Recepcja, poczekalnia Fides Wygląd zewnętrzny Fides Gabinet konsultacyjny Fides Gabinet konsultacyjny Fides Gabinet konsultacyjny Fides Kadra Fides Kadra Fides Gabinet konsultacyjny Fides Gabinet konsultacyjny Fides Udogodnienia dla pacjentów Fides Aparatura, sprzęt zabiegowy Fides Sala operacyjna Fides Sala operacyjna Fides Gabinet konsultacyjny Fides Aparatura, sprzęt zabiegowy Fides Wygląd zewnętrzny Fides Wygląd zewnętrzny Fides Wygląd zewnętrzny Fides Fides - logo

Informacje ogólne o Fides

Fides to wielospecjalistyczna placówka opieki zdrowotnej, która swoją siedzibę ma w Lesznie. Znajduje się tutaj kilka poradni, w których konsultacji udzielają wykwalifikowani lekarze z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizujemy się w ginekologii i położnictwie, klinika dysponuje ponadto własną salą operacyjną.

W klinice Fides kompleksową opieką otaczamy kobiety ciężarne. Nasi lekarze posiadają uprawnienia, umiejętności oraz nowoczesny sprzęt konieczny do wykonywania położniczych badań ultrasonograficznych 3D/4D. Na wyposażeniu poradni znajduje się aparat Voluson 730 Expert amerykańskiej firmy General Electric, zaopatrzony w trzy głowice. Za jego pośrednictwem można uzyskać przestrzenne, trójwymiarowe obrazy, które nie tylko pozwalają przyszłym rodzicom obserwować dziecko w czasie rzeczywistym, ale również umożliwiają lekarzowi dokładną ocenę anatomii płodu.

W naszej placówce prowadzimy również diagnostykę i leczenie różnych schorzeń ginekologicznych, w tym niepłodności oraz nietrzymania moczu, a także innych zaburzeń funkcjonowania cewki moczowej i pęcherza. W określeniu natury tego rodzaju problemów posługujemy się najnowszej generacji sprzętem do wykonywania badań urodynamicznych Solar Blue holenderskiej firmy Medical Measurement Systems.

Na sali operacyjnej w klinice Fides wykonujemy zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem nieprawidłowych krwawień, wykonujemy kolposkopie (badania pozwalające wykryć przedkliniczne postaci raka szyjki macicy), zakładamy również wkładki domaciczne.

Nasi lekarze pracują wyłącznie na certyfikowanym sprzęcie medycznym, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności wykonywanych w klinice Fides zabiegów. Duża część pracy naszego personelu polega na dostarczaniu opieki kobietom ciężarnym, a także pacjentkom zmagającym się z dolegliwościami natury ginekologicznej, którym oprócz profesjonalnego leczenia zapewniamy podejście pełne empatii i wsparcia.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Poradnia Fides wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt medyczny, który umożliwia naszym lekarzom przeprowadzanie zabiegów i procedur diagnostycznych nowoczesnymi metodami.

W placówce dysponujemy m.in. aparatem USG Voluson 730 Expert amerykańskiej firmy General Electric, który pozwala nie tylko na tradycyjne obrazowanie dwuwymiarowe 2D, ale również na pełne obrazowanie 3D oraz 4D. Za jego pośrednictwem wykonywane są ultrasonograficzne badania położnicze. Sprzęt jest zaopatrzony w trzy głowice: objętościówkę, liniówkę i waginalną. Specjalna konstrukcja głowic umożliwia automatyczne odchylenie wiązki ultradźwiękowej o pewien kąt i skanowanie wybranej przestrzeni. Uzyskany wynik zostaje przetworzony w pamięci elektronicznej urządzenia w taki sposób, że pozwala wygenerować przestrzenne, trójwymiarowe obrazy płodu.

Badanie ultrasonograficzne z zastosowaniem technologii 3D/4D umożliwia dokładną ocenę anatomii płodu, a w rezultacie wykluczenie lub stwierdzenie niektórych wad rozwojowych. Lekarz zwraca uwagę na różne elementy: biometryczne wymiary płodu, częstość akcji serca i jego rytm, czy budowa takich struktur jak czaszka, twarzoczaszka, kręgosłup i inne. Badanie pozwala stwierdzić, czy ciąża przebiega prawidłowo.

USG trójwymiarowe 4D daje możliwość obserwacji dziecka w czasie rzeczywistym. Pozwala zobaczyć jego wygląd zewnętrzny: twarz, tułów, kończyny, a także rozpoznać płeć. Uzyskane w wyniku zastosowania zaawansowanej technologii obrazy mają niesamowitą wartość emocjonalną: mogą stanowić cenną pamiątkę, a ponadto przyczyniają się do budowania i umacniania więzi rodziców z dzieckiem.

W poradni Fides dysponujemy również w pełni skomputeryzowanym sprzętem do wykonywania badań urodynamicznych. Tego rodzaju badania stanowią element diagnostyki przy wykrywaniu zaburzeń czynności pęcherza i cewki moczowej. Pozwalają wskazać przyczyny nietrzymania moczu, trudności w jego oddawaniu oraz zakażeń układu moczowego. Badania urodynamiczne obejmują kilka różnych testów polegających na ocenie czynności narządów dolnych dróg moczowych.

W naszej placówce posługujemy się aparatem Solar Blue holenderskiej firmy Medical Measurement Systems. Urządzenie jest całkowicie bezprzewodowe i działa w oparciu o technologię Bluetooth. Za jego pomocą można zbadać przepływ cewkowy moczu, funkcję mięśni zwieraczy oraz ciśnienie panujące we wnętrzu cewki moczowej.

Udogodnienia dla pacjentów

W klinice Fides zadowolenie i komfort pacjentów stanowią dla nas priorytet. Właśnie dlatego – oprócz najlepszej jakości usług medycznych – przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień:

  • przyjazne, gościnne wnętrza – nasi lekarze przyjmują w jasnych, świetnie wyposażonych gabinetach, do dyspozycji pacjentów pozostaje również przestronna poczekalnia. Wnętrza naszej placówki są urządzone w taki sposób, by odwiedzające nas osoby czuły się w nich swobodnie
  • kontrakt z NFZ – pacjenci ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji w poradniach ginekologiczno-położniczej, dermatologicznej oraz chorób naczyń
  • parking – pacjenci, którzy przyjechali do kliniki własnym samochodem, mogą zaparkować go na jednym z miejsc postojowych przed budynkiem
  • możliwość telefonicznej rezerwacji wizyty – na konsultacje z pracującymi w klinice Fides lekarzami można umawiać się telefonicznie, bez ograniczeń czasowych

Osiągnięcia i certyfikaty Fides

Zatrudnieni w poradni Fides lekarze są wykwalifikowanymi specjalistami, którzy mimo dużego doświadczenia wciąż dbają o rozwój swoich umiejętności i znajomość najnowszych rozwiązań technologicznych w medycynie. W tym celu uczestniczą w licznych kursach, szkoleniach, a także konferencjach, podczas których dyskutują z innymi przedstawicielami swojego zawodu, dzielą się wiedzą, a także poznają nowe metody leczenia oraz diagnostyki.

Nasi lekarze pracują wyłącznie na certyfikowanym, spełniającym wymagania co do bezpieczeństwa i jakości sprzęcie. Aparat do USG Voluson 730 Expert firmy General Electric posiada akceptację amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (ang. Food and Drug Administration, FDA), organizacji, która zajmuje się kontrolą żywności, leków, kosmetyków, urządzeń medycznych i in. FDA słynie z rygorystycznych przepisów dopuszczania produktów na rynek, a wydana przez nią pozytywna opinia stanowi potwierdzenie wysokiej skuteczności i klasy.

Kolejne urządzenie znajdujące się na wyposażeniu placówki, Solar Blue firmy Medical Measurement Systems, spełnia najnowsze wskazania ICS, prestiżowej organizacji o charakterze międzynarodowym. ICS (ang. International Continence Society) zajmuje się działaniami naukowymi, edukacyjnymi i orędownictwem na rzecz poprawy jakości życia osób dotkniętych zaburzeniami układu moczowego, jelit oraz dna miednicy. Sprzęt działający zgodnie z ich zaleceniami zyskuje jednocześnie gwarancję spełnienia wysokich, światowych standardów.