Filtruj wyniki:
Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1

DENTRUM

5,0 / 5  (14 opinii)  rozwiń
 • Powtórne leczenie kanałowe pod mikroskopem od 700 zł
 • Usunięcie złamanego narzędzia z kanału od 500 zł
 • Leczenie zęba 1 kanałowego pod mikroskopem od 600 zł
 • Leczenie zęba 2 kanałowego pod mikroskopem od 800 zł
 • Konsultacja endodontyczna (przedzabiegowa) zadzwoń
Wczytaj więcej wyników

Endodoncja - leczenie kanałowe - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Nieodwracalne zapalenie miazgi zębowej spowodowane przez bakterie próchnicowe zmusza ząb do leczenia kanałowego. Nowoczesne technologie pozwalają na bezbolesną i precyzyjną terapię, która polega na usunięciu chorej miazgi, oczyszczeniu kanałów, ich dezynfekcji, a następnie wypełnieniu płynną, gorącą gutaperką. Końcowym etapem jest odbudowa korony zęba.

Leczenie endodontyczne czyli jak nie stracić zęba

W Gdyni, w pobliżu Orłowskiego Klifu, endodocję mikroskopową oferuje Orłowska Dental Clinic, która jest kontynuacją gdańskiej praktyki dr Adama Wolniewicza i jego Kliniki – Dental Aesthetics. Dr Wolniewicz jest Członkiem Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej PASE i International Congres of Oral Implantologists ICOI, a spośród wielu referencji, posiada m.in. Certyfikat uczestnictwa w wykładzie – Sprawdzone metody nowoczesnej endodocji pt.: „Zamiast wyrwać – wylecz”. Zespół ponadto tworzą: dr Ilona Wolniewicz oraz dr Łukasz Tarnawski.

Lek. med. Maciej Drosd jest właścicielem Kliniki Stomatologii Estetycznej w Toruniu, jaką stworzył w 2006 r. W swojej klinice realizuje leczenie jednowizytowe w zakresie terapii mikroendodontycznej oraz mikrochirurgicznej z zastosowaniem mikroskopu zabiegowego. Leczenie kanałowe obejmuje także udrażnianie zatkanych kanałów korzeniowych za pomocą ultradźwięków. Poparciem kompetencji jest m.in. Certyfikat uczestnictwa w Kursie Medycznym Quintessenz „Protetyka, endodocja, estetetyka”. 20-osobowy zespół kliniki dzieli swoją pracę także ze swoim oddziałem we Włocławku.  

Jednym z pionierów endodocji mikroskopowej w Polsce jest Gabinet Dental Care w Kaliszu, który mikroskop w leczeniu kanałowym wykorzystuje od 2003 r. Placówka praktykę rozpoczęła w 1993 r. i do dziś realizuje leczenie objęte gwarancją w zakresie m.in. chorób dziąseł oraz stomatologii estetycznej. Zespół lekarzy tworzą lek. dent. Dominik Stolarczyk oraz lek. dent. Urszula Włodarek, która posiada m.in. zaświadczenie ukończenia kursu „Współczesne metody leczenia endodontycznego zębów z zakrzywionymi kanałami – teoria i praktyka”. W trosce o czyste pole zabiegu, leczenie kanałowe odbywa się w koferdamie.

Chcąc skorzystać z leczenia laserem, można odwiedzić łódzką Przychodnię Dentystyczną Laserdent, gdzie wszystkie rodzaje laserów stomatologicznych od 1992 r. wykorzystuje w swojej praktyce stomatologicznej lek. stom. Wojciech Zawadzki. W leczeniu kanałowym stosowany jest np. laser biostymulacyjny, który przyspiesza gojenie ran pozabiegowych. Gabinet korzysta także z innowacyjnej ozonoterapii firmy Kavo, stosując ozon m.in. do eliminacji flory bakteryjnej z kanałów korzeniowych, zaś do bezkrwawych zabiegów na śluzówce jamy ustnej używany jest laser CO2. Leczenie kanałowe w większości przypadków wykonywane jest tu w trakcie jednej wizyty.

W sercu Karkonoszy i w ścisłym centrum Jeleniej Góry, zlokalizowana jest nowoczesna klinika – KCM Clinic, która w 2009 r. otrzymała certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2009. Oprócz nowoczesnego Szpitala, w kompleksie znajduje się również Klinika Stomatologiczna, gdzie leczeniem endodontycznym zajmuje się specjalista endodonta, członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, lek. stom. Agata Weksej. W ramach endodocji mikroskopowej, klinika oferuje leczenie jednowizytowe oraz wybielanie martwych zębów. Prywatnie, dr Weksej jest profesjonalnym fotografem lotnictwa militarnego, a jej zdjęcia publikują międzynarodowe portale fotografii lotniczej, tj. Airliners.net czy JetPhotos.net. 

W Rzeszowie, stan zapalny oraz miazgę usuniemy w Gabinecie Stomatologiczno – Ortodontycznym Duo Dent, który powstał w 1989 r., a leczenie przeprowadza współwłaściciel, specjalista stomatologii ogólnej, członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego – lek. stom  Ireneusz Kołodziejczyk. Praktyka w zakresie leczenia kanałowego, korzysta m.in. z mikroskopu stomatologicznego firmy Kaps oraz systemu B i Obtura do wypełnienia korzeni termoplastyczną gutaperką. Ponadto, gabinet jako pierwszy i jedyny na Podkarpaciu dysponuje panoramicznym i cefalometrycznym aparatem rtg Veraviewepocs SDCP. 

Cena endodocji w Dublinie (Irlandia) i w Polsce

Kadra w Exclusive Dental Studio Kadra w Exclusive Dental Studio

RCT Dental Clinic z Dublina leczenie endodontyczne wycenia w zakresie: leczenia jednokanałowego – 425 € (ok. 1785 zł), dwukanałowego – 525 € (ok. 2205 zł) oraz trzy i czterokanałowego – 645 € (ok. 2709 zł). Koszty endodocji w Polsce są więc nieporównywalnie niższe, zważywszy, iż cena leczenia zęba trzonowego w Dublinie odpowiada kwocie terapii w kraju wraz z odbudową zęba np. w koronie ceramicznej.

 

 

Endodoncja - leczenie kanałowe - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 50 zł do 1 200 zł
 • Kraków od 50 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 50 zł do 1 800 zł
 • Łódź od 20 zł do 1 080 zł
 • Katowice od 160 zł do 3 450 zł
 • Poznań od 50 zł do 2 000 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 1 100 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 1 200 zł
 • Szczecin od 50 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 30 zł do 1 000 zł
 • Gliwice od 100 zł do 1 100 zł
 • Gdynia od 50 zł do 950 zł
Endodoncja - leczenie kanałowe cena »

Usługa leczenie kanałowe jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.