Domowe wizyty lekarskie Warszawa - informacje

Gabinet zabiegowy w Kaar-Med Gabinet zabiegowy w Kaar-Med

Często zdarzają się sytuacje, w których pacjent z powodu choroby nie ma tyle siły, aby przyjść samodzielnie do gabinetu lekarza. Nierzadko wizyta u specjalisty wiąże się z dużym wysiłkiem dla wycieńczonego chorobą organizmu, podobnie jest w przypadku osób starszych, słabszych z racji wieku. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie lekarza do domu, by w ramach wizyty zbadał pacjenta na miejscu i wdrożył odpowiednie techniki leczenia. Wielu specjalistów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów i oferuje im taką możliwość.

Lekarska wizyta domowa – pomoc prawie w każdej sytuacji

Szczególnie duży wybór wśród lekarzy mają mieszkańcy Warszawy i okolic – w stolicy pracuje wyjątkowo wielu specjalistów różnych dziedzin medycyny, oferujących leczenie w domu chorego. Wizyty domowe przeprowadzają interniści, chirurdzy, pediatrzy i psychiatrzy, więc pacjenci mogą liczyć na pomoc w każdym przypadku. Przykładowo, lek. med. Jerzy Konarzewski (Gabinet ortopedyczny dr J. Konarzewski), chirurg, ortopeda i traumatolog, w ramach wizyt wykonuje drobne zabiegi chirurgiczne. Po wcześniejszym umówieniu terminu jego pacjenci mogą poddać się w domu implantacji disulfiramu, czyli wszyciu Esperalu, bądź przejść detoksykację alkoholową.

Lek. Rafał Brzeziński (Laryngomedica), otorynolaryngolog, chirurg głowy i szyi, zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych. Specjalizował się w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym WUM, doskonaląc się w najnowocześniejszych zabiegach otorynolaryngologicznych w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie w lekarskich wizytach domowych oraz nocnej pomocy lekarskiej – zdobył je podczas pracy w Wojskowym Instytucie Medycznym oraz w ośrodku Falck Medycyna.

Wizytę domową mogą zamówić sobie również osoby cierpiące na schorzenia oczu. Taką pomoc oferuje dr Agnieszka Siennicka z Gabinetu Okulistycznego Focus, odwiedzająca chorych w okolicach warszawskiej Pragi. Podczas wizyty przeprowadza badania dna oka, mierzy ciśnienie wewnątrzgałkowe, w razie potrzeby może też wykonać drobny zabieg typu usunięcie ropy z oczu.

 Kolejną dziedziną medycyny, której specjaliści pomagają pacjentom w ich domach, jest psychiatria. Lekarze psychiatrzy z Centrum Terapii DIALOG (Natolin, Kabaty) najczęściej odwiedzają pacjentów starszych i mających trudności z poruszaniem się. W trakcie wizyty domowej badają stan psychiczny i somatyczny chorego, w razie potrzeby wypisują recepty i skierowania na dalsze badania. Do licznego zespołu medycznego placówki należy m.in. prof. dr hab. n. med. Marek Jarema, psychiatra, Konsultant Krajowy ds. Psychiatrii oraz prof. nadzw. dr hab. med. Tadeusz Parnowski, psychiatra, psychogeriatria oraz specjalista od problemów psychicznych po 50 roku życia.

Lekarz do domu – całodobowo, szybko i skutecznie

Lek. med. Sławomir Langner, na co dzień pracujący w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, jest kolejnym lekarzem przeprowadzającym lekarskie wizyty domowe. W razie potrzeby w czasie odwiedzin pacjenta wykonuje EKG nowoczesnym aparatem. Oferuje stałą opiekę nad przewlekle chorymi, prócz tego zajmuje się terapią chorób przewodu pokarmowego, stawów oraz bezsenności. Wystawia zaświadczenia i zwolnienia lekarskie, a na życzenie wypisuje tzw. „różowe recepty”.

Specjalista chorób wewnętrznych, lek. med. Jacek Gołyński (Specjalistyczna Praktyka Lekarska lek. med. Jacek Gołyński), dojeżdża do pacjentów na terenie Warszawy i najbliższych okolic. Posiada wieloletnie doświadczenie – praktykuje w zawodzie od 1998 roku. Wśród szerokiej gamy oferowanych przez niego usług znajduje się pomoc w nagłych zachorowaniach, takich jak kolka nerkowa, rwa kulszowa czy atak korzonków, a także długotrwałe prowadzenie przewlekłych chorób ze szczególnym uwzględnieniem układu sercowo-naczyniowego, oddechowego i krwiotwórczego.

Pomoc doraźną oferują również specjaliści z Praktyki Lekarskiej Dorota i Tomasz Bartuszek. Gabinetem kieruje dwoje absolwentów warszawskiej Akademii Medycznej, którzy w domu pacjenta wykonują pomiary glikemii na glukometrze, a także wystawiają zaświadczenia o niezdolności do pracy. Usługi medyczne świadczą w stolicy i okolicach. Jeszcze jedną stołeczną placówką oferującą pacjentom lekarskie wizyty domowe jest Prophmed. Jej lekarze odwiedzają chorych całodobowo, a także w niedziele i święta. Przeprowadzają rehabilitację w domu chorego na terenie stolicy i powiatu warszawskiego zachodniego.

Warszawa – domowa wizyta lekarza

Gabinet zabiegowy w Kaar-Med Gabinet zabiegowy w Kaar-Med

Jak widać, oferta warszawskich lekarzy jest bardzo bogata. Zróżnicowane są również ceny konsultacji – dr Siennicka przeprowadza wizytę okulistyczną za 200 zł, lek. med. Jacek Gołyńskiza 140zł, zaś koszty odwiedzin lek. med. Konarzewskiego zaczynają się od 200 zł. Z możliwości wezwania lekarza do domu korzystają nie tylko mieszkańcy Warszawy, ale i odwiedzający miasto turyści, w tym pacjenci z zagranicy. Zamawiają wizytę domową w przypadku nagłego zachorowania bądź wypadku wymagającego opatrzenia lub założenia szwów. Dzięki pomocy specjalisty szybko wracają do zdrowia i mogą dalej cieszyć się wypoczynkiem wśród zabytków stolicy, takich jak Łazienki Królewskie czy Starówka.

Domowe wizyty lekarskie - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 100 zł do 700 zł
 • Wrocław od 69 zł do 500 zł
 • Poznań od 100 zł do 150 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł
 • Kraków od 180 zł do 280 zł
 • Gdynia od 150 zł
 • Łódź od 500 zł
 • Lublin od 80 zł do 120 zł
 • Gdańsk od 90 zł
 • Częstochowa od 250 zł do 1 000 zł
 • Przemyśl od 50 zł do 300 zł
Domowe wizyty lekarskie cena »

Pacjenci szukali zabiegu domowe wizyty lekarskie w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.