Filtruj wyniki

Endodoncja - leczenie kanałowe Białystok - informacje

Gabinet zabiegowy w Famident Gabinet zabiegowy w Famident

Endodoncja - leczenie kanałowe to kilkuetapowy proces leczniczy miazgi zęba. Zwykle jest potrzebny w przypadku, gdy ząb jest mocno zniszczony głęboką próchnicą. Stomatolodzy odnerwiają ząb, a kanały korzeniowe zabezpieczają gutaperką. Ząb po leczeniu kanałowym jest osłabiony i z czasem sinieje, co może wyglądać nieestetycznie, ale w dalszym ciągu może on pełnić swoją funkcję w żuciu pokarmów. Po zabiegu endodontycznym należy przestrzegać zaleceń stomatologa.

Endodoncja - leczenie kanałowe w białostockich gabinetach

Leczenie kanałowe jest w ofercie gabinetu stomatologicznego City Dental, w którym pracują stomatolodzy dr Joanna Zyśkowska i dr Maciej Zyśkowski. Dr Zyśkowska uczestniczyła w medycznym kurcie teoretyczno-praktycznym pt. "Prawidłowe opracowywanie kanałów korzeniowych zębów metodą ręczną i maszynową na fantomach przy użyciu niklowo-tytanowych zestawów narzędzi. Zasady pracy mikroskopem endodontycznym." Dr Zyśkowski posiada certyfikat ze szkolenia pt. "Leczenie protetyczne z zastosowaniem protez stałych". Stomatolodzy wzmacniają zęby po leczeniu kanałowym włóknem szklanym lub odbudowują je koronami porcelanowymi. W City Dental pacjenci z chorobami przyzębia mogą umówić się na szynowanie rozchwianych zębów kosmetycznymi materiałami.

Stomatolog dr Zyta Grygutis-Mroczkowska z prywatnego gabinetu w Katowicach proponuje pacjentom nowoczesną endodoncję - leczenie kanałowe pod mikroskopem. Gabinet dysponuje cyfrowym endometrem do pomiaru długości kanałów w korzeniu zęba. Pacjenci mogą wybielić tu zęby lampą wybielającą i-Brite lub poprawić estetykę uzębienia licówkami z porcelany. Stomatolog usuwa też kamień i osad nazębny, co zmniejsza ryzyko próchnicy i potrzeby leczenia endodontycznego.

Filie białostockich gabinetów Hościłowicz Stomatologia posiadają w ofercie leczenie miazgi zębów, kanały wypełniane są gorącą gutaperką. Gabinety dysponują aparatami do cyfrowego RTG zębów, niezbędnego przed leczeniem kanałowym. Stomatolodzy wykonują tu powtórne leczenie kanałowe w przypadku martwych zębów ze stanem zapalnym lub gdy wcześniejsze leczenie endodontyczne skończyło się powikłaniem w postaci złamanego narzędzia w kanale korzenia zębowego. Pracuje tu stomatolog dr Anna Hościłowicz, która wypełnia płytkie ubytki materiałem światłoutwardzalnym.

Stomatolodzy z gabinetu stomatologicznego ART-DENT przeprowadzają jednoseansowe leczenie endodontyczne. Stomatolog dr Karolina Rydzewska, należąca do Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, leczy rozgałęzione i zakrzywione kanały korzenia zęba. W gabinecie jest wykonywana również ekstrakcja zęba, resekcja wierzchołka korzenia oraz plastyka połączeń z zatoką szczękową. Pacjenci mogą skorzystać z wybielania zębów metodą nakładką przy użyciu systemu Opalescence.

W Białymstoku leczenie endodontycze jest możliwe w klinice stomatologicznej Stomatologia Kaczyńska, gdzie pracuje stomatolog dr Joanna Kaczyńska, która zajmuje się nie tylko endodoncją - leczeniem kanałowym, ale również ortodoncją, z której odbyła zagraniczne szkolenie podyplomowe w Katedrze Ortodoncji Uniwersytetu w Barcelonie. W gabinecie można wyleczyć wady zgryzu kosmetycznymi aparatami samoligaturującymi się. Pacjenci, których zęby są osłabione po leczeniu kanałowym, mogą zabezpieczyć je koronami z tlenku cyrkonu.

Stomatolog dr Kamila Dziewięcka z kliniki stomatologicznej Alfa-dent leczy zapalenia ozębnej i zapalenia miazgi w pełnym znieczuleniu w trakcie jednej wizyty. Lekarz stosuje rotacyjne i ultradźwiękowe techniki przy opracowywaniu kanałów. Dr Dziewięcka oferuje również usuwanie ciał obcych ze światła kanału. Pacjenci mogą poddać się w gabinecie implantacji, aby zrekonstruować utracone zęby. Stomatolodzy zalecają pantomogram przed leczeniem zębów. 

Cena leczenia endodontycznego w Białymstoku i w Wielkiej Brytanii

Kadra w Famident Kadra w Famident

Leczenie kanałowe za granicą wiąże się z ogromnymi wydatkami, zwłaszcza jeśli chodzi o Wielką Brytanię. Przykładowo angielska klinika stomatologiczna Ayub Endodontics oferuje leczenie kanałowe w cenie 600 funtów czyli ok. 3250 zł. Koszt ten wzrasta nawet do 4500 zł, gdy jest to powtórne leczenie kanałowe. W polskich klinikach stomatologicznych leczenie kanałowe jest o wiele tańsze. Turyści medyczni przyjeżdżają do Białegostoku, aby leczyć zęby, a nawet wzmacniać je protetycznie. W Białymstoku można połączyć leczenie stomatologiczne ze zwiedzaniem miasta. Warte uwagi są szlaki turystyczne tematyczne, np. szlak architektury PRL i szlak śladami błogosławionego księdza Michała Sopoćki oraz Cekhauz - hetmańska zbrojownia przy Rynku Miejskim w Białymstoku.

 

Endodoncja - leczenie kanałowe - ceny w Białymstoku na tle innych miast

 • Białystok od 50 zł
 • Warszawa od 50 zł do 3 000 zł
 • Kraków od 40 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 50 zł do 1 800 zł
 • Łódź od 30 zł do 1 400 zł
 • Poznań od 50 zł do 2 000 zł
 • Gdańsk od 60 zł do 1 270 zł
 • Katowice od 160 zł do 3 450 zł
 • Szczecin od 50 zł do 2 000 zł
 • Gliwice od 100 zł do 1 100 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 1 200 zł
 • Lublin od 30 zł do 850 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska