Gastroskopia z usunięciem polipów

badanie gastroskopowe z usunięciem polipów

Gastroskopia z usunięciem polipów - informacje

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Badanie gastroskopowe z usunięciem polipów to zabieg polipektomii, w czasie którego za pomocą narzędzi, wprowadzonych przez endoskop, można wyciąć małe i duże polipy, znajdujące się w żołądku. W przypadku tych pierwszych, ich likwidacja może być przeprowadzona za pomocą koagulacji lub kleszczykami do pobierania wycinków. Przy usuwaniu dużych polipów lekarz przez endoskop wprowadza metalową pętlę, za pomocą której usuwa polip, używając prądu elektrycznego. Gastroskopia z polipektomią to zabieg przeprowadzany ambulatoryjnie, bezbolesny dla pacjenta.

Gdzie można wykonać gastroskopię z usunięciem polipów w polskich pracowniach endoskopowych

Lekarzem, wykonującym badania gastroskopowe z wycięciem polipów, jest dr n. med. Tomasz Cegielny, specjalista chirurgii ogólnej (od 2009 roku), który przyjmuje swoich pacjentów na terenie Skawiny. Posiada on certyfikaty z odbytych szkoleń z zakresu gastroenterologii, np. certyfikat Sekcji Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich "z zakresu endoskopii diagnostycznej i zabiegowej (gastroskopia, kolonoskopia, ECPW)". Doświadczenie z przeprowadzania gastroskopii zdobywał m.in. w Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego Szpitala Wielospecjalistycznego im. Stanley Dudrick w Skawinie. Oprócz endoskopowego usunięcia polipów (za pomocą pętli diatermicznej i podwiązki Endoloop) zajmuje się także endoskopowym tamowaniem krwawienia czy gastroskopią diagnostyczną.

Gastroskopia z usunięciem polipów  to także oferta Pracowni Endoskopowej, mieszczącej się w Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostródzie. Pacjent może poddać się tutaj również gastroskopii diagnostycznej  z testem ureazowym na obecność Helicobacter pylori, gastroskopii diagnostycznej z biopsją oraz zabiegowi tamowania krwawienia z żołądka lub dwunastnicy poprzez ostrzykiwanie. Ponadto przeprowadzane są tutaj badania i zabiegi także w obrębie dolnego odcinka pokarmowego, w tym kolonoskopia diagnostyczna, kolonoskopia diagnostyczna z pobieraniem wycinków do oceny histopatologicznej oraz kolonoskopia z wykonaniem polipektomii (usunięciem polipów z dolnego odcinka układu pokarmowego). 

Usuwaniem polipów ze światła przewodu pokarmowego za pomocą gastroskopii zajmuje się także lek. med. Małgorzata Ferenc, specjalista chorób wewnętrznych (I stopnia od 1997 i II stopnia od 2001 roku) oraz gastroenterolog (specjalizacja w 2007 roku), która przyjmuje swoich pacjentów na terenie Olsztyna. Doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywała podczas pracy w Klinice Gastroenterologii i Hepatologii CMKP w Centrum Onkologii w Warszawie oraz na Oddziale Gastroenterologii i w Pracowni Endoskopowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie.

Jaka jest cena badania gastroskopowego z jednoczesnym usunięciem polipów w Polsce, a jaka za granicą?

Sala operacyjna w CDT MEDICUS Sala operacyjna w CDT MEDICUS

500 zł trzeba zapłacić za gastroskopię z wycięciem polipów w polskich pracowniach endoskopowych, natomiast w Yeovil District Hospital (Wielka Brytania) jest to kwota 982 zł (5 500 zł).

Gastroskopia z usunięciem polipów - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 330 zł
  • Łódź od 345 zł
  • Częstochowa od 300 zł
  • Lublin od 310 zł
  • Piaseczno od 3 500 zł
  • Grzawa od 500 zł
  • Będzin od 850 zł do 1 450 zł
Gastroskopia z usunięciem polipów cena »
Autor: