Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Poznań

Synonimy: leczenie nadpotliwości dłoni botoxem

Filtruj wyniki
Pacjenci z Poznania wybierają także placówki z Warszawy (278 km od centrum Poznania)

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową Poznań - informacje

Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna

Leczenie nadpotliwości (hiperhydrozy) toksyną botulinową cieszy się rosnącym powodzeniem pacjentów. Terapia z użyciem preparatu trwa krótko i daje zadowalające rezultaty. Przed rozpoczęciem serii iniekcji lekarz przeprowadza tzw. test Minora, czyli próbę jodowo-skrobiową. Polega ona na posmarowaniu miejsc wzmożonej potliwości jodyną, a następnie posypaniu ich skrobią. Po ściemnieniu obszaru specjalista wie, w które miejsca powinien wprowadzić preparat.

Następnym etapem jest podzielenie obszaru zabiegowego na kwadraty o boku 1,5 cm. Lekarz wstrzykuje w każdy kwadrat niewielką dawkę toksyny botulinowej, wprowadzając ją płytko pod skórę. Preparat blokuje nerwy zaopatrujące gruczoły potowe, blokując ich aktywność na okres od 6 do 9 miesięcy. Czerwienienie skóry i lekka opuchlizna może się utrzymywać przez kilka dni. Pierwsze efekty terapii są widoczne już po ok. 72 godzinach, a na pełne rezultaty pacjent musi poczekać 7-14 dni. Zabiegi można powtarzać – kolejna sesja może być przeprowadzona po zaniku efektów poprzedniej.

Leczenie hiperhydrozy dłoni w Poznaniu

Terapię usuwania nadmiernej potliwości dłoni z wykorzystaniem toksyny botulinowej oferuje wiele polskich ośrodków. Osoby, które zdecydują się na leczenie w Poznaniu, będą mieć duży wybór wśród renomowanych placówek. Znajduje się tu m.in. klinika Medicest, w której pomoc pacjentom z hiperhydrozą oferuje dr Wioleta Zarębska-Schreiber, absolwentka Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL. Medycyną estetyczną zajmuje się od kilku lat. W 2011 roku przyznano jej, jako jednemu z pierwszych lekarzy w Polsce, tytuł „Certyfikowany Lekarz Medycyny Estetycznej”. Specjalistka jest regularnym uczestnikiem konferencji, warsztatów i kursów doskonalących w zakresie medycyny estetycznej.

Pacjenci, którzy przywiązują dużą wagę do renomy ośrodka, na pewno zwrócą uwagę na ofertę Centrum Medycyny Estetycznej ProEstetica. Placówka znalazła się na liście najlepszych gabinetów medycyny estetycznej rekomendowanych przez Newsweek Polska. Zabiegi wykonuje w niej m.in. dr Rafał Prager, chirurg ogólny II stopnia, posiadający wieloletnie doświadczenie w dziedzinie medycyny estetycznej. Jest posiadaczem wielu certyfikatów, w tym z zakresu stosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy. Prócz tego jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznei i Anti-Aging. Drugim członkiem zespołu jest dr Ewa Stawicka, specjalista dermatolog należący do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Kolejna uznana poznańska placówka to Mandala Beauty Clinic. Zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej wykonuje w niej dr Małgorzata Woźniak-Myszka, lekarz medycyny estetycznej oraz specjalista chorób wewnętrznych. Jest absolwentką Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej, systematycznie uczestniczącą w szkoleniach poświęconych nowoczesnym technikom zabiegowym stosowanym w medycynie estetycznej. Wraz z nią w klinice pracuje dr n. med. Małgorzata Czarniawska-Grzesińska, doświadczony dermatolog i wenerolog zajmujący się również dermatologią estetyczną. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Dr n. med. Piotr Matyba (Gabinet Chirurgiczny Medic Laserplus) to chirurg ogólny II stopnia. Pacjentów przyjmuje w swojej specjalistycznej praktyce lekarskiej, a także w NZOZ Grunwald w ramach poradni chirurgicznej i oddziału zabiegowego. W swoim gabinecie zajmuje się chirurgicznym leczeniem chorób skóry oraz flebologią i proktologią. Pacjenci mogą zwrócić się do niego z prośbą o pomoc w przypadku nadmiernej potliwości dłoni – przeprowadza zabiegi z użyciem toksyny botulinowej.

Poznańscy specjaliści medycyny estetycznej

Kolejna klinika oferująca tego typu leczenie to neoMedica, w której pacjentów przyjmuje dr n. med. Jędrzej Bryl, specjalista II stopnia w zakresie leczenia zachowawczego i chirurgicznego chorób przyzębia oraz specjalista II stopnia w zakresie stomatologii zachowawczej. Doktor Bryl ukończył z wyróżnieniem Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej w Warszawie, dzięki czemu uzyskał tytuł lekarza medycyny estetycznej i Anti-Aging. Drugą specjalistką medycyny estetycznej ośrodka neoMedica jest lek. med. Agnieszka Majewska, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jest uczestniczką licznych prestiżowych kursów i szkoleń organizowanych w kraju i w Europie.

Leczenie nadmiernej potliwości dłoni toksyną botulinową oferuje również Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Lekarskiej, w której zabiegi przeprowadza dr n. med. Sebastian Kuczyński. Jeszcze jedną poznańską placówką, o której warto wspomnieć, jest Centrum Dermatologii Estetycznej Lenis.

Poznań – tu warto przyjechać

Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna

Poznańskie kliniki coraz chętniej odwiedzają nie tylko pacjenci z Polski, ale i z zagranicy. Tutejsi lekarze to profesjonaliści nieustannie podnoszący kwalifikacje. Oferują zabiegi na wysokim poziomie, a do tego w korzystnych cenach. Przykładowo, w klinice Solumed w Poznaniu usuwanie nadpotliwości dłoni przy użyciu toksyny botulinowej kosztuje 1,5 tys. złotych, podczas gdy w Wielkiej Brytanii najniższy koszt leczenia obu rąk może wynosić £600, czyli ok. 3 tys. zł (takie stawki podaje serwis UKHealthCentre). Nic więc dziwnego, że turyści medyczni z Wysp Brytyjskich, Szwecji czy Niemiec wolą leczyć się tutaj, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na urlop wśród zabytków poznańskiego Starego Miasta.

Dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Poznań od 1 000 zł do 2 500 zł
 • Plewiska od 1 200 zł
 • Warszawa od 550 zł do 4 500 zł
 • Kraków od 1 200 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 750 zł do 2 000 zł
 • Wrocław od 1 300 zł do 2 500 zł
 • Katowice od 1 290 zł do 2 490 zł
 • Bydgoszcz od 1 300 zł do 1 500 zł
 • Białystok od 1 500 zł
 • Gdańsk od 1 100 zł do 1 720 zł
 • Lublin od 1 200 zł do 1 500 zł
 • Częstochowa od 1 200 zł
Pokaż więcej »

Usługa dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez lekarza medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu dłonie - leczenie nadpotliwości toksyną botulinową w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska