Endodoncja - leczenie kanałowe Rzeszów - informacje

Gabinet zabiegowy w Face Institute Gabinet zabiegowy w Face Institute

Endodoncja jest działem stomatologii zachowawczej, zajmującej się leczeniem takich schorzeń jak głęboka próchnica i martwica w obrębie miazgi zęba, a także leczeniem chorób tkanek przywierzchołkowych oraz po złamaniach i zwichnięciach zębów. Endodoncja jest również stosowana w procesie protetycznym przed odtworzeniem ubytków w uzębieniu. Leczeniem kanałowym zębów zajmuje się lekarz stomatolog. W trakcie leczenia wykorzystywane są specjalistyczne narzędzia, takie jak mikroskop operacyjny, służący do kontroli przebiegu leczenia, czy endometr, umożliwiający precyzyjne pomiary długości kanałów zębowych. Leczenie obejmuje takie czynności jak usunięcie zmienionych chorobowo tkanek zęba i wypełnienie ubytków odpowiednimi preparatami. Podstawowym narzędziem diagnostycznym w endodoncji są zdjęcia RTG.

Endodoncja w rzeszowskich gabinetach stomatologicznych – gdzie wykonać leczenie kanałowe?

Na leczenie kanałowe można udać się do lek. stom. Jarosława Cierplikowskiego, specjalisty chirurgii stomatologicznej I stopnia. Wiedzę na temat endodoncji i leczenia kanałowego zdobywał m.in. na seminarium „Nowoczesna endodoncja. Nowe techniki, nowe materiały, nowe instrumenty”, gdzie uczestniczył w wykładach „Podstawowe kontrowersje współczesnej endodoncji. Leczenie chirurgiczne czy tradycyjne”, „Endodoncja jako przygotowanie dla leczenia protetycznego. Choroby tkanek okołowierzchołkowych a ogólny stan zdrowia pacjenta. Diagnostyka i leczenie” oraz „Trudności i powikłania w leczeniu endodontycznym”.

Endodoncja – leczenie kanałowe należy także do oferty leczniczej gabinetu stomatologiczno – ortodontycznego DuoDental. W placówce do leczenia kanałowego wykorzystywany jest specjalistyczny mikroskop Karl Kaps, umożliwiający precyzyjne namierzenie wszystkich problemów z jednostką powiększającą z 5-cio stopniową zmianą powiększenia, okularem WF 12.5 x V oraz obiektywem ze zintegrowanym systemem „fine focusing”. Mikroskop posiada trójrożny system oświetlenia Trilium, co zapewnia doskonałe oświetlenie pola zabiegu.

W Centrum Stomatologii Prodentic leczenie kanałowe stosowane jest w takich przypadkach jak zgorzel czy martwica miazgi zęba, gdzie usuwana jest obumarła tkanka, ząb zostaje zdezynfekowany w celu wyeliminowania chorobotwórczych bakterii a kanały wypełnione. Podobne postępowanie zostaje wdrożone w przypadku zapalenia tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie kanałowe jest również stosowane w usuwaniu ciał obcych, takich jak złamane narzędzia kanałowe oraz wkłady korzeniowo-koronowe.

Cena leczenia kanałowego w Rzeszowie oraz Londynie

Gabinet zabiegowy w Eurodent Stomatologia Gabinet zabiegowy w Eurodent Stomatologia

Endodoncja w rzeszowskich gabinetach stomatologicznych, w zależności od rodzaju przeprowadzanego zabiegu kosztuje 200 – 450 zł. W The Corn Exchange, gabinecie dentystycznym w Londynie, ceny zabiegów endodontycznych zaczynają się od 206 funtów (ok 1 000 zł).

Endodoncja - leczenie kanałowe - ceny w Rzeszowie na tle innych miast

 • Rzeszów od 100 zł do 800 zł
 • Warszawa od 50 zł do 1200 zł
 • Kraków od 50 zł do 1320 zł
 • Wrocław od 50 zł do 1800 zł
 • Łódź od 20 zł do 1080 zł
 • Katowice od 160 zł do 3450 zł
 • Poznań od 50 zł do 2000 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 1100 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 1200 zł
 • Szczecin od 50 zł do 1400 zł
 • Lublin od 30 zł do 1000 zł
 • Gliwice od 100 zł do 1100 zł
 • Gdynia od 50 zł do 1200 zł
Endodoncja - leczenie kanałowe cena »

Usługa leczenie kanałowe w Rzeszowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Rzeszowa, w miejscowościach: Dębica, Krosno oraz Mielec.