Gastroskopia diagnostyczna

Synonimy: badanie gastroskopowe diagnostyczne, badanie sondą żołądka, sondowanie żołądka

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz gastroskopia diagnostyczna? Dołącz do nas! »

Gastroskopia diagnostyczna - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS
Gastroskopia jest badaniem diagnostycznym, podczas którego lekarz ocenia górny odcinek przewodu pokarmowego pacjenta (przełyk, żołądek, opuszkę dwunastnicy). Badanie polega na wprowadzeniu giętkiego aparatu (endoskopu) do żołądka przez usta.

Badanie gastroskopowe zwykle trwa od kilku do kilkunastu minut. Przed wprowadzeniem aparatu lekarz wykonuje znieczulenie gardła, stosując 10% roztwór lidokainy. W wyjątkowych sytuacjach badanie może być przeprowadzone w znieczuleniu ogólnym. W trakcie gastroskopii mogą być wykonywane inne zabiegi typu: usunięcie polipów i wczesnych zmian nowotworowych, założenie protezy, czy pobierane materiałów do badania histopatologicznego.

Gastroskopia w Polsce

Gastroskopię można wykonać w Poradni Gastrologicznej Centrum Medycznego ENAMED w Piotrkowie Trybunalskim. Gabinet oferuje wykonanie badania w kilku opcjach: z testem urazowym, z badaniem histopatologicznym, z polipektomią. Można tu wykonać również kolonoskopię i rektosigmoidoskopię. Poradnia posiada wysokiej klasy sprzęt do badań endoskopowych w tym videogastroskopy i videokolonoskopy firmy OLYMPUS. Specjaliści placówki posiadają dyplomy umiejętności w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego wydane przez Polskie Towarzystwo Gastroenterologiczne.

W Koninie gastroskopię oferuje Centrum Diagnostyczno-Terapeutyczne MEDYK, posiadające profesjonalny sprzęt do wykonania badania, w tym zestaw do videoendoskopii Evis Exera III serii 190 firmy Olympus. Urządzenia tej marki cechuje udoskonalona jakość obrazu, a także nowoczesny procesor video CV-190. W Centrum działa Pracownia Endoskopii Gastroenterologicznej, Poradnia Gastroenterologiczna, Poradnia Hematologiczna, a także Oddział Gastroenterologii Jednodniowej.

W Sosnowcu badanie gastroskopowe wykona dr n.med. Przemysław Besser, specjalista gastroenterologii i gastrologii, pierwszy w Polsce lekarz, przyjęty do Amerykańskiego Towarzystwa Endoskopii Przewodu Pokarmowego. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Klinice Gastroenterologii Katowice Ligota oraz VII Klinice Chorób Wewnętrznych w Sosnowcu. Należy do Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego, Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, a także do American Society for Gastrointestinal Endoscopy, Association des Societies Nationales Europeennes et Meditteraneennes die Gastroenterologie – ASNEMGE.

Dr n.med. Ireneusz Gierbliński, specjalista gastrolog, wykonuje gastroskopię w Warszawie. Jest posiadaczem medalu PZU za zasługi dla Polskiej Ultrasonografii oraz autorem książki: "Diagnostyka ultrasonograficzna w chorobach trzustki". Umiejętności zawodowe zdobywał w Szpitalu Uniwersyteckim Saint Luc w Brukseli, w Hervel Hospital w Kopenchadze, a także polskich klinikach specjalistycznych: Klinice Gastroenterologii Centrum Onkologii - Instytut im. M.Skłodowskiej - Currie w Warszawie, Klinice Gastroenterologii CMKP. Jest przewodniczącym Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii.

W Białej Podlaskiej badanie wykonuje lek. Katarzyna Niewęgłowska-Wróblewska, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi, członkini Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii. Posiada Dyplomy Umiejętności w zakresie panendoskopii oraz kolonoskopii wydane przez Polskie Towarzystwo Gastroenterologii.

W Białymstoku dr n.med. Orest Hnidec, specjalista chorób wewnętrznych również oferuje wykonanie gastroskopii. Uczestniczył w stażach naukowych w Schnelzen Krankenhaus, w Hamburgu, a także w The Wellesley Hospital w Toronto. Swoje umiejętności doskonalił w ośrodkach gastrologicznych w Północnej Karolinie i Tennessee, w Stanach Zjednoczonych. Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, czy Baptist Medical-Dental Fellowship.

Gastroskopia za granicą

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS
Za wykonanie gastroskopii w Ankarze, w Turcji pacjent zapłaci od 1281€, czyli ponad 5400zł. Koszt tego samego badania w Sosnowcu wyniesie 260zł. Zrozumiały jest fakt, że obcokrajowcy coraz chętniej przyjeżdżają tu właśnie na badania, przy okazji zwiedzając atrakcje takie jak Egzotarium, czy Dawne Pałace Schoenów.

Gastroskopia diagnostyczna - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 195 zł do 250 zł
 • Katowice od 130 zł do 280 zł
 • Kraków od 200 zł
 • Łódź od 200 zł do 220 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 230 zł
 • Poznań od 180 zł do 434 zł
 • Lubin od 200 zł
 • Szczecin od 200 zł
 • Lublin od 160 zł do 230 zł
 • Radom od 290 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Bielsko-Biała od 250 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.