ocena 5.0 / 5 (1 opinia pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
8:00 - 18:00
wtorek
8:00 - 18:00
środa
8:00 - 18:00
czwartek
8:00 - 18:00
piątek
8:00 - 18:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Gabinet konsultacyjny Endomed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Endomed Recepcja, poczekalnia Endomed Gabinet konsultacyjny Endomed Gabinet konsultacyjny Endomed Aparatura, sprzęt zabiegowy Endomed Gabinet konsultacyjny Endomed Aparatura, sprzęt zabiegowy Endomed Aparatura, sprzęt zabiegowy Endomed Wygląd zewnętrzny Endomed Endomed - logo

Informacje ogólne o Endomed

Radomska przychodnia Endomed to nowoczesna placówka medyczna oferująca pacjentom pomoc w ramach działających poradni specjalistycznych oraz fachowe porady i konsultacje lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Posiadamy w pełni wyposażoną pracownię endoskopową, w której mogą Państwo wykonać podstawowe zabiegi endoskopowe oraz badania kolonoskopii, gastroskopii, rektoskopii i rektosigmoidoskopii. Nasi pacjenci mogą także skorzystać z poradni diagnostyki obrazowej, w ramach której przeprowadzamy badania USG, RTG oraz tomografii komputerowej. Pracownia endoskopowa, USG i część gabinetów specjalistycznych mieści się przy ul. Ks. Sedlaka, zaś gabinety POZ oraz pracownia tomografii komputerowej, RTG i pozostała część poradni specjalistycznych są zlokalizowane przy ul. Kilińskiego 6.

Przychodnia Endomed posiada aparaty videoendoskopowe do wykonywania diagnostycznych badań endoskopowych oraz drobnych zabiegów (takich jak np. usuwanie polipów). Pacjenci mogą poddać się kolonoskopii diagnostycznej z pobraniem wycinków, połączonej z usuwaniem polipów albo leczeniem zmian naczyniowych. Zabieg kolonoskopii (badania jelita grubego) daje lekarzowi możliwość oceny zmian w obrębie jelita grubego. W przypadku wykrycia polipów specjalista ma możliwość usunięcia ich w trakcie badania w procesie koagulacji, bądź za pomocą pętli diatermicznej (większe polipy). Po zabiegu przez okres około siedmiu dni zaleca się pacjentom oszczędzający tryb życia i unikanie wzmożonego wysiłku fizycznego. 

Nasi specjaliści wykonują także badania górnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli diagnostyczną bądź zabiegową gastroskopię. W trakcie takiego badania lekarz ma możliwość oceny zmian w przełyku, pobrania materiału do badania, usunięcia polipów oraz endoskopowego poszerzenia powstałych zwężeń. Badanie trwa około dziesięciu minut.
Na życzenie pacjenta istnieje możliwość przeprowadzenia zarówno kolonoskopii jak i gastroskopii w znieczuleniu dożylnym (wtedy pacjent zasypia i nie odczuwa dyskomfortu badania). Całość przebiega pod czujnym okiem lekarza anestezjologa.

W Endomedzie podejmujemy się także leczenia osób cierpiących z powodu otyłości za pomocą balonu Orbera. Zabieg polega na wprowadzeniu do żołądka pacjenta balonu, który następnie zostaje wypełniony solą fizjologiczną. Dzięki temu pacjent odczuwa uczucie sytości (jak po zjedzeniu posiłku), przyjmuje mniej pokarmów, w wyniku czego traci na wadze.

Nasi specjaliści wykonują również badania rektoskopii (diagnostycznej i zabiegowej) oraz podejmują się leczenia żylaków odbytu za pomocą metody Barrona. Zabieg polega na umieszczeniu specjalnych gumek u podstawy hemoroidów, w wyniku czego następuje ich niedokrwienie i odpadnięcie. Metoda Barrona (gumkowanie) nie wymaga hospitalizacji i można ją przeprowadzić w warunkach ambulatoryjnych. Jest szansą na pozbycie się przykrej dolegliwości dla pacjentów, u których nie jest możliwe operacyjne usunięcie żylaków odbytu. Leczenie metodą Barrona przebiega etapowo – w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

W ramach pracowni diagnostyki obrazowej pacjenci mają możliwość wykonania kompleksowych badań dowolnej partii ciała przy pomocy tomografu komputerowego (TK), aparatu ultrasonograficznego (USG) oraz aparatu rentgenowskiego (RTG). Nasi wykwalifikowani specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w pracy w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych, potrafią wykonać niezbędne badania nawet u osób niewspółpracujących oraz małych dzieci. Pacjent otrzymuje wynik badania na płycie CD lub DVD wraz z opisem już w dniu badania. Posiadany przez nas sprzęt TK i RTG daje nam możliwość wykonywania wysokiej klasy badań przy minimalnej dawce promieniowania.

W przychodni Endomed pacjenci mają możliwość wykonania pełnej gamy badań laboratoryjnych oraz mogą skorzystać z pomocy profesjonalnego personelu pielęgniarskiego, który wykonuje, m. in. szczepienia dzieci i dorosłych, badania EKG oraz drobne usługi pielęgniarskie.

W naszej poradni osoby zmagające się z przewlekłym bólem kręgosłupa mogą skorzystać z innowacyjnego okołokorzeniowego leczenia bólu kręgosłupa pod kontrolą tomografu komputerowego. Poradnia współpracuje w tym zakresie z niemiecką Kliniką Neurochirurgii w Greifswaldzie. Metoda polega na iniekcjach leku w okolice otworu międzykręgowego, a zastosowanie 64-rzędowego tomografu umożliwia niezwykle precyzyjne podanie leku we właściwy rejon. Wskazaniami do terapii okołokorzeniowego leczenia bólu są choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, dyskopatia czy pooperacyjne zespoły bólowe.

Ofertę przychodni Endomed uzupełniają poradnie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (internistów czy pediatrów) oraz szereg poradni specjalistycznych. Dzięki temu mogą Państwo bez kolejek i przemieszczania się po całym mieście skorzystać z porad lekarzy specjalistów w jednym miejscu i podjąć właściwe leczenie tak szybko, jak to jest możliwe.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszej placówki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Przychodnia Endomed posiada w swoim wyposażeniu nowoczesną aparaturę medyczną, wykorzystywaną podczas szeregu badań diagnostycznych oraz procedur zabiegowych. Dysponujemy urządzeniami takimi jak:

  • Tomograf komputerowy firmy General Electric Optima – tomograf komputerowy nowej generacji z możliwością rekonstrukcji trójwymiarowej, wyposażony w innowacje z rodziny Discovery Light Speed. Posiada 64-rzędowy skaner z zaawansowanymi aplikacjami kardiologicznymi, onkologicznymi, angiograficznymi oraz obrazowaniem dynamicznym. To jedyne tego typu urządzenie w rejonie radomskim i jedno z pięciu w Polsce.   
  • Aparaty videoendoskopowe firmy OLYMPUS – wykorzystują zaawansowaną optykę i najnowsze rozwiązania technologiczne. Dostarczają wyjątkowo wyraziste obrazy, a technologia podwójnego ustawiania ostrości umożliwia lekarzom niezwykle precyzyjne badanie błon śluzowych i w rezultacie jeszcze skuteczniejsze wykrycie zmian chorobowych.

Udogodnienia dla pacjentów

Przychodni Endomed to nowoczesna placówka medyczna, w której dobro pacjenta jest priorytetem. Leczące się u nas osoby mogą umawiać się na wizyty i konsultacje za pomocą rejestracji telefonicznej w najdogodniejszym dla siebie terminie. Dzięki usytuowaniu wielu specjalistycznych gabinetów w dwóch lokalizacjach pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu porad bez konieczności przemieszczania się po całym mieście. Dodatkowo nasza poczekalnia i gabinety są urządzone i zaaranżowane tak, aby odwiedzający czuli się w trakcie wizyt przyjemnie i komfortowo.