Gastroskopia diagnostyczna Poznań i okolice

badanie gastroskopowe diagnostyczne, badanie sondą żołądka, sondowanie żołądka

Gastroskopia diagnostyczna Poznań - informacje

Gastroskopia diagnostyczna jest badaniem, które pozwala na dokładną ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego. Badanie zleca się w przypadku podejrzenia choroby w obrębie, przełyku, żołądka lub dwunastnicy. Badanie wykonuje się przy miejscowym znieczuleniu gardła przy użyciu lignokainy w aerozolu. Następnie lekarz wprowadza do jamy ustnej i gardła fiberoskop średnicy około 1cm. Na końcu aparatu umieszczona jest mikrokamera o  szerokim kącie widzenia, która rejestruje obraz, który  przesyłany jest następnie do  procesora  i cyfrowo przetwarzany. Badanie trwa ok.5-10 minut i pozwala na szczegółową ocenę błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego, a także na pobranie materiału do badań histopatologicznych i mikrobiologicznych oraz wykonanie posiewów. Gastroskopia umożliwia ostawienie trafnej diagnozy w przypadku chorób zapalnych, żylaków, czy też zmian nowotworowych.

Gdzie w Poznaniu można wykonać gastroskopię diagnostyczną?

Specjalistyczny Gabinet Lekarski MazurMed ma w swojej ofercie gastroskopię diagnostyczną. Gabinet prowadzi dr Maciej Mazur - absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalista chorób wewnętrznych i specjalista w zakresie gastroenterologii. Specjalistyczną Praktykę Lekarską prowadzi od 1992 roku. Zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób układu pokarmowego. Doświadczenie zdobywał pracując w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na stanowisku Kierownika Pracowni Endoskopii.

Gastroskopię diagnostyczną na terenie Poznania można też wykonać w Wielospecjalistycznym Prywatnym Szpitalu Certus . Szpital w 2003 roku uzyskał międzynarodowy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 nadany przez TÜV Rheinland, potwierdzający nieustanne doskonalenie procesu obsługi pacjenta. Ambulatorium Prywatnej Lecznicy Certus, w styczniu 2012 roku zostało nagrodzone certyfikatem „Przyjazna Przychodnia”

Gastroskopię można też wykonać w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei, w którym funkcjonuje Klinika Uniwersytetu Medycznego oraz Klinika Diabetologiczna. W szpitalu funkcjonuje jedyny w północnej Polsce Oddział Toksykologii. Szpital  posiada liczne certyfikaty i wyróżnienia w tym certyfikat systemu zarządzania jakością w zakresie świadczenia usług lecznictwa szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, oraz leczenia psychiatrycznego i uzależnień, diagnostyki radiologicznej i sterylizacji.

Gastroskopię wykonać się też można w Specjalistycznym Gabinecie Lekarskim Grzegorza Matylli. Dr. Matylla jest specjalistą II stopnia w Chirurgii Ogólnej. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Poznaniu i odbył 6 miesięczny staż w Oddziale Chirurgicznym „B” – CHG Maillot w Briey (Francja) pod kierunkiem dr Stanislasa Lucasa. W 1987 uzyskał zaświadczenia Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego o umiejętnościach w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego.

Termedica to kolejne miejsce na mapie Poznania, gdzie można poddać się badaniu gastroskopijnemu. Placówka dysponuje 25 poradniami specjalistycznymi i oferuje kompleksową diagnostykę (badania RTG, USG oraz badania laboratoryjne). Gastroskopię w Termedica przeprowadza m.in. chirurg ogólny dr n. med. Rafał Garstecki, który praktykuje również na oddziale chirurgii ogólnej Szpitala Wielospecjalistycznego w Poznaniu.

Poradnia Gastroenterologiczna Centrum Medycznego CORDIS w Poznaniu oferuje nowoczesne badania przewodu pokarmowego, w tym gastroskopię diagnostyczną. Placówka posiada ponad 20 specjalistycznych poradni, oraz laboratorium analiz medycznych. Gastroskopię przeprowadza chirurg, gastrolog dr Tomasz Kozłowski, który specjalizuje się w proktologii, endoskopii, kolonoskopii oraz gastroskopii.

Cena gastroskopii diagnostycznej w Poznaniu i za granicą

Can wykonania gastrospkopii diagnostycznej w Poznaniu w zależności gabinetu wynosi od 150 do 200 zł. Natomiast w The New Victoria Hospital w Anglii gastroskopia kosztuje 1,100 £ (6 300zł). Coraz częściej zagraniczni pacjenci wybierają polskie kliniki i tu decydują się na badania i zabiegi np. w Poznaniu, co pozwala im zaoszczędzić pieniądze i poznać uroki wielkopolski.

Gastroskopia diagnostyczna - ceny w Poznaniu na tle innych miast

 • Warszawa od 180 zł do 270 zł
 • Kraków od 270 zł do 300 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Częstochowa od 300 zł
 • Wrocław od 300 zł
 • Łódź od 220 zł
 • Sosnowiec od 260 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł
 • Lubin od 200 zł
 • Tychy od 250 zł
 • Białystok od 200 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
Gastroskopia diagnostyczna cena »