r

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Łódź

leczenie nadpotliwości dłoni botoxem

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

Nadmierna potliwość, określana również jako hiperhydroza, to przypadłość polegająca na nadaktywności gruczołów potowych. U dotkniętych nią osób dochodzi do zjawiska ciągłej wilgotności dłoni, co rodzi u nich frustrację i kompleksy, a nierzadko staje się przyczyną wycofania społecznego. Na szczęście nowoczesna medycyna oferuje im skuteczne metody leczenia, wśród których można wymienić terapię z zastosowaniem toksyny botulinowej.

Leczenie nadpotliwości Botoxem polega na wprowadzeniu podskórnie niewielkich dawek preparatu. Lekarz wykonuje serię iniekcji na powierzchni dłoni, oznaczając wcześniej miejsca, w które należy wprowadzić toksynę (dzieli skórę na małe kwadraty). Zabieg nie jest zbytnio bolesny, ale pacjenci szczególnie wrażliwi na ból otrzymują znieczulenie w postaci kremu Emla. Przez kilka dni po terapii skóra może być nieco zaczerwieniona i opuchnięta. Toksyna zaczyna działać po ok. 72 godzinach, a efekty blokady gruczołów potowych utrzymują się przez okres 6-9 miesięcy.

Specjaliści z Łodzi – u kogo wyleczymy hiperhydrozę dłoni?

Leczenie nadpotliwości Botoxem to metoda łatwa, jednak mimo to warto powierzyć wykonanie zabiegu wykwalifikowanemu specjaliście. W Łodzi jednym z takich lekarzy jest dr n. med. Edyta Santorek-Strumiłło (Art Estetyka), chirurg ogólny mogący się poszczycić dużym doświadczeniem z zakresu medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Wyróżnia się zdolnościami manualnymi, dzięki którym z łatwością osiąga zamierzone efekty estetyczne. Posiada wiele certyfikatów potwierdzających ciągłą chęć zgłębiania wiedzy – kursy i szkolenia odbywa w renomowanych ośrodkach Anti-Aging na terenie całego kraju.

Leczeniem nadpotliwości dłoni zajmuje się również Centrum Estetyki Beauty. Personel ośrodka składa się z doświadczonych lekarzy, wśród których można należy wymienić dr hab. n. med. Bożenę Dziankowską-Bartkowiak, absolwentkę Wydziału Lekarskiego łódzkiej Akademii Medycznej. Swoją praktykę dermatologiczną prowadzi w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, lecząc pacjentów od 1980 roku. Od 1998 roku zajmuje się także dermatologią estetyczną.

Kolejny ośrodek, w którym przeprowadza się leczenie nadpotliwości dłoni Botoxem, to Salon Kosmetyki Laserowej VIVIEAN, zatrudniający wykwalifikowanych kosmetologów i lekarzy medycyny estetycznej. Cały zespół medyczny nieustannie podnosi swoje kompetencje, przechodząc kolejne szkolenia i kursy. Śledzi na bieżąco najnowsze doniesienia z dziedziny medycyny estetycznej i kosmetologii, dzięki czemu stopniowo rozszerza zakres oferowanych usług. Jednym z największych osiągnięć salonu jest sponsorowanie w 2012 roku prestiżowej imprezy – Miss Polski Ziemi Łódzkiej. Specjaliści ośrodka przygotowywali kandydatki do występu na gali finałowej wyborów, upiększając ich wygląd przy pomocy innowacyjnych metod.

Gabinet medycyny estetycznej „AESTHETIC” szczyci się zróżnicowaną ofertą zabiegów upiększających i odmładzających. Specjaliści wykorzystują przy nich preparaty na bazie toksyny botulinowej, którą stosują również podczas terapii leczenia osób z nadpotliwością dłoni. Członkiem zespołu medycznego gabinetu jest dr Anita Symonowicz, lekarz medycyny estetycznej oraz stomatolog. Specjalizuje się w wypełnianiu i likwidacji zmarszczek, mezoterapii i powiększaniu ust. Drugim członkiem zespołu jest dr Grażyna Kulesza-Włodarska, specjalista II stopnia z zakresu dermatologii i wenerologii. Przeprowadzaniem zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej zajmuje się od 2003 roku.

Toksyna botulinowa (botox) jako środek na nadpotliwość dłoni

Bogatą gamę zabiegów oferuje również łódzki Gabinet Cuspis. To wielospecjalistyczny, diagnostyczno-zabiegowy gabinet lekarski, w którym pacjenci mogą liczyć na pomoc w leczeniu swoich schorzeń przy pomocy innowacyjnych technik zabiegowych. Zakres wykonywanych usług obejmuje m.in. odmładzanie osoczem bogatopłytkowym i toksyną botulinową, a także leczenie nadpotliwości preparatami Dysport i Azzalure. Zabiegi przeprowadza dwoje specjalistów: dr n. med. Katarzyna Szmigielska oraz dr n. med. Michał Chwałkiewicz.

Pozbyć się problemu wiecznie wilgotnych dłoni można również w centrum medycyny estetycznej Velvet Clinic. Terapią z użyciem toksyny botulinowej zajmuje się zespół wykwalifikowanych lekarzy, wśród których można wymienić lek. med. Bartosza Pawlikowskiego, dermatologa od 2005 roku związanego z Kliniką Dermatologii, Dermatologii Dziecięcej i Onkologicznej w Łodzi. Członkiem zespołu jest także lek. med. Piotr Ginter, specjalista II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych. Jest ekspertem z zakresu medycyny estetycznej i Anti-Aging. Nieustannie zgłębia wiedzę medyczną, zdobywając kolejne dyplomy i certyfikaty.

Jeszcze jedną łódzką placówką oferującą terapię hiperhydrozy dłoni Botoxem jest Laser SPA. Przeprowadzaniem iniekcji zajmuje się lek. med. Dorota Marchewka Marcinkowska, specjalista w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii. Medycyna estetyczna jest jej pasją, a wiedzę i umiejętności praktyczne sukcesywnie doskonali na kursach i szkoleniach specjalistycznych. Pacjenci ośrodka są w nim traktowani jak VIP-y, a czas oczekiwania na zabieg spędzają w komfortowych warunkach w przestronnej poczekalni. Mają możliwość indywidualnego umówienia się na wizytę poza godzinami pracy gabinetu – w tym w niedzielę

Jedna wizyta w Łodzi i koniec z problemem wilgotnych dłoni!

Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa Gabinet zabiegowy w Medical Margaret Spa

Łódzkie kliniki coraz częściej odwiedzają zagraniczni turyści medyczni. Przyciąga ich tutaj wysoka jakość leczenia oraz niższe ceny. Jak podaje serwis internetowy hyperhidrosisuk.org, w Wielkiej Brytanii leczenie nadmiernej potliwości dłoni Botoxem może kosztować £300-£700 (jedna sesja), co daje w przeliczeniu ok. 1,5-3,5 tys. zł. Z kolei w gabinecie Cuspis ceny zaczynają się od 990 zł, co stanowi znaczną różnicę. Cudzoziemcy z Wysp Brytyjskich, Szwecji czy Norwegii zdają sobie sprawę, że wizyta w łódzkim ośrodku jest dla nich korzystna finansowo, a jednocześnie mają gwarancję znakomitej obsługi i leczenia w nowoczesnym gabinecie. Zatem coraz chętniej decydują się na wizytę w Łodzi, podjęcie leczenia w jednym z renomowanych gabinetów oraz wypoczynek wśród atrakcji takich jak zabytki ulicy Piotrkowskiej.

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 900 zł do 1 800 zł
 • Józefosław od 1 200 zł
 • Warszawa od 1 500 zł do 4 000 zł
 • Kraków od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Wrocław od 999 zł do 2 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 2 500 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 1 500 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 500 zł
 • Katowice od 1 400 zł do 2 490 zł
 • Lublin od 1 200 zł do 1 500 zł
 • Białystok od 1 200 zł do 1 600 zł
 • Częstochowa od 1 500 zł
Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową cena »

Usługa dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski oraz Bełchatów.

Autor: