4,4 / 5  - 102 oceny »
Recepcja, poczekalnia Gastromed Wygląd zewnętrzny Gastromed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed Recepcja, poczekalnia Gastromed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed Kadra Gastromed Kadra Gastromed Oferta, ćwiczenia, zabiegi Gastromed Pokój, sala dla pacjentów Gastromed Aparatura, sprzęt zabiegowy Gastromed Aparatura, sprzęt zabiegowy Gastromed Gastromed - logo

Informacje ogólne o Gastromed

Zakład Opieki Zdrowotnej Gastromed założono w 2001 roku. Od 2013 roku przyjmuje pacjentów w nowoczesnym budynku przy ulicy Onyksowej 10. Od początku działalności ośrodka naszym priorytetem jest świadczenie wysokiej jakości usług. Naszą główną specjalnością są choroby przewodu pokarmowego wraz z endoskopią przewodu pokarmowego. Zespół endoskopowy tworzą doświadczeni lekarze oraz pielęgniarki. Placówka nasza sukcesywnie nabywa kolejne innowacyjne urządzenia i wdraża do codziennej praktyki najnowsze techniki diagnostyczno-zabiegowe w obrębie endoskopii.

Z każdym rokiem zwiększa się liczba pacjentów, którzy powierzyli nam swoje zdrowie. Przykładowo, w 2009 roku wykonano u nas ok. 6,5 tysiąca badań endoskopowych, a w pierwszym półroczu 2015 wykonano już 6538. Pod względem liczby przeprowadzonych procedur endoskopowych plasujemy się na I miejscu w województwie lubelskim. Prócz tego stopniowo rozszerzamy ofertę usług o nowe zabiegi wykonywane w trybie ambulatoryjnym. W 2014 roku do naszych pracowni dołączyła kolejna – Pracownia Endoskopii Urologicznej, w której wykonuje się szeroką gamę zabiegów endourologicznych, w tym zabiegi usuwania prostaty (enukleacja plazmowa, elektroresekcja bipolarna), guzów pęcherza moczowego, a także przeprowadza bezbolesną cystoskopię giętką.

O zdrowie pacjentów dbamy kompleksowo. W ramach przychodni działa kilkanaście poradni, w tym gastroenterologiczna, proktologiczna oraz poradnia chorób metabolicznych, chirurgii naczyń, chirurgii ogólnej i onkologicznej. Świadczymy również usługi w ramach poradni kardiologicznej, ortopedycznej i urologicznej. Pacjenci mogą skorzystać także z pomocy endokrynologa, dietetyka oraz diabetologa, psychologa i hepatologa.

W bogatej ofercie ZOZ Gastromed szczególne miejsce zajmuje gastroenterologia i endoskopia przewodu pokarmowego. Posiadamy pracownię endoskopową (3 gabinety), w której przeprowadzamy diagnostykę i zabiegi przy zastosowaniu zaawansowanych technologii. Wśród naszych usług można wymienić m.in. videogastroskopię, videokolonoskopię, ponadto wykonujemy badania endosonografii endoskopowej (EUS), enteroskopii dwubalonowej (DBE) oraz zabiegi na drogach żółciowych (ERCP). Leczymy refluks żołądkowo-przełykowy metodą Stretta. Przeprowadzamy także endoskopię kapsułkową – badanie przewodu pokarmowego za pomocą kapsułki endoskopowej PillCam™ SB firmy Given.

Na terenie ZOZ Gastromed działa także pracownia USG, RTG oraz TK, Laboratorium Diagnostyczne, oraz pracownia Cytologii, Rehabilitacji Krocza i Stymulatorów Serca.

Pracownia rehabilitacji krocza przeznaczona jest dla osób borykających się z zaburzeniami mikcyjnymi. W ramach rehabilitacji zaburzeń w oddawaniu moczu przeprowadzamy elektrostymulację, stosujemy także metodę EMG – Biofeedback.

Prowadzimy Oddział Gastroenterologii Jednego Dnia, w ramach którego wykonywane są zaawansowane zabiegi endoskopowe.

W szerokiej gamie usług świadczonych w ZOZ Gastromed znajduje się m.in. cytologia cienkowarstwowa (z użyciem urządzenia CellPrep®), testy nietolerancji pokarmowych (Food Detective) oraz iniekcje dostawowe osocza bogatopłytkowego (PRP).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą placówki.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Gabinety i pracownie ZOZ Gastromed są wyposażone w nowoczesną aparaturę umożliwiającą przeprowadzanie diagnostyki i zabiegów na najwyższym poziomie. Wśród wykorzystywanych przez nas sprzętów można wymienić:

 • System Stretta – urządzenie stosowane w gastrologii do leczenia choroby refluksowej przełyku (GERD). Działa na tkanki dolnego zwieracza przełyku poprzez sondę, która przesyła do nich energię radiową wysokiej częstotliwości RF. Efektem zabiegu jest stymulacja do obkurczania się tkanek. Procedura jest małoinwazyjna i możliwa do przeprowadzenia w trybie ambulatoryjnym.
 • Wideocystoskop giętki – urządzenie firmy Olympus w wersji HD-NBI do wykonywania cystoskopii giętkiej (badania pęcherza moczowego) w nowoczesnej technologii, która pozwala na uzyskanie obrazu badania w bardzo dobrej jakości (HD) z dokładnym oświetleniem zmian (za pomocą specjalnego światła NBI).
 • Ultrasonografy Hitachi – aparaty USG, m.in. Hitachi EUB 6500 z funkcją kolorowego Dopplera, aparat Hitachi-Aloka z opcją Color oraz Power Doppler (z głowicą do badań naczyniowych i echa serca).
 • Trzy endosonografy firmy Pentax – aparat EG-32UA z głowicą typu convex, aparat sektorowy i radialny wysokiej częstotliwości.
 • Stymulator EMG – urządzenie do elektromiografii dna miednicy, wykorzystywane w badaniach mięśni i nerwów obwodowych odpowiedzialnych za wydalanie moczu.
 • CellPrep – aparat do cytologii jednowarstwowej. Dzięki niemu można w sposób nieinwazyjny przeprowadzić diagnostykę nowotworów układu moczowego.
 • Programatory stymulatorów serca – urządzenia Medtronic Vitatron, Biotronic ICS 3000 oraz Merlin.Służą do kontroli i programowania większości stymulatorów serca oraz kardiowerterów-defibrylatorów.
 • Tory wizyjne Olympus – tor wizyjny w jakości HD z opcją NBI. Uzyskana dzięki niemu znakomita widoczność pozwala w trakcie diagnostyki dostrzec wszelkie zmiany chorobowe.
 • ScopeGuide – system nawigacji endoskopowej, wspomagający lokalizację endoskopu w trakcie zabiegu.
 • System Stretta – urządzenie stosowane w gastrologii do leczenia choroby refluksowej przełyku (GERD). Działa na tkanki dolnego zwieracza przełyku poprzez sondę, która przesyła do nich energię RF. Efektem zabiegu jest stymulacja obkurczania się tkanek. Procedura jest małoinwazyjna i możliwa do przeprowadzenia w trybie ambulatoryjnym.
 • Hemoron – nikoprądowa diatermia wykorzystywana w małoinwazyjnym leczeniu hemoroidów.
 • Aparat do elektromiografii – stymulator do rehabilitacji zaburzeń w oddawaniu moczu. Wykorzystywany przy metodzie Biofeedback EMG.
 • Test Food Detective – narzędzie diagnostyczne do testów na nietolerancję pokarmową.
 • Zestawy do wideoendoskopii przewodu pokarmowego i układu moczowego.

Udogodnienia dla pacjentów

Nasza placówka oferuje szereg udogodnień dla pacjentów. Zapewniamy im profesjonalną, miłą obsługę, a zabiegi i konsultacje przeprowadzamy w nowocześnie, a jednocześnie przytulnie urządzonych wnętrzach. Budynek kliniki jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. posiada wygodny, szeroki podjazd dla wózków inwalidzkich.

Na Oddziale Gastroenterologii Jednego Dnia przygotowaliśmy sale pobytowe dla pacjentów po zabiegach. Zapewniamy chorym komfortowe warunki oraz całodobową opiekę lekarską. 

Nasze poradnie oferują pomoc medyczną w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz komercyjnie. Pacjenci ze skierowaniem mogą skorzystać z usług poradni gastroenterologicznej, proktologicznej, chirurgii ogólnej i onkologicznej, a także endokrynologicznej, psychologicznej i diabetologicznej.

Pacjenci, którzy zdecydowali się na podjęcie leczenia w naszej placówce, mogą skorzystać z licznych zniżek i promocji na zabiegi i usługi (m.in. zniżka na test oddechowy), a także zniżki cennikowe 20% dla osób z kartą seniora.

Dysponujemy dużym parkingiem, zlokalizowanym bezpośrednio przy budynku kliniki.

Osiągnięcia i certyfikaty Gastromed

Profesjonalizm zespołu medycznego ZOZ Gastromed był niejednokrotnie wyróżniany i nagradzany. W 2009 roku otrzymaliśmy certyfikat PN-EN ISO 9001, potwierdzający wysoką jakość realizacji usług w obrębie chorób przewodu pokarmowego, w tym endoskopii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Należący do naszej kadry dr n. med. Wit Cezary Danilkiewicz otrzymał w 2012 roku nominację do galerii przedsiębiorców "Biznes. Dobry wybór”.

Bierzemy udział w programach Ministerstwa Zdrowia. Między innymi, przeprowadzamy badania przesiewowe  w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Jelita Grubego.

Zajmujemy się działalnością naukową. Prowadzimy badania kliniczne, w obrębie których wykonujemy obserwacje z zakresu gastroenerologii i diabetologii, obecnie prowadzimy badania w chorobie Leśniowskiego-Crohn’a, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego oraz cukrzycy typu II.

Dbamy o edukację naszych pacjentów, organizując dla nich bezpłatne wykłady dietetyczne. Może w nich wziąć udział każda osoba pragnąca pozbyć się problemu nadmiernej otyłości (bez efektu jo-jo), a także zapoznać się z nowymi metodami terapii we współczesnej dietetyce. 

Nie zapominamy również o doszkalaniu kadry. Organizujemy kursy praktyczne dla lekarzy, m.in. w zakresie badań TRUS i biopsji stercza (kurs 3-dniowy praktyczny) oraz szkolenia w ramach diagnostyki zaburzeń mikcji u kobiet i mężczyzn (kurs składający się z trzech modułów). Ponadto kilka razy w roku mamy wewnętrzne szkolenia z zakresu gastroenterologii i proktologii na które niejednokrotnie zapraszamy ekspertów ogólnopolskich.

Klinika Gastromed