Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Endodoncja - leczenie kanałowe Bydgoszcz - informacje

Gabinet zabiegowy w Cenker Gabinet zabiegowy w Cenker

Przyczyną chorób miazgi są bakterie, które do wnętrza zęba dostają się wraz z próchnicą lub nieszczelnym wypełnieniem. Zaatakowana przez nie miazga obumiera, one natomiast przedostając się poza wierzchołek korzenia zęba, powodują stan zapalny kości, tzw. ropień. Nieodwracalne zapalenie miazgi, zwane też pulpopatią nieodwracalną kwalifikuje ząb do leczenia kanałowego.

Nowoczesna endodoncja - kanał bez tajemnic 

Usunięciu miazgi z komory i systemu kanałowego zęba możemy poddać się na bydgoskim Bocianowie, w gabinecie Aveodent, u lek. dent. Mirosława Majewskiego, który praktykę stomatologiczną rozpoczął w 1990 r. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Stomatologii Mikroskopowej oraz Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Ponadto posiada m.in. Certyfikat Biometric Diagnostics in Dentistry Mastership Class and Certification 12 Milwaukee USA. Leczenie endodontyczne jest jedno lub wielowizytowe i prowadzone jest pod mikroskopem. W zakresie leczenia prowadzone jest także zamykanie perforacji dna komory i kanałów korzeniowych. Gabinet posiada cyfrową pracownię rtg.

W sąsiedztwie gabinetu Aveodent zlokalizowane jest także Centrum Stomatologiczne Kraina Uśmiechu, którego właścicielką jest specjalista I stopnia w zakresie stomatologii ogólnej, lek. stom. Urszula Kuczyńska. Jakość leczenia gwarantowana jest standardami Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej, którego Centrum jest wyłącznym przedstawicielem w regionie bydgoskim. Lek. stom. Urszula Kuczyńska jest jednym z założycieli Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej. W 2012 r. otrzymała tytułu Dentysty Roku województwa kujawsko-pomorskiego w konkursie Portalu Dentystycznego. Endodoncja przeprowadzana jest tu z zastosowaniem mikroskopu, zaś pacjenci o wysokim poziomie lęku mogą skorzystać z sedacji podtlenkiem azotu (gaz rozweselający).

Mechaniczne opracowanie kanałów przy wykorzystaniu urządzenia Morita Root ZX II jest częścią endodoncji w Prywatnym Gabinecie Stomatologicznym Dens V.I.P. Marek Gatz na Osiedlu Wyżyny. Kanały standardowo wypełniane są tu za pomocą gutaperki. Cyfrowa rentgenodiagnostyka realizowana jest na miejscu. Lek. dent. Marek Gatz stworzył gabinet w 2001 r., koncentrując się na implantologii oraz protetyce. Posiada m.in. Ceryfikat uczestnictwa w Seminarium specjalistycznym, „Regeneracja tkanek: przypadek czy zaplanowane powodzenia” oraz Certyfikat udziału w szkoleniu „Recesje dziąsłowe”. 

Klinika Stomatologii Estetycznej i Chirurgii Specjalistycznej Alfa-Med oferuje leczenie schorzeń z obrębu głowy i szyi. Klinika ma do dyspozycji bardzo szerokie zaplecze medyczne z blokiem operacyjnym, dwoma gabinetami zabiegowymi oraz pracownią rtg. Kontrola etapów leczenia kanałowego odbywa się tu przy użyciu endometru, radiowizjografii oraz – w szczególnych przypadkach – mikroskopu endodontycznego. Pacjenci o wysokim poziomie wrażliwości na ból i lęku, mogą skorzystać ze znieczulenia ogólnego (w narkozie). Leczenie przeprowadza m.in. związany od ponad 4 lat z kliniką – lek. stom. Bartosz Majewski. 

W 2002 r., w bydgoskiej dzielnicy Bartodzieje, rozpoczęła działalność Klinika Lux-Dent, gdzie specjalistyczne leczenie kanałowe odbywa się pod mikroskopem firmy Carl Zeiss, co jest objęte oddzielnym cennikiem. Proces zabliźniania się ran po przewlekłych zapaleniach tkanki okołozębowej, przyspiesza stosowany tu laser biostymulacyjny. Do dyspozycji pacjentów jest znieczulenie aparatem Wand. Przestronne oraz klimatyzowane gabinety, obsługują pacjentów także w zakresie chorób przyzębia oraz naprawy protez. 

Gabinet Stomatologia Fordent istnieje w Fordonie od 1989 r. W leczeniu endodontycznym specjalizują się w zespole: chirurg stomatolog, lek. stom. Dariusz Możdżeń oraz dodatkowo w endodoncji mikroskopowej i nowoczesnej diagnostyce – lek. stom. Konrad Możdżeń. Gabinet korzysta z radiowizjografii, z wykorzystaniem urządzenia Digora Optime firmy Soredex, zaś do pomiaru długości kanału korzeniowego, stosuje japoński endometr Root ZX firmy Morita. Możliwość bezbolesnego leczenie zapewnia  iniekcyjny system znieczulenia Ouick Sleeper.

Cena leczenia kanałowego w Bydgoszczy i Budapeszcie

Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne Kadra w Stadmedica Centrum Medyczne

Klinika Kreativ Dental, która ma swoje przedstawicielstwo w Southampton, oferuje konkurencyjne dla brytyjskich ceny i zaprasza do swojej placówki w Budapeszcie, gdzie za każdy kanał leczenia endodontycznego zapłacimy 145 £ (ok. 768 PLN). To średnio o 105 £ (ok. 556 PLN) mniej niż standardowa cena, która w Wielkiej Brytanii zaczyna się od 250-400 £ (ok. 1325-2120 PLN).

Endodoncja - leczenie kanałowe - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 60 zł do 1 200 zł
 • Warszawa od 50 zł do 3 000 zł
 • Kraków od 40 zł do 1 500 zł
 • Wrocław od 50 zł do 1 800 zł
 • Łódź od 30 zł do 1 400 zł
 • Poznań od 50 zł do 2 000 zł
 • Gdańsk od 60 zł do 1 270 zł
 • Katowice od 160 zł do 3 450 zł
 • Szczecin od 50 zł do 2 000 zł
 • Gliwice od 100 zł do 1 100 zł
 • Lublin od 30 zł do 850 zł
 • Rzeszów od 100 zł do 850 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska