Dobór + dwie soczewki twarde - informacje

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Soczewki twarde służą do korygowania schorzeń takich jak stożek rogówki, astygmatyzm czy starowzroczność. Cechuje je elastyczna struktura, dobre nawilżenie oka i dużo wyższa przepuszczalność tlenu, niż w soczewkach miękkich. Nie przylegają bezpośrednio do oka, a unoszą się w warstwie płynu łzowego, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu w użytkowaniu. Doborem soczewek twardych zajmuje się lekarz okulista i optometrysta (specjalista w zakresie diagnozowania i korygowania wad wzroku). Badanie wzroku pod względem doboru twardych soczewek korygujących obejmuje m.in. badanie metodą topografii rogówkowej, pomiar ciśnienia śródgałkowego, badanie dna oka, OCT oraz badanie pola widzenia. Dobór soczewek trwa około 1-1,5 godziny, po czym specjalista udziela informacji, jak zakładać soczewki i jak o nie dbać.

Soczewki twarde i ich dobór w Polsce

W Warszawie indywidualny dobór soczewek kontaktowych i ortosoczewek oferuje dr n.med. Mariusz Koziak, ortokeratolog i okulista. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych, a w ramach doskonalenia zawodowego uczestniczy w licznych kursach i seminariach naukowych, jak np. „Nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe do korekcji wad wzroku”. Prowadzi Specjalistyczny Gabinet Okulistyczny OKULUX, w którym wykonuje m.in. badania pod kątem doboru soczewek twardych w wysokim astygmatyzmie, soczewek miękkich w stożku rogówki i badania do ortokorekcji. Oferuje soczewki twarde dwuogniskowe firmy Menicon, soczewki o podwyższonym komforcie użytkowania i soczewki ortokorekcyjne (nocne).

Na dobór i aplikację dwóch soczewek twardych można się umówić w Salonie Optycznym Premium w Olsztynie. Badanie pod kątem soczewek kontaktowych wykonywane jest na urządzeniu Vissio Office-Essilor. Salon oferuje szeroki wybór soczewek twardych oraz soczewek miękkich firm takich jak Cooper Vision, Ciba, Johnson&Johnson.

W Specjalistycznym Ośrodku Okulistycznym we Wrocławiu można się umówić na dobór soczewek twardych, soczewek miękkich, dobór korekcji pryzmatycznej przy zezie i podwójnym widzeniu, a także badania diagnostyczne (np. angiografia, USG oczu i oczodołów, komputerowe badanie pola widzenia). Podczas wizyty dotyczącej soczewek twardych okulista może wykonać badanie mapy rogówki przy użyciu keratografu komputerowego, a następnie dokonać doboru soczewek twardych na podstawie aplikacji soczewek próbnych. Salon Optyczny Ośrodka dysponuje soczewkami kontaktowymi, akcesoriami do pielęgnacji soczewek oraz okularami dla dzieci i dorosłych.

Cena soczewek twardych z doborem za granicą wyższa niż w Polsce

Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Sprzęt medyczny w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

W Ortho-K Practice Orthokeratology & Ortho K-Contact Lenses w Birmingham w Wielkiej Brytanii, za dobór i dwie soczewki twarde trzeba zapłacić 300 £ (około 1 650 zł), natomiast w Polsce cena soczewek wraz badaniem zaczyna się już od 250 zł.

Dobór + dwie soczewki twarde - ceny w różnych miastach

  • Chorzów od 250 zł do 1 800 zł
  • Siedlce od 250 zł
Dobór + dwie soczewki twarde cena »

Usługa dobór + dwie soczewki twarde jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

Autor: