poniedziałek
10:00 - 20:00
wtorek
10:00 - 20:00
środa
10:00 - 20:00
czwartek
10:00 - 20:00
piątek
10:00 - 20:00
sobota
10:30 - 20:30
niedziela
10:30 - 20:30
Gabinet GALMEDIC Gabinet GALMEDIC Gabinet GALMEDIC Gabinet GALMEDIC Gabinet GALMEDIC

Informacje ogólne o GALMEDIC

Centrum Medyczne Galmedic oferuje kompleksową pomoc osobom borykającym się z problemem alkoholizmu, jak również usługi z zakresu drobnych zabiegów chirurgicznych i usuwania znamion. Ważny element działalności centrum stanowi edukacja pacjentów pod kątem dbałości o zdrowie. Zespół centrum tworzą doświadczeni specjaliści: lekarze i pielęgniarki z dużym doświadczeniem, którzy stale podnoszą kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Nasi lekarze mają do dyspozycji sprzęt światowej klasy oraz certyfikowane preparaty i środki medyczne, co gwarantuje efektywność i bezpieczeństwo wykonywanych procedur.

W ofercie centrum znajduje się leczenie choroby alkoholowej. Do stosowanych metod terapii należy m.in. implementacja Esperalu (disulfiram, tzw. wszywka alkoholowa), awersyjna technika polegająca na stworzeniu bariery psychologicznej przed spożywaniem alkoholu. Zabieg wszycia jest wykonywany przez chirurga w znieczuleniu miejscowym. Skuteczność działania jednej wszywki szacuje się na okres około roku. Zastosowanie Esperalu u danego pacjenta jest zawsze konsultowane z lekarzem i wykonywane jedynie w przypadku niestwierdzenia przez niego przeciwwskazań.

Zakres usług obejmuje również detoks alkoholowy oraz przerywanie alkoholowego ciągu. Nadmiar alkoholu powoduje zatruwanie organizmu, a zmniejszenie dawki czy też całkowite jego odstawienie w takim przypadku prowadzi do alkoholowego zespołu abstynencyjnego (AZA), który może stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Terapia przeciwalkoholowa zaczyna się od odtrucia organizmu (detoks), oczyszczenia go ze szkodliwych substancji wytwarzanych podczas zatrucia alkoholem. Mamy duże doświadczenie w leczeniu choroby alkoholowej – skutecznie pomagamy pacjentom przerwać ciąg alkoholowy oraz zmniejszyć objawy AZA. Przyjmujemy również osoby wymagającego doraźnego detoksu alkoholowego, związanego z efektami kilkudniowego spożycia alkoholu. Stosujemy trzygodzinną terapię z użyciem odpowiednio dobranych kroplówek.

Ważnym elementem terapii choroby alkoholowej jest psychoterapia – leczenie alkoholizmu to złożony proces zarówno somatyczny, jak i natury psychicznej. Prowadzimy terapię indywidualną i grupową, a o bezpieczeństwo pacjentów i skuteczność terapii dbają specjaliści legitymujący się certyfikatami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i certyfikatami Specjalistów Terapii Uzależnień.

Nasza klinika oferuje najlepszą z dostępnych obecnie metod suplementacji – kroplówki witaminowe. Ich zaletą jest pełna przyswajalność bogatego zestawu witamin. Takie witaminowe koktajle hamują procesy starzenia, wspomagają odchudzanie, a także poprawiają samopoczucie i odporność. Zalecane są m.in. sportowcom dla poprawy wydolności oraz osobom pracującym umysłowo dla poprawy koncentracji.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

  • Kompleksowa oferta diagnostyki i zabiegów,

  • Indywidualne podejście do pacjenta,

  • Krótkie terminy oczekiwania na konsultacje i zabiegi,

  • Doświadczeni lekarze i personel medyczny,

  • Najnowocześniejszy sprzęt medyczny,

  • Praca wyłącznie z certyfikowanymi materiałami i lekami,

  • Dogodne godziny otwarcia (od 10.00 do 20.00 przez cały tydzień).

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska