Gastroskopia diagnostyczna Łódź

badanie gastroskopowe diagnostyczne, badanie sondą żołądka, sondowanie żołądka

Gastroskopia diagnostyczna Łódź - informacje

Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr Sala operacyjna w Centrum Medyczne Med-Gastr

Badanie gastroskopowe diagnostyczne służy do oceny błony śluzowej żołądka, przełyku i dwunastnicy. Lekarz gastroenterolog może zlecić i wykonać takie badanie w przypadku bólu oraz utrudnienia przy połykaniu, bólów nadbrzusza, wymiotów i zgagi, a także w przypadku podejrzenia choroby wrzodowej, zespołu polipowatości rodzinnej czy przy utracie wagi. Jeżeli w trakcie badania specjalista wykryje jakieś nieprawidłowości i patologie, może przeprowadzić gastroskopię zabiegową, w trakcie której możliwe jest usuwanie polipów i ciał obcych, tamowanie krwawień, opaskowanie żylaków przełyku czy usuwanie błony śluzowej ze zmianami nowotworowymi.

Gastroskopia diagnostyczna w łódzkich placówkach

Centrum Medyczne Szpital Św. Rodziny w Łodzi ma w swojej ofercie badanie gastroskopowe diagnostyczne, któremu można poddać się w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego. W trakcie badania stosowane są zaawansowane technologicznie systemy wideospokowe EVIS EXERA II firmy Olympus, wyposażone w sondy endoskopowe . Do badania endoskopowego wykorzystywane są też wideogastroskop Olympus GIF-H180 i GIF-Q165 i wideokolonoskop CF-H180DL i CF-Q165L oraz system Olympus Endobase. Za pomocą tego sprzętu przeprowadzana jest tutaj także gastroskopia zabiegowa (z możliwością koagulacji i naprzemiennego cięcia).

Gastroskopia diagnostyczna to jedno z badań oferowanych przez Centrum Medyczne Intermed. Gabinet do przeprowadzania gastroskopii wykorzystuje nowoczesny zestaw do videogastroskopii EVIS EXERA firmy OLYMPUS, na wyposażeniu placówki znajduje się także urządzenie do dezynfekcji wideogastroskopów niemieckiej firmy BHT HYGIENETECHNIK - myjnia termochemiczna INNOVA E2.

Lekarzem w Łodzi, do którego można udać się na badanie żołądka sondą jest dr n. med. Marek Pazurek, specjalista chorób wewnętrznych oraz specjalista gastroentorologii, który z tej pierwszej dziedziny posiada specjalizację I stopnia od 1995 roku, natomiast specjalistą II stopnia został w roku 1998. Tytuł specjalisty II stopnia z gastroentorologii otrzymał po zdaniu egzaminu w 2001 roku. Swoje doświadczenie w zakresie diagnostyki i leczenia schorzeń układu pokarmowego zdobywał w Samodzielnym Publicznym Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym Nr 1 im. Barlickiego w Łodzi, pracując tam na Oddziale Klinicznym Gastroentorologii Ogólnej i Onkologicznej, oraz w centrach medycznych na terenie Łodzi, np. Centrum Medycznym Euromed.

Jak jest cena gastroskopii diagnostycznej w Łodzi a jaka w Londynie?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Med-Gastr Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Med-Gastr

Za badanie diagnostyczne gastroskopowe w łódzkich ośrodkach zdrowia należy zapłacić 250 zł, natomiast w The Reflux Centre w Londynie cena takiego badania to 980 funtów, czyli prawie 6 000 zł.

Gastroskopia diagnostyczna - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 220 zł
 • Warszawa od 180 zł do 270 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 300 zł
 • Kraków od 220 zł do 270 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Szczecin od 250 zł
 • Bydgoszcz od 300 zł
 • Sosnowiec od 260 zł
 • Lubin od 200 zł
 • Tychy od 250 zł
 • Białystok od 200 zł
Gastroskopia diagnostyczna cena »

Pacjenci szukali zabiegu gastroskopia diagnostyczna w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Autor: