jest licencjonowany kosmetolog z ośrodka SKIN-MED, mgr Kamila Bogdanowicz-Janicka. Może się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w zakresie medycyny estetycznej, laseroterapii i kosmetologii. Prócz toksyny botulinowej wykorzystuje również system laserowy firmy Fotona.

Jeszcze jedną bydgoską placówką oferującą pomoc pacjentom cierpiącym na nadmierną potliwość dłoni jest Elderm Wysoccy. Zespół medyczny ośrodka przeprowadza zabiegi polegające na ostrzykiwaniu dłoni toksyną botulinową, a wykorzystywanymi preparatami są: Botox, Dysport i Azzalure.

Terapia leczenia nadpotliwości dłoni w Bydgoszczy

Gabinet zabiegowy w Clinica Dermatoestetica Gabinet zabiegowy w Clinica Dermatoestetica

W Bydgoszczy wciąż przybywa nowoczesnych klinik, a ich bogata oferta budzi zainteresowanie pacjentów, zarówno mieszkańców, jak i osób spoza miasta. Skuszeni wysoką jakością usług, coraz chętniej zjawiają się tutaj turyści medyczni z Niemiec, Szwecji czy Wielkiej Brytanii. Powodem ich wizyty jest również różnica cenowa – w Bydgoszczy leczenie nadpotliwości jest dużo tańsze niż za granicą. W klinice Esteticmed ceny zabiegów zaczynają się od 1450 zł, podczas gdy np. w USA pacjent musi liczyć się z kosztem w wysokości min. $1500 (takie stawki obowiązują u dr Davida Hansena z kliniki w Beverly Hills). Zaoszczędzone pieniądze można spożytkować podczas urlopu wypoczynkowego i zapoznać się z głównymi atrakcjami miasta – w tym z Bazyliką mniejszą św. Wincentego à Paulo czy słynnymi bydgoskimi spichrzami.

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 1 500 zł
 • Józefosław od 1 200 zł
 • Plewiska od 1 200 zł
 • Warszawa od 550 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Łódź od 900 zł do 1 800 zł
 • Wrocław od 999 zł do 2 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 2 500 zł
 • Białystok od 1 500 zł
 • Katowice od 1 400 zł do 2 490 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 500 zł
 • Lublin od 1 200 zł do 1 500 zł
Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową cena »

Usługa dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Autor: