4,8 / 5  - 259 ocen »
Wnętrza, wystrój Euromed Zabieg, operacja Euromed Wnętrza, wystrój Euromed Gabinet zabiegowy Euromed Gabinet zabiegowy Euromed Zabieg, operacja Euromed Aparatura, sprzęt zabiegowy Euromed Logo Centrum Medyczne Euromed (Łódź)

Informacje ogólne o Euromed

Euromed to nowoczesna, wyspecjalizowana placówka oferująca pacjentom bogatą gamę usług medycznych z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, onkologicznej i proktologii. Większość procedur chirurgicznych wykonujemy metodami małoinwazyjnymi tzn.: wideoskopia, laparoskopia i endoskopia. W ramach zabiegów z dziedziny chirurgii ogólnej przeprowadzamy operacje przepuklin brzusznych i pachwinowych, a także leczymy schorzenia przewodu pokarmowego. Pomagamy cierpiącym na dolegliwości bólowe związane z chorobami wątroby i jelit, trzustki oraz pęcherzyka i dróg żółciowych. Zajmujemy się również leczeniem schorzeń tarczycy.

W zakres oferowanych przez nas usług wchodzi także proktologia. Leczymy guzki krwawnicze (hemoroidy), wykorzystując przy tym różne techniki zabiegowe i niezabiegowe, dostosowane indywidualnie do każdego pacjenta. Zajmujemy się problemem nietrzymania stolca, schorzeniami odbytnicy i jelit, a także leczeniem szczelin i przetok odbytu. Stosowane przez nas techniki zabiegowe nie wymagają długiej rehabilitacji ani zwolnienia się z pracy – niektóre z zabiegów wykonujemy w trybie ambulatoryjnym tzw.: chirurgia 1 dnia. Umożliwiamy pacjentom powrót do codziennych obowiązków zaraz po opuszczeniu kliniki.

Można się do nas zwrócić w przypadku zmian naczyniowych – w ramach chirurgii naczyniowej leczymy żylaki kończyn dolnych. Pomagamy chorym z odleżynami i owrzodzeniami podudzi. Nasza działalność obejmuje również diagnostykę, podczas której wykonujemy badania endoskopowe, obrazowe i laboratoryjne. Przeprowadzamy badania endoskopowe jak: kolonoskopia, rektoskopia i gastroskopia, oferujemy pacjentom także badania ultrasonograficzne oraz umawiamy pacjentów na badanie tomografii komputerowej.

Pomagamy pacjentom również w ramach wizyt domowych. W  trakcie odwiedzin zakładamy opatrunki i zajmujemy się odleżynami. Odwiedzamy chorych cierpiących na zaparcia i bóle brzucha.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Mamy świadomość, że w skutecznym leczeniu, umożliwiającym szybki powrót do zdrowia pacjentów niezbędne jest posługiwanie się nowoczesną aparaturą medyczną. Sukcesywnie nabywamy zaawansowane technologicznie urządzenia, by móc służyć pacjentom najwyższą jakością usług. Wśród naszego wyposażenia znajduje się, między innymi:

  • Ultrasonograf – urządzenie medyczne służące do ultrasonografii, czyli badania USG. Technologia aparatury wykorzystuje fale ultradźwiękowe w celu obrazowania narządów i tkanek z wyjątkiem narządów wypełnionych powietrzem typu żołądek czy płuca, a także kości i narządów położonych wewnątrzczaszkowo.
  • EMED ES 120 – urządzenie do elektrochirurgii, wykorzystywane w naszym gabinecie m.in. do usuwania brodawek wirusowych, włókniaków skóry i leczenia kłykcin kończystych. Cechuje się dużą skutecznością przy tamowaniu krwawień, posiada również możliwość diatermii jednobiegunowej i dwubiegunowej z regulacją mocy cięcia i koagulacji tkanek.
  • Gastroskop – giętki instrument medyczny służący do wykonywania gastroskopii (wziernikowania żołądka). Przeprowadzenie badania umożliwia lekarzom ocenę przełyku, żołądka i dwunastnicy wraz z ujściem przewodu żółciowego. Gastroskop ma postać cienkiej rurki – jest zbudowany z wiązki światłowodów zamkniętych w osnowie z giętkiego tworzywa.
  • Kolonoskop – giętki instrument medyczny w kształcie długiej, cienkiej rurki, służący do diagnostyki schorzeń jelita grubego. Jest na tyle długi, że z jego pomocą specjalista może zbadać metodą endoskopową jelito grube na całej jego długości
  • Rektoskop – wziernik medyczny przeznaczony do obrazowania końcowego odcinka jelita grubego (odbytu, odbytnicy i końcowego odcinka esicy). Ma postać sztywnego aparatu w kształcie rurki o średnicy 18 mm. Przy jego pomocy lekarze dokonują oceny wyglądu śluzówki odbytnicy, a także mogą wykryć ewentualne polipy, zmiany zapalne bądź malformacje naczyniowe.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Dobre samopoczucie odwiedzających nas pacjentów jest dla nas wartością priorytetową. Choremu poświęcamy całą swoją uwagę, dostosowując do jego przypadku najlepszą metodę terapii. Nieustannie zgłębiamy wiedzę, by móc służyć leczącym się u nas osobom najwyższą jakością usług medycznych. W celu zapewnienia pacjentom poczucia bezpieczeństwa i wygody przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień:

  • Nowoczesny gabinet – wszystkie zabiegi przeprowadzamy w znakomicie wyposażonym, nowoczesnym gabinecie, w którym pacjenci mają pewność, że znajdują się pod opieką profesjonalisty.
  • Bezoperacyjne leczenie hemoroidów – pacjenci cierpiący z powodu dolegliwości wywołanych przez chorobę hemoroidalną otrzymają u nas pomoc w postaci leczenia ambulatoryjnego i bezoperacyjnego. Po wizycie w naszym gabinecie mogą powrócić do swoich codziennych zajęć i zapomnieć o schorzeniu.
  • Wizyty domowe – profesor Śmigielski leczy pacjentów również w ramach wizyt domowych. Osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się lub zbyt chore, by udać się o własnych siłach do gabinetu, mogą poprosić o odwiedzenie w swoim domu – zarówno w dzień powszedni, jak i świąteczny. Podczas wizyty specjalista zajmuje się m.in. opatrywaniem odleżyn, leczeniem zaparć i bólu brzucha.

Osiągnięcia i certyfikaty Euromed

Naszym największym atutem jest wiedza i doświadczenie kierującego gabinetem chirurga prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacka Śmigielskiego. Jego umiejętności pozwoliły mu na dołączenie do grona członków uznanych stowarzyszeń medycznych, wśród których można wymienić Towarzystwo Chirurgów Polskich, a także Polski i Europejski Klub Trzustkowy. Profesor Śmigielski należy również do Polskiego Klubu Przepuklinowego, jest też członkiem Sekcji Chirurgii Robotowej Towarzystwa Chirurgów Polskich, Sekcji Wideochirurgii Towarzystwa Chirurgów Polskich oraz Sekcji Chirurgii Wojskowej Towarzystwa Chirurgów Polskich.

Wiedzę zdobywał w renomowanych polskich i zagranicznych placówkach, w tym w Uniwersyteckich Klinikach w Niemczech. Odbył staż kierunkowy w Klinice Chirurgii Uniwersytetu MUL w Lubece pod kierownictwem prof. dr hab. med. Hansa Petera Brucha w 2002 roku, a także doskonalił się w Klinice Chirurgii Uniwersytetu Technicznego w Monachium pod kierownictwem prof. dr hab. med. Wolfganga Heitlanda w 2004 roku. Specjalista nie ustaje w podnoszeniu swoich kwalifikacji – regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych, podczas których zapoznaje się z najnowszymi doniesieniami medycznymi i wymienia doświadczeniem z chirurgami z innych krajów. Poznane techniki zabiegowe wdraża w swojej placówce, poszerzając zakres wykonywanych usług.

Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed Klinika Euromed