poniedziałek
7:00 - 20:00
wtorek
7:00 - 20:00
środa
7:00 - 20:00
czwartek
7:00 - 20:00
piątek
7:00 - 20:00
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fizjoidea Wygląd zewnętrzny Fizjoidea Recepcja, poczekalnia Fizjoidea Kadra Fizjoidea Sala do ćwiczeń Fizjoidea Gabinet zabiegowy Fizjoidea Gabinet zabiegowy Fizjoidea Gabinet zabiegowy Fizjoidea Kadra Fizjoidea Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fizjoidea Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fizjoidea Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fizjoidea Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fizjoidea Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fizjoidea Oferta, ćwiczenia, zabiegi Fizjoidea Kadra Fizjoidea Certyfikaty, dyplomy Fizjoidea Recepcja, poczekalnia Fizjoidea Recepcja, poczekalnia Fizjoidea Recepcja, poczekalnia Fizjoidea Widok ogólny Fizjoidea Fizjoidea - logo

Informacje ogólne o Fizjoidea

Gabinet Fizjoterapii i Masażu Leczniczego Fizjoidea to wyjątkowe miejsce, w którym wykorzystywane są najnowsze i najbardziej skuteczne metody rehabilitacyjne. Oferuje Państwu kompleksową rehabilitację oraz indywidualnie dobrane zestawy zabiegów. Terapia w gabinecie jest gwarancją powrotu do zdrowia. Prowadzący go fizjoterapeuta mgr Łukasz Kot posiada wiedzę i doświadczenie kliniczne niezbędne do zapewnienia pacjentom skutecznej oraz wszechstronnej rehabilitacji. Zajmuje się świadczeniem usług z zakresu rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej oraz stomatologicznej. Ponadto pracuje z chorymi na mukowiscydozę, znacząco poprawiając ich komfort życia.

Oferta fizjoterapii ortopedycznej skierowana jest przede wszystkim do pacjentów borykających się ze schorzeniami układu kostno-stawowego oraz mięśniowego. Mgr Łukasz Kot zajmuje się rehabilitacją pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Świadczy usługi medyczne dla osób cierpiących z powodu niestabilności bądź ograniczenia ruchomości kręgosłupa oraz zespołów bólowych (zespół kanału nadgarstka, zespół łokcia tenisisty i golfisty). Zajmuje się rehabilitacją wad postawy u dzieci i dorosłych. Pomoc w jego gabinecie znajdą również pacjenci po zabiegach endoprotezoplastyki.

Fizjoterapia neurologiczna to propozycja dla pacjentów z dysfunkcjami obwodowego i centralnego układu nerwowego. W ofercie gabinetu znajdują się zabiegi przeznaczone dla osób po udarach krwotocznych i niedokrwiennych mózgu, a także dla pacjentów z porażeniem nerwów obwodowych. Terapia znacznie podwyższa jakość oraz komfort życia pacjentów z nieuleczalnymi schorzeniami takimi jak stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Ponadto wśród leczonych schorzeń znajdują się takie choroby jak rwa kulszowa i ramienna oraz radikulopatia. W gabinecie pomoc znajdą pacjenci po uszkodzeniach rdzenia kręgowego i pourazowych uszkodzeniach nerwów obwodowych.

Mgr Łukasz Kot świadczy usługi z zakresu fizjoterapii stomatologicznej. Zajmuje się rehabilitacją dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, tak często pomijaną przez innych terapeutów. Zaburzenia stawu wpływają m.in. na wady zgryzu, urazy, a także konieczność ekstrakcji zębów. Wśród rehabilitowanych schorzeń znajdują się takie choroby jak bruksizm oraz szczękościsk. Fizjoterapeuta pomaga wyeliminować problemy nosowo-zatokowe oraz nawracające uporczywe bóle głowy.

Pracuje z pacjentami dotkniętymi genetyczną chorobą, jaką jest mukowiscydoza. Posiada niezbędne przygotowanie oraz kwalifikacje do terapii zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Głównym celem terapii stosowanej w mukowiscydozie jest usunięcie gęstej wydzieliny zalegającej w układzie oddechowym i utrudniającym jego fizjologiczne działanie. Dokłada wszelkich starań, aby utrzymać jak największą wydajność fizyczną chorego przy zachowaniu prawidłowej postawy, co poprawia funkcjonowanie układu oddechowego.

W codziennej pracy wykorzystuje znane na całym świecie i renomowane metody terapeutyczne. Swoim pacjentom proponuje terapię realizowaną ściśle według założeń Ortopedycznej Terapii Manualnej Kaltenborn-Evjenth. Zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem dysfunkcji narządu ruchu. Założenia terapii manualnej wykorzystywane są m.in. w leczeniu bólu i przykurczu, a także nadruchomości bądź niestabilności w obrębie kręgosłupa oraz całego aparatu ruchu. Poprzez dotyk i zastosowanie specjalistycznych testów fizjoterapeuta jest w stanie precyzyjnie określić przyczynę bólu, a dzięki odpowiedniej diagnozie może zastosować właściwą technikę leczenia. Niekwestionowaną zaletą terapii manualnej jest fakt odzyskania utraconej funkcji organizmu, a nie tylko wyeliminowanie bólu czy obrzęku.

W pracy mgr Łukasz Kot wykorzystuje również terapię PNF (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation), skierowaną głównie do pacjentów neurologicznych oraz ortopedycznych. Terapeuta wraz z pacjentem w sposób bezbolesny, wykorzystując silne odcinki ciała, pracuje nad odzyskaniem utraconych w wyniku choroby funkcji organizmu. Leczenie znacznie podwyższa komfort życia osób po udarach mózgu oraz przyśpiesza powrót utraconych funkcji Przed rozpoczęciem rehabilitacji terapeuta bada pacjenta i określa cele terapii.

Wykonuje zabiegi kinesiotapingu, czyli plastrowania dynamicznego. Aplikacja elastycznego specjalistycznego plastra wspomaga procesy regeneracji organizmu przy dolegliwościach bólowych, urazach i nieruchomości stawów. Metoda terapeutyczna stosowana jest w celu normalizacji napięcia mięśniowego oraz poprawy funkcjonowania układu limfatycznego.

Stosuje nowoczesną metodę Spiralnej Stabilizacji Mięśniowej (SSM), łączącej założenia tradycyjnej kinezyterapii z elementami terapii manualnej przy zastosowaniu ekspandorów. Pacjent aktywnie uczestniczy w terapii, której głównym celem jest przywrócenie równowagi w aparacie mięśniowo-wiązadłowym i osiągnięcie pożądanej postawy ciała. SSM stosuje w rehabilitacji przewlekłych dokuczliwych dolegliwości bólowych, skoliozy oraz dyskopatii. Ponadto terapia znajduje zastosowanie w rehabilitacji kardiologicznej.

Stosuje zaawansowane techniki masażu w celu eliminacji bólu oraz rozluźnienia mięśniowo-powięziowego. Wykonuje również masaż głęboki, będący doskonałym sposobem na przywrócenie prawidłowego napięcia mięśni oraz tkanki łącznej. Masaż głęboki często przeprowadzamy jako uzupełnienie terapii manualnej. Korzystając z wielu lat doświadczenia i szerokiej wiedzy, proponuje swoim pacjentom zaawansowaną terapię będącą połączeniem wielu dostępnych cenionych metod terapeutycznych.

Oferuje zabiegi masażu leczniczego oraz sportowego. Masaż leczniczy wpływa na polepszenie ukrwienia masowanej okolicy, co bezpośrednio rzutuje na rozluźnienie mięśni i poprawę ich elastyczności. Natomiast masaż sportowy to oferta przygotowana z myślą o sportowcach, stosowana w celu zapobiegania urazom oraz patologicznym zmianom mogącym pojawić się podczas zawodowego uprawiania sportu.

W ofercie znajduje się również drenaż limfatyczny. Zabiegi przeprowadza się w celu eliminacji bólu, obrzęku oraz zmian skórnych, które wynikają z zaburzenia krążenia limfatycznego.

Zapraszamy do skorzystania z usług gabinetu Fizjoidea.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Mgr Łukasz Kot dokłada wszelkich starań, aby oferta jego gabinetu była zróżnicowana i wyróżniała się na tle innych ośrodków rehabilitacyjnych. Co sprawia, że Gabinet Fizjoterapii i Masażu Leczniczego Fizjoidea jest miejscem wyjątkowym?

  • Indywidualne podejście do pacjenta – zajmuje się leczeniem nie tylko objawów, ale przede wszystkim źródła problemu. Przed przystąpieniem do rehabilitacji kompleksowo diagnozuje pacjenta i określa etiologię jego choroby.

  • Bogata oferta świadczonych usług – jako jeden z nielicznych fizjoterapeutów zajmuje się fizjoterapią stomatologiczną oraz rehabilitacją pacjentów z mukowiscydozą.

  • Bezpłatne konsultacje – konsultacje oraz usługa planowania rehabilitacji są zwolnione od opłat.

Osiągnięcia i certyfikaty Fizjoidea

Fizjoidea jest jednym z nielicznych gabinetów na Pomorzu, który zajmuje się rehabilitacją osób chorych na mukowiscydozę. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Walki z Mukowiscydozą – największym i najprężniej działającym w Polsce towarzystwem działającym na rzecz osób cierpiących z powodu tej genetycznej choroby.

Fizjoterapeuta mgr Łukasz Kot jest uczestnikiem wielu kursów i szkoleń. Posiada certyfikaty uprawniające go do stosowania międzynarodowych metod terapeutycznych.

Gabinet Fizjoidea

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.