Oferta, ćwiczenia, zabiegi Klinika Zdrowych Nóg Zabieg, operacja Klinika Zdrowych Nóg Oferta, ćwiczenia, zabiegi Klinika Zdrowych Nóg Oferta, ćwiczenia, zabiegi Klinika Zdrowych Nóg Dr KOMPF - Klinika Zdrowych Nóg - logo

Informacje ogólne o Dr KOMPF - Klinice Zdrowych Nóg

Szczecińska Klinika Zdrowych Nóg to prowadzona przez dr. n. med. Bogusława Kompfa specjalistyczna placówka z wieloletnią tradycją, nawiązująca do rodzinnej praktyki lekarskiej. Jej główny profil to leczenie chorób i deformacji stóp według najnowocześniejszych metod i europejskich standardów. Doktor Kompf jest prekursorem podologii  oraz nowoczesnego leczenia schorzeń stóp w Polsce. Pomaga pacjentom już od ponad 20 lat.

W Klinice Zdrowych Nóg doktor udziela konsultacji i porad, przeprowadza kwalifikację do zabiegów oraz podejmuje leczenie schorzeń stóp w ramach chirurgii jednego dnia. Większość zabiegów jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym i przewodowym, a pacjent już w tym samym dniu może wrócić do domu. Chory jest od początku do końca prowadzony przez ten sam zespół (w skład którego wchodzi lekarz i pielęgniarka) i w każdym momencie może liczyć na ich pomoc oraz wsparcie.

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu paluchów koślawych (halluksów) zarówno z użyciem implantów, również biowchłanialnych, jak i bez, paluchów sztywniejących (hallux rigidus) w trybie zachowawczym lub operacyjnie. Leczy również palce młoteczkowate, haczykowate bądź skrzyżowane oraz inne wrodzone i nabyte deformacje stóp. W zależności od stopnia zaawansowania schorzenia i ogólnej kondycji chorego dobierane są najlepsze metody leczenia zachowawczego lub operacyjnego.

Zabiegi są przeprowadzane w sposób minimalnie inwazyjny, co znacznie skraca okres rekonwalescencji. Placówka jest jedną z nielicznych w Polsce, która przeprowadza skomplikowane zabiegi na stopie w znieczuleniu miejscowym (bądź regionalnym). Taki rodzaj znieczulenia zwiększa poczucie bezpieczeństwa i komfort pacjenta oraz umożliwia mu chodzenie bezpośrednio po zabiegu. Ma to niebagatelne znaczenie w powrocie do pełnej sprawności, który dzięki temu rozwiązaniu jest dwukrotnie krótszy niż w przypadku tradycyjnych metod.

Stosowane są rozmaite techniki operacyjne, które ogólnie można podzielić na te, wymagające korekcji tkanek miękkich oraz takie, które ingerują w układ kostny. W przypadku konieczności użycia implantów wykorzystywane są implanty biowchłanialne lub metalowe, pamiętając o zasadzie ”im mniej obcych materiałów – tym lepiej”. W codziennej praktyce ogranicza się wykorzystywanie w procedurze zabiegowej płytek czy śrubek, które coraz częściej uczulają pacjentów i powodują komplikacje w procesie regeneracji tkanki kostnej oraz powrotu do zdrowia (gorszy zrost, sztywność zespolenia czy nawet martwicę kości).

Klinika Zdrowych Nóg zajmuje się leczeniem zespołów bólowych kości śródstopia o różnej etiologii (metatarsalgia, nerwiaki Mortona, reumatoidalne zapalenie stawów) oraz usuwaniem wyrośli chrzęstno-kostnych, cyst i torbieli, a także ganglionów i modzeli. Przeprowadzane są zabiegi korekcyjne stopy typu osteotomia kości piętowej, egalizacja palców, czyli ich skracanie lub wydłużanie.

W ofercie znajdują się także zabiegi usuwania teleangiektazji (pajączków naczyniowych) metodą skleroterapii, inaczej obliteracji kompresyjnej. Polega na wprowadzeniu do naczynia specjalnego leku (stosujemy Aethoxysclerol niemieckiej firmy Kreussler-Pharma), który powoduje sklejenie ścianek żyły i jej sukcesywne zanikanie. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Po jego zakończeniu pacjent zostaje pouczony o sposobie postępowania i rekonwalescencji, w której bardzo istotne jest chodzenie tuż po procedurze oraz noszenie pończoch uciskowych. Dzięki przestrzeganiu zaleceń oraz badaniom kontrolnym efekt kosmetyczny skleroterapii jest trwały i zadowalający.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą Kliniki.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Klinika Zdrowych Nóg daje pacjentom szansę skorzystania ze wszystkich możliwości nowoczesnej medycyny. Ponadto dzięki usytuowaniu gabinetu na terenie ośrodka Medimel są leczeni w komfortowych warunkach. Leczonym pacjentom Klinika zapewnia:

  • Indywidualne podejście do pacjenta – poprzedzone szczegółowym wywiadem. Po nim następuje dobranie odpowiedniej metody leczenia, uzgodnienie terminu i ewentualnie wykonanie zabiegu.
  • Profesjonalna i stała kadra – pacjent jest od początku do końca prowadzony przez ten sam zespół (lekarza i pielęgniarkę), który doskonale zna dany przypadek i służy pomocą na każdym etapie leczenia.
  • Bezpieczeństwo – ośrodek najczęściej nie stosuje znieczulenia ogólnego ani opatrunków gipsowych, co znacznie przyspiesza okres rekonwalescencji, umożliwia chodzenie tuż po zabiegu oraz daje lekarzowi możliwość kontrolowania stopnia gojenia się rany w dowolnym momencie. Krótki, sprowadzający się do kilku godzin pobyt w Klinice oraz brak styczności z innymi pacjentami sprawia, że ryzyko infekcji wtórnej jest niemal zerowe.
  • Pobyt w miłej atmosferze w komfortowych wnętrzach – wystrój kliniki jest elegancki, a dzięki zawieszonym na ścianach obrazom polskich malarzy nie przypomina wyglądem standardowych placówek medycznych. W uzasadnionych przypadkach pacjent może pozostać na noc w ośrodku Medimel, pod fachowa opieką.
  • Refundowanie leczenia – koszty poniesione w trakcie terapii mogą być refundowane przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce i na terenie Unii Europejskiej (na podstawie rachunków wystawianych przez klinikę). Należy to wcześniej ustalić ze swoim ubezpieczycielem.

Osiągnięcia i certyfikaty Dr KOMPF - Kliniki Zdrowych Nóg

Prowadzący Klinikę Zdrowych Nóg dr n. med. Bogusław Kompf jest specjalistą z wieloletnim doświadczeniem. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe i uczestniczy w profesjonalnych kursach po to, aby móc zaoferować pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia schorzeń i deformacji stóp.

Umiejętności doktora potwierdzają liczne certyfikaty zdobyte nie tylko w kraju, ale także za granicą.

Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg Klinika Klinika Zdrowych Nóg