ocena 4.5 / 5 (4 opinie pacjentów Tourmedica) - zobacz opinie »
poniedziałek
nieczynne
wtorek
nieczynne
środa
nieczynne
czwartek
17:00 - 19:00
piątek
nieczynne
sobota
nieczynne
niedziela
nieczynne
Wygląd zewnętrzny Gabinet Urologiczny dr Piotr Szulc Gabinet zabiegowy Gabinet Urologiczny dr Piotr Szulc Kadra Gabinet Urologiczny dr Piotr Szulc Wygląd zewnętrzny Gabinet Urologiczny dr Piotr Szulc Gabinet Urologiczny dr Piotr Szulc

Informacje ogólne o Gabinecie Urologicznym dr Piotr Szulc

Gabinet Urologiczny dr Piotr Szulc to placówka oferująca pacjentom profesjonalne leczenie schorzeń urologicznych. W naszym ośrodku chorzy znajdą pomoc w każdym przypadku, począwszy od problemu stulejki i kamicy dróg moczowych, a skończywszy na onkologii urologicznej. Kierujący gabinetem dr Szulc zajmuje się kwalifikowaniem pacjentów do leczenia operacyjnego, prowadzi obserwację i opiekę pooperacyjną chorych, zwłaszcza w przypadkach onkologicznych. Przeprowadza operacje techniką endoskopową, a także małe zabiegi otwarte. Wykonuje operację plastyczną napletka oraz obrzezanie u mężczyzn ze stulejką. Leczy wodniaka, kamicę moczową i przerost prostaty, zajmuje się również łagodnym przerostem stercza. Ostatnio poszerzył zakres pomocy medycznej o leczenie niepłodności męskiej. W jego gabinecie znajdą pomoc pacjenci cierpiący na zaburzenia erekcji – doktor Szulc może się poszczycić wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu terapii osób z dysfunkcją seksualną.

Dysponujemy doskonale wyposażonymi gabinetami, w których przeprowadzamy konsultacje, rzetelną diagnostykę (w tym USG transrektalne i biopsję stercza) oraz zabiegi. Posiadamy również nowoczesną salą operacyjną z pełnym zapleczem szpitalnym. Zajmujemy się kompleksowym leczeniem nietrzymania moczu u mężczyzn i kobiet. Przy ścisłej współpracy z wykwalifikowanym fizjoterapeutą przeprowadzamy terapię metodą elektrostymulacji, a zabiegi łączymy z terapią behawioralną, gimnastyką i treningami Biofeetback. Dzięki nowoczesnym metodom leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM) pomogliśmy już wielu pacjentom uporać się z wstydliwym problemem.

Gwarantujemy dyskrecję, życzliwą atmosferę i profesjonalną pomoc. Nasi pacjenci mogą liczyć na kompleksową diagnostykę poprzedzoną długim i dokładnym badaniem lekarskim, a także na indywidualnie dobraną metodę leczenia swojego schorzenia.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Mamy świadomość, jak ważną rolę w szybkim i skutecznym leczeniu schorzeń natury urologicznej spełnia zaawansowana technologicznie aparatura. Dzięki niej możemy oferować naszym pacjentom zabiegi nowoczesne, minimalnie inwazyjne i zapewniające krótką rekonwalescencję. Wśród posiadanego przez nas wyposażenia znajduje się, między innymi:

  • Aparatura do elektrostymulacji – nowoczesne urządzenie medyczne wykorzystywane przez nas do terapii osób cierpiących na nietrzymanie moczu. Przy jego pomocy stymulujemy mięśnie dna miednicy do skurczu, posługując się przy tym prądem zmiennym w postaci szeregu impulsów. Aparat jest wyposażony w specjalne elektrody (dopochwowe dla kobiet, doodbytnicze dla mężczyzn oraz doodbytnicze lub powierzchniowe dla dzieci).
  • Endoskop – wziernik wyposażony we własne źródło światła, służący do przeprowadzania procedur endoskopowych. Przy jego użyciu nasi specjaliści mogą dokonać oceny stanu wewnętrznych ścian narządów.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Przykładamy dużą wagę do zapewnienia leczącym się u nas osobom poczucia komfortu i bezpieczeństwa, dbając o to, by wizytę w naszym ośrodku wspominali wyłącznie pozytywnie. Dobre samopoczucie naszych gości jest dla nas wartością priorytetową. W celu zapewnienia odwiedzającym nas pacjentom wygody przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień.

  • Nowoczesne gabinety – wszystkie zabiegi i konsultacje są przeprowadzane w nowoczesnych, dobrze wyposażonych gabinetach, w których pacjenci mogą poczuć, że znajdują się pod opieką profesjonalistów.
  • Intymna atmosfera – mając na względzie, iż dla dużej części pacjentów wizyta u urologa może być sprawą wstydliwą i krępującą, zapewniamy leczącym się u nas osobom kameralną, życzliwą atmosferę oraz pełną dyskrecję.
  • Udogodnienia dla niepełnosprawnych – osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się i pacjenci na wózkach mogą z łatwością dostać się do gabinetu dzięki wygodnemu, szerokiemu podjazdowi znajdującemu się przed budynkiem.
  • Miejsca parkingowe – pacjenci, którzy przyjechali do naszego gabinetu własnym samochodem, mogą zostawić swój pojazd na parkingu, bezpośrednio przed ośrodkiem.

Osiągnięcia i certyfikaty Gabinetu Urologicznego dr Piotr Szulc

Największym atutem naszego gabinetu jest wiedza i doświadczenie kierującego nim doktora Piotra Szulca. To specjalista II stopnia w dziedzinie chirurgii ogólnej, a także urolog z europejskim certyfikatem – zdał egzamin specjalizacyjny z urologii z wynikiem bardzo dobrym, otrzymując prestiżowy tytuł FEBU (Fellow European Board of Urology). Od 1999 roku zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń erekcji, od tego czasu pomógł już setkom mężczyzn uporać się z dręczącą ich dolegliwością. Sukcesywnie zgłębia wiedzę medyczną, co umożliwia mu rozszerzanie zakresu przeprowadzanych zabiegów i oferowanie pacjentom innowacyjnych technik leczenia.

Jego doświadczenie i umiejętności pozwalają mu często pełnić rolę eksperta w mediach. Wielokrotnie udzielał wywiadów, wypowiadając się na temat schorzeń urologicznych i wiążących się z nimi zagrożeniach. Między innymi, w 2012 roku opowiadał czytelnikom portalu internetowego medonet.pl o priapizmie i metodach leczenia przypadłości.