Wczytaj więcej wyników

Domowe wizyty lekarskie - informacje

Gabinet zabiegowy w Kaar-Med Gabinet zabiegowy w Kaar-Med

Lekarskie wizyty domowe to rozwiązanie skierowane do pacjentów, którzy nie mają możliwości czekania na wizytę w przychodni, mają problemy z dojazdem lub chcą uniknąć przebywania w kolejce z innymi chorymi. Ważne jest to zwłaszcza w okresie wzmożonych zachorowań, a w szczególności dotyczy dzieci i osób starszych. Podczas spotkania specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, wykonuje badanie fizykalne (oglądanie, osłuchiwanie, opukiwanie) i diagnozuje pacjenta.

Część specjalistów podczas wizyty domowej oferuje wykonanie badań specjalistycznych (jak np. USG, EKG, pomiar ciśnienia tętniczego), a także pobranie materiałów do badań laboratoryjnych. Specjalista może podać lekarstwa, wykonać zastrzyk i zmienić opatrunek.

Wizyta lekarska w domu pacjenta

Na terenie województwa mazowieckiego lekarskie wizyty domowe przeprowadzają specjaliści Centrum Medyczego Alcor. Lekarze ponad 20 specjalizacji (m.in. kardiolog, gastrolog, pediatra czy urolog), podczas spotkania w domu pacjenta wykonują badania podmiotowe oraz przedmiotowe. Sprawdzają temperaturę ciała pacjenta, ciśnienie tętnicze, czy poziom glukozy we krwi. Podczas wizyty możliwe jest również pobranie materiałów do badań laboratoryjnych (krew, mocz, kał). Specjaliście wykonają badanie EKG, spirometrię, a także testy skórne. Lekarze dostępni są przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dojeżdżają do pacjenta bezpłatnie, w ciągu 90-120 minut.

W Krakowie Prywatna Praktyka Lekarska Medicus oferuje pacjentom wizyty domowe obejmujące m.in. interwencje internistyczne przy zatruciu czy wysokiej gorączce. Konsultację przeprowadzają lekarze 16 specjalizacji, w tym. internista, chirurg czy nefrlog. Wizycie towarzyszy pobranie materiałów do badań diagnostycznych wraz z szybkimi wynikami z przenośnego laboratorium . Podczas spotkania możliwe jest wykonanie badania ultrasonograficznego przy użyciu nowoczesnego aparatu USG General Electric z dwiema głowicami, w tym także dopplerowską kolor oraz przeprowadzenie badania EKG. Czas dojazdu do pacjenta na terenie Krakowa zwykle nie przekracza 90 minut.

Lek.med. Hubert Białasiewicz, specjalista medycyny rodzinnej oferuje wizytę domową u pacjenta w Trójmieście i okolicach. Podczas konsultacji w domu pacjenta możliwe jest przeprowadzenie badania EKG, całodobowy pomiar ciśnienia metodą Holtera, a także wykonanie badanie poziomu białka CRP, które pozwoli na rozpoznanie charakteru infekcji (wirusowej lub bakteryjnej). Lek.med. Hubert Białasiewicz przeprowadzi także badanie poziomu cholesterolu i trójglicerydów stosując przenośny aparat firmy Roche, który w ciągu kilku minut określi wynik badania. W uzasadnionych przypadkach podczas wizyty, możliwe jest wystawienie zwolnienia lekarskiego na drukach ZUS ZLA.

Wizyty domowe za granicą - ceny

Kadra w Kaar-Med Kadra w Kaar-Med

Australian Locum Medical Service, posiadające placówki w kilku australijskich miastach, oferuje konsultacje lekarskie w domu pacjenta w cenie od 160 $ (ok. 635 zł), natomiast w Warszawie wizyta domowa to wydatek rzędu 200 zł.

Domowe wizyty lekarskie - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 100 zł do 700 zł
 • Wrocław od 69 zł do 500 zł
 • Poznań od 100 zł do 150 zł
 • Kraków od 180 zł do 280 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Łódź od 500 zł
 • Lublin od 80 zł do 120 zł
 • Gdańsk od 90 zł
 • Częstochowa od 250 zł do 1 000 zł
 • Przemyśl od 50 zł do 300 zł
Domowe wizyty lekarskie cena »