Gastroskopia z usunięciem polipów

Synonimy: badanie gastroskopowe z usunięciem polipów

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz gastroskopia z usunięciem polipów? Dołącz do nas! »

Gastroskopia z usunięciem polipów - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Badanie gastroskopowe z usunięciem polipów to zabieg polipektomii, w czasie którego za pomocą narzędzi, wprowadzonych przez endoskop, można wyciąć małe i duże polipy, znajdujące się w żołądku. W przypadku tych pierwszych, ich likwidacja może być przeprowadzona za pomocą koagulacji lub kleszczykami do pobierania wycinków. Przy usuwaniu dużych polipów lekarz przez endoskop wprowadza metalową pętlę, za pomocą której usuwa polip, używając prądu elektrycznego. Gastroskopia z polipektomią to zabieg przeprowadzany ambulatoryjnie, bezbolesny dla pacjenta.

Gdzie można wykonać gastroskopię z usunięciem polipów w polskich pracowniach endoskopowych

Lekarzem, wykonującym badania gastroskopowe z wycięciem polipów, jest dr n. med. Tomasz Cegielny, specjalista chirurgii ogólnej (od 2009 roku), który przyjmuje swoich pacjentów na terenie Skawiny. Posiada on certyfikaty z odbytych szkoleń z zakresu gastroenterologii, np. certyfikat Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich "z zakresu endoskopii diagnostycznej i zabiegowej (gastroskopia, kolonoskopia, ECPW)". Doświadczenie z przeprowadzania gastroskopii zdobywał m.in. w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wielospecjalistycznego im. Stanley Dudrick w Skawinie. Oprócz endoskopowego usunięcia polipów (za pomocą pętli diatermicznej i podwiązki Endoloop) zajmuje się także endoskopowym tamowaniem krwawienia czy gastroskopią diagnostyczną.

Gastroskopia z usunięciem polipów  to także oferta Pracowni Endoskopowej, mieszczącej się w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Pacjent może poddać się tutaj również gastroskopii diagnostycznej  z testem ureazowym na obecność Helicobacter pylori, gastroskopii diagnostycznej z biopsją oraz zabiegowi tamowania krwawienia z żołądka lub dwunastnicy poprzez ostrzykiwanie. Ponadto przeprowadzane są tutaj badania i zabiegi także w obrębie dolnego odcinka pokarmowego, w tym kolonoskopia diagnostyczna, kolonoskopia diagnostyczna z pobieraniem wycinków do oceny histopatologicznej oraz kolonoskopia z wykonaniem polipektomii (usunięciem polipów z dolnego odcinka układu pokarmowego). 

Usuwaniem polipów ze światła przewodu pokarmowego za pomocą gastroskopii zajmuje się także lek. med. Małgorzata Ferenc, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2001 roku) oraz gastroenterolog (specjalizacja w 2007 roku), która przyjmuje swoich pacjentów na terenie Olsztyna. Doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywała podczas pracy w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii CMKP w Centrum Onkologii w Warszawie oraz na Oddziale Gastroenterologii i w Pracowni Endoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

Jaka jest cena badania gastroskopowego z jednoczesnym usunięciem polipów w Polsce, a jaka za granicą?

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

500 zł trzeba zapłacić za gastroskopię z wycięciem polipów w polskich pracowniach endoskopowych, natomiast w Yeovil District Hospital (Wielka Brytania) jest to kwota 982 zł (5 500 zł).

Gastroskopia z usunięciem polipów - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 330 zł
  • Katowice od 340 zł
  • Poznań od 270 zł do 450 zł
  • Łódź od 345 zł
  • Gdańsk od 600 zł
  • Kraków od 260 zł
  • Radom od 590 zł
  • Częstochowa od 560 zł do 620 zł
  • Kielce od 400 zł
  • Lublin od 310 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.