Gastroskopia z pobraniem wycinków

Synonimy: gastroskopia z biopsją, badanie gastroskopowe z pobraniem wycinków

Filtruj wyniki

Gastroskopia z pobraniem wycinków - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Gastroskopia jest badaniem diagnostycznym, pozwalającym na dokonanie oceny błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego. W czasie jej trwania pobrany może zostać materiał do badania histopatologicznego, mikrobiologicznego oraz cytologicznego. Procedura przeprowadzana jest na czczo, w znieczuleniu miejscowym (gardło zostaje znieczulone za pomocą aerozolu). Całość badania z pobraniem wycinków trwa zazwyczaj od 5 do 10 minut.

Gastroskopia z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego w Polsce – kto ma ją w swojej ofercie

W Warszawie gastroskopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego wykonać może lek. med. Michał Kożuch, specjalista chorób wewnętrznych oraz gastroenterolog. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku, a doświadczenie zawodowe zdobywał na Oddziale Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Należy do Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego. Przeprowadzić może także gastroskopię z oceną obecności bakterii Helicobacter pylori, udać się do niego można również na kolonoskopię, badanie ultrasonograficzne, endosonografię (EUS) oraz biopsję aspiracyjną cienkoigłową pod kontrolą USG lub EUS.

Na badanie gastroskopowe, połączone z pobraniem wycinków w Toruniu udać się można do Toruńskiego Centrum Gastrologii i Endoskopii Gastromem, w którym przeprowadzany jest cały szereg procedur z zakresu diagnostyki endoskopowej. W ośrodku pacjenci poddać się mogą gastroskopii, gastroskopii z biopsją oraz gastrofiberoskopii z biopsją i testem ureazowym, pozwalającym na wykrycie bakterii Helicobacter pylori. W placówce wykonać można także kolonoskopię diagnostyczną, kolonoskopię z biopsją oraz kolonoskopię z zabiegiem polipektomii. Oferta Centrum obejmuje rektoskopię diagnostyczną, rektoskopię z biopsją lub polipektomią oraz sigmoidoskopię diagnostyczną lub sigmoidoskopię z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego.

W Krakowie gastroskopia z pobraniem wycinków jest możliwa do przeprowadzenia w Zakładzie Endoskopii Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera. W placówce pacjenci poddać się mogą np. gastroskopii diagnostycznej i gastroskopii z polipektomią, a także gastroskopii z założeniem sondy dojelitowej, podwiązywaniem żylaków, sklerotyzacją żylaków oraz gastroskopii z pobraniem materiału do badania mikrobiologicznego. Do ośrodka udać się można także na sigmoidsokopię (diagnostyczną lub z polipektomią) oraz kolonoskopię (diagnostyczną, z polipektomią, z protezowaniem). Oferta Zakładu obejmuje litotrypsję endoskopową, rozszerzenie balonem dróg żółciowych, manometrię zwieracza Oddiego, manometrię przełyku lub odbytu oraz badanie dojazdowe.

Cena gastroskopii z biopsją w Polsce i w Hiszpanii

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

W Polsce za badanie gastroskopowe z pobraniem wycinków zapłacić trzeba około 250 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: w Drs. Guarner & Asociados - Hospital Delfos w Barcelonie wynosi ona 550 euro, czyli około 2 350 złotych.

Gastroskopia z pobraniem wycinków - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 350 zł
 • Lublin od 160 zł
 • Radom od 350 zł
 • Łódź od 280 zł
 • Lubin od 240 zł
 • Częstochowa od 300 zł
 • Kraków od 290 zł
 • Szczecin od 330 zł
 • Bielsko-Biała od 900 zł
 • Jelenia Góra od 100 zł do 150 zł
 • Rybnik od 300 zł
Pokaż więcej »
Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska