Gastroskopia diagnostyczna bezstresowa

Synonimy: gastroskopia diagnostyczna przeznosowa, badanie żołądka przez nos,

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz gastroskopia diagnostyczna bezstresowa? Dołącz do nas! »

Gastroskopia diagnostyczna bezstresowa - informacje

Kadra w Sonomed Kadra w Sonomed

Gastroskopia diagnostyczna bezstresowa jest to badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Od zwykłej gastroskopii różni się zastosowaniem ultracienkiego endoskopu, wprowadzanego nie przez gardło, a przez nos pacjenta. Dzięki tej metodzie nie odczuwa on odruchu wymiotnego oraz może rozmawiać w trakcie badania. Ten rodzaj gastroskopii przeprowadzany jest przy znieczuleniu przewodu nosowego, dzięki czemu nazywana jest właśnie "bezstresową". Badanie trwa nieco dłużej, niż te wykonywane w tradycyjny sposób. Przeciwwskazaniem do przeprowadzania gastroskopii przeznosowej jest skrzywienie obu przegród nosowych u pacjenta. Wskazaniami zaś do wykonania badania górnej części przewodu pokarmowego są m.in. ból w nadbrzuszu, problemy z połykaniem czy zgaga.

Gdzie w Polsce wykonywana jest gastroskopia diagnostyczna bezstresowa?

W Białymstoku gastroskopia diagnostyczna bezstresowa wykonywana jest w NZOZ Specjalistycznym Centrum Gastrologii Gastromed. Placówka jako pierwsza na obszarze województwa podlaskiego zaczęła świadczyć usługi z zakresu gastroskopii przeznosowej. Specjaliści ośrodka podczas badania wykorzystują aparat Olympus GIF-XP180 N, którego średnica jest dwukrotnie mniejsza od stosowanych w tradycyjnej metodzie gastroskopów. W Gastromed przeprowadzana jest gastroskopia bezstresowa diagnostyczna, diagnostyczna z testem na Helicobacter pylori oraz z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego.

Gastroenterolog lek. med. Katarzyna Łosak, która posiada również specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych, przeprowadza gastroskopię przeznosową w Nowym Sączu. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu gastroskopii, w tym m.in. Nowoczesne techniki endoskopowe w diagnostyce i terapii wybranych chorób przewodu pokarmowego - warsztaty praktyczne czy International Workshop on Advanced Digestive Endoscopy. Ponadto uczestniczyła w United European Gastroenterology Week, które były organizowane we Francji i Austrii.

Z kolei w Ostrowcu Świętokrzyskim na badanie gastroskopii diagnostycznej bezstresowej można zgłosić się do lek. med. Sławomira Lesickiego, specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej. Badanie wykonywane jest przy użyciu aparatu firmy Fujinon. Dr Lesicki przeprowadza także gastroskopię wykonywaną klasyczną metodą, kolonoskopię czy PH-metrię. Posiada certyfikat, uprawniający do samodzielnego wykonywania procedur endoskopowych w zakresie endoskopii diagnostycznej i endoskopii operacyjnej przewodu pokarmowego.

Ile kosztuje badanie gastroskopii diagnostycznej bezstresowej w Polsce i za granicą?

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed

W prywatnej placówce Ent Kent w Londynie za przeprowadzenie badania gastroskopii przeznosowej należy zapłacić 100 £ (ok. 540 zł), przy czym w cenę tą nie jest wliczona sama konsultacja. W Polsce ceny gastroskopii bezstresowej są konkurencyjne, bowiem wahają się w granicach 200 - 350 zł.

Gastroskopia diagnostyczna bezstresowa - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 180 zł
  • Łódź od 290 zł
  • Szczecin od 400 zł
  • Lublin od 240 zł do 310 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.