Gastroskopia z testem na Helicobacter pylori

Synonimy: badanie gastroskopowe z testem na helicobacter pylori, test uerazowy, gastroskopia połączona z wykonaniem testu na obecność bakterii Helicobacter pylori więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz gastroskopia z testem na helicobacter pylori? Dołącz do nas! »

Gastroskopia z testem na Helicobacter pylori - informacje

Kadra w Polis Clinic Kadra w Polis Clinic

Gastroskopia jest badaniem endoskopowym, które umożliwia ocenę górnego odcinka przewodu pokarmowego. Sam moment testu na obecność Helicobacter pylori (testu ureazowego) jest nieodczuwalny przez chorego i tylko nieznacznie wydłuża czas trwania badania. Test ma na celu ustalenie, czy w żołądku lub dwunastnicy jest obecna bakteria Helicobacter pylori (HP). Badanie na obecność bakterii wykonane powinno zostać u osób opornych na leczenie wrzodów żołądka lub dwunastnicy, z krwawieniem z przewodu pokarmowego lub z nawracającym owrzodzeniniem dwunastnicy lub żołądka.

Badanie gastroskopowe z testem ureazowym w Polsce

W Kępnie gastroskopię z testem na HP wykonuje lek. med. Witold Jeziorny, specjalista chirurg ogólny. Oprócz gastroskopii z pobranym wycinkiem na test ureazowy, wykonać może również gastroskopię z badaniem histopatologicznym oraz gastroskopię z pobraniem wycinków zarówno do badania histopatologicznego i na test na Helicobacter pylori. Jego oferta obejmuje również rektoskopię oraz rektoskopię z pobraniem wycinka.

W Piotrkowie Trybunalskim gastroskopia z testem na Helicobacter pylori możliwa jest do przeprowadzenia w Centrum Medycznym Enamed, gdzie świadczona jest kompleksowa opieka medyczna w zakresie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego. Centrum dysponuje wysokiej klasy sprzętem endoskopowym (videogastroskopy i videokolonoskopy) firmy Olympus. Oferta placówki obejmuje gastroskopię z testem ureazowym, gastroskopię z badaniem histopatologicznym oraz gastroskopię z polipektomią, czyli z wycięciem polipa. Do ośrodka udać się można również na kolonoskopię, kolonoskopię z badaniem histopatologicznym, kolonoskopię z polipektomią oraz rektosigmoidoskopie (wziernikowe badanie odbytnicy oraz końcowego odcinka esicy), Na prośbę pacjenta wszystkie badania mogą zostać wykonane w znieczuleniu ogólnym.

Na gastroskopię połączoną z wykonaniem testu na obecność bakterii Helicobacter pylori w Koninie udać się można do Centrum Diagnostyczno-Terapeutycznego MEDYK. Badania wykonywane są za pomocą zestawu do videondoskopii wysokiej rozdzielczości (HDTV) Evis Exera III serii 190 firmy Olympus. Gastroskopia połączona może być również z pobraniem wycinków do badania histopatologicznego. Oferta placówki obejmuje videogastroskopię klasyczną oraz videogastroskopię wykonywanym supercienkim gastroskopem (także przeznosowo). W ośrodku wykonać można również videkolonoskopię, videosigmoidoskopię, rektoskopię oraz endoskopowy zabieg usunięcia polipa metodą termiczną. Do Centrum udać się można również na test oddechowy na Helicobacter pylori.

Cena badanie gastroskopowego z testem na Helicobacter pylori w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych Sala operacyjna w Formmed Centrum Leczenia Wad i Zaburzeń Rozwojowych

W Polsce za gastroskopię połączoną z wykonaniem testu na obecność bakterii Helicobacter pylori zapłacić trzeba około 200 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest zazwyczaj przynajmniej trzykrotnie wyższa. W Clínica DAM w Madrycie wynosi ona 165 euro, czyli 721 złotych.

Gastroskopia z testem na Helicobacter pylori - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 180 zł do 400 zł
 • Katowice od 150 zł do 310 zł
 • Kraków od 240 zł
 • Poznań od 229 zł do 409 zł
 • Radom od 340 zł
 • Szczecin od 250 zł
 • Łódź od 255 zł do 420 zł
 • Częstochowa od 355 zł
 • Gdańsk od 210 zł
 • Kielce od 250 zł
 • Lublin od 180 zł
 • Bielsko-Biała od 250 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.