Endodoncja - leczenie kanałowe Zielona Góra - informacje

Gabinet zabiegowy w Kirilov Dental Clinic Gabinet zabiegowy w Kirilov Dental Clinic

Nieleczona próchnica lub uraz mechaniczny zęba często prowadzą do stanu zapalnego miazgi zębowej oraz nerwu, który się w niej znajduje. Aby zapobiec dalszemu rozwojowi choroby, niezbędne okazuje się wówczas leczenie kanałowe, fachowo nazywane endodoncją. Przed jego wykonaniem lekarz musi zobaczyć zdjęcie RTG konkretnego zęba, by sprawdzić, czy w ogóle kwalifikuje się on do zabiegu. Procedura polega na rozwierceniu zęba oraz późniejszym usunięciu z kanałów zainfekowanej miazgi specjalnymi narzędziami. W przypadku zakażenia, konieczne jest zastosowanie lekarstwa, natomiast jeśli wszystko przebiega bez komplikacji, kanały zostają wypełnione gutaperką, by do środka nie przedostały się ponownie bakterie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym nasiękowym, a w szczególnie trudnych przypadkach – domiazgowym. 

Gdzie w Zielonej Górze można się udać na leczenie kanałowe?

Endodoncja - leczenie kanałowe znajduje się wśród usług, świadczonych w gabinecie stomatologicznym DentAlex. Leczenie kanałowe przeprowadzane jest tam pod mikroskopem zwykle podczas jednej wizyty. Specjaliści czyszczą kanały mechanicznie, używając jednorazowych pilniczków tytanowo-niklowych. Długość poszczególnych kanałów mierzy się tam przy pomocy endometru MORITA. Ponadto, stomatolodzy wykonują odbudowę zęba po leczeniu endodontycznym oraz ekstrakcję zębów, niemożliwych do uratowania.

Leczenie kanałowe zębów wykonuje także stomatolog lek. dent. Joanna Kulig-Chlamtacz. W 2003 roku odbyła ona kurs endodoncji z udziałem narzędzi ręcznych oraz maszynowych z wykorzystaniem endometru Raypex 4 firmy VDW i mikrosilnika Endo-IT. Rok później uczestniczyła natomiast w kursie „Współczesne trendy w leczeniu endodontycznym zębów”. W 2013 roku  wzięła udział w kursie „Rozwiązywanie problemów w rekonstrukcji twardych tkanek zęba i leczenie endodontyczne”. W swojej praktyce zawodowej zajmuje się różnymi podspecjalnościami stomatologii, w tym leczeniem kanałowym. Kanały zębowe opracowuje przy użyciu narzędzi mechanicznych oraz specjalnego mikrosilnika.

Osoby z nieodwracalnym zapaleniem miazgi zębowej mogą się udać do Zielonogórskiego Centrum Stomatologii Multidental. Ośrodek posiada na wyposażeniu mikroskop stomatologiczny OPMI PICO Zeissa, który specjaliści wykorzystują podczas leczenia endodontycznego w przypadku wąskich, mocno powykrzywianych kanałów. Wykonywana jest tam odbudowa zęba po leczeniu kanałowym na wkładzie z włókna szklanego oraz usunięcie ciała obcego z kanału zębowego.

Leczenie endodontyczne w Polsce i na Kostaryce – porównanie cen procedury

Gabinet zabiegowy w Kirilov Dental Clinic Gabinet zabiegowy w Kirilov Dental Clinic

W Tabash Dentistry w San Jose za leczenie kanałowe pacjenci muszą zapłacić przynajmniej 134 880 colónów (około 970 zł). W zielonogórskich placówkach stomatologicznych cena za przeprowadzenie procedury endodontycznej zęba jednokanałowego wynosi 200 zł.

Endodoncja - leczenie kanałowe - ceny w Zielonej Górze na tle innych miast

 • Zielona Góra od 100 zł do 800 zł
 • Kraków od 40 zł do 1 700 zł
 • Warszawa od 50 zł do 1 200 zł
 • Wrocław od 50 zł do 1 800 zł
 • Łódź od 20 zł do 1 080 zł
 • Poznań od 50 zł do 2 000 zł
 • Katowice od 160 zł do 3 450 zł
 • Gliwice od 100 zł do 1 100 zł
 • Bydgoszcz od 100 zł do 1 200 zł
 • Gdańsk od 250 zł do 1 100 zł
 • Szczecin od 50 zł do 2 000 zł
 • Lublin od 30 zł do 1 000 zł
 • Gdynia od 50 zł do 950 zł
Endodoncja - leczenie kanałowe cena »

Usługa leczenie kanałowe w Zielonej Górze jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu endodoncja - leczenie kanałowe w pobliżu Zielonej Góry, w miejscowościach: Głogów.