Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Lublin

leczenie nadpotliwości dłoni botoxem

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Lublin - informacje

Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak Gabinet zabiegowy w Poradnia Flebologiczna dr Joanna Borecka-Sobczak

Nadpotliwość dłoni to schorzenie uprzykrzające życie wielu ludziom. Problem wiecznie wilgotnych rąk zmniejsza ich pewność siebie i zmusza do ograniczania kontaktów towarzyskich. Z pomocą osobom dotkniętym tą przykrą przypadłością przychodzi medycyna estetyczna, oferując skuteczną terapię z użyciem toksyny botulinowej.

Nadpotliwość (hiperhydroza) to inaczej nadaktywność gruczołów potowych. Działanie toksyny polega na zablokowaniu ich pracy na określony czas (ok. 6-9 miesięcy). Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a w jego trakcie lekarz dzieli obszar dotknięty hiperhydrozą na kwadraty o boku 1,5 cm, następnie wstrzykuje w każdy kwadrat niewielką dawkę preparatu. Ostrzykiwanie trwa od kilku do kilkunastu minut, a toksyna zaczyna działać po ok. 72 godzinach. Na pełne rezultaty terapii trzeba zaczekać 7-14 dni.

Leczenie nadpotliwości dłoni Botoxem

Nadmierna potliwość dłoni jest problemem na tyle powszechnym, że jej leczenie oferuje wiele polskich klinik. Lekarze przeprowadzają zabiegi z zastosowaniem różnych metod: laserów, farmakologii, zabiegów chirurgicznych, a także iniekcji toksyny botulinowej. W Lublinie leczeniem nadpotliwości zajmuje się m.in. dr Dorota Piekarska-Myślińska (Studio Zdrowia i Urody ALEXANDRA). Specjalistka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, a medycynie estetycznej poświęca się od 2008 roku. To absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie – uczelnię ukończyła w wyróżnieniem. Nie zaprzestaje zgłębiać wiedzy medycznej, przechodząc kolejne szkolenia prowadzone przez uznanych polskich i zagranicznych wykładowców.

Wybitnym kosmetologiem przyjmującym pacjentów w Lublinie jest lek. med. Zbigniew Matuszewski (Gabinet medycyny estetycznej Laser Studio). Może się poszczycić długim stażem zawodowym oraz setkami zabiegów z wykorzystaniem Botoxu. W 1998 roku otworzył jeden z pierwszych gabinetów medycyny laserowej w Polsce, od tego samego roku pełni funkcję czynnego konsultanta przy opracowywaniu nowych laserów medycznych. Wraz z nim leczeniem pacjentów zajmuje się lek. med. Ewa Wojciechowska-Tobera, kosmetolog. Posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów z użyciem toksyny botulinowej. Wykorzystuje ją w leczeniu nadmiernej potliwości oraz przy spłycaniu zmarszczek.

Osoby z hiperhydrozą dłoni znajdą pomoc również w Gabinecie Medycyny Estetycznej „Juvemed”. Współzałożycielem ośrodka jest lek. med. Michał Tarkiewicz, absolwent studiów podyplomowych na kierunku medycyna estetyczna w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Odbył wiele specjalistycznych kursów i szkoleń z zakresu medycyny estetycznej, jest również członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Stale doskonali swoje umiejętności w tej dziedzinie, podobnie jak drugi założyciel placówki, lek. med. Wiktor Wezgraj, dyplomowany i certyfikowany lekarz medycyny estetycznej.

Lubelscy kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej

Lek. Zbigniew Plewa (Indywidualna Praktyka Lekarska Lek. Zbigniew Plewa) również przeprowadza terapię leczenia hiperhydrozy dłoni Botoxem. Specjalista jest aktywnym uczestnikiem krajowych i zagranicznych kongresów naukowych. Bierze udział w zjazdach Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, a także w konferencjach Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych. Wiedzę medyczną zgłębia również poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach doskonalących, dzięki czemu stopniowo rozszerza zakres wykonywanych przez siebie zabiegów.

Kolejny specjalista z Lublina to lek. med. Magdalena Kotlińska-Torończyk, przyjmująca pacjentów w Gabinecie Medycyny Estetycznej. Jest otolaryngologiem oraz dyplomowanym lekarzem medycyny estetycznej. Ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie, a także przeszła szereg szkoleń i kursów doskonalących. Posiada liczne dyplomy i certyfikaty, jest również uczestniczką wielu sympozjów i kongresów naukowych.

Leczenie nadmiernej potliwości dłoni toksyną botulinową oferuje także lubelski ośrodek Ars Medica. Pacjenci mogą również zgłosić się na terapię do gabinetu prof. zw. dr hab. med. Kingi K. Borowicz (Kinga Borowicz Praktyka Medyczna).

W Lublinie jest taniej!

dr Michał Tarkiewicz - lekarz medycyny estetycznej dr Michał Tarkiewicz - lekarz medycyny estetycznej

Portal realself.com podaje, że leczenie toksyną botulinową w USA kosztuje od $500 do $1000 za sesję. W porównaniu z kosztem terapii w amerykańskich klinikach ceny w Lublinie plasują się na dużo niższym poziomie. Podobnie jest w sytuacji, gdy zestawia się koszty leczenia w Wielkiej Brytanii czy Niemczech – różnica cenowa jest bardzo wyraźna. Przykładowo, SANITAS Centrum Medyczne oferuje leczenie nadpotliwości dłoni Botoxem w cenie 1250 zł. Zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na poznanie miejscowych atrakcji, w tym m.in. Wzgórza Zamkowego i Starego Miasta. Zagraniczni turyści medyczni coraz chętniej korzystają z możliwości spędzenia w Lublinie urlopu wypoczynkowego połączonego z leczeniem swoich dolegliwości.

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 1 200 zł do 1 500 zł
 • Józefosław od 1 200 zł
 • Plewiska od 1 200 zł
 • Warszawa od 550 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Łódź od 900 zł do 1 800 zł
 • Wrocław od 999 zł do 2 500 zł
 • Poznań od 1 000 zł do 2 500 zł
 • Białystok od 1 500 zł
 • Katowice od 1 400 zł do 2 490 zł
 • Bydgoszcz od 1 400 zł do 1 500 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 500 zł
Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową cena »

Usługa dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.

Autor: