Gastroskopie Częstochowa

Synonimy: badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Filtruj wyniki

Gastroskopie Częstochowa - informacje

Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki

Gastroskopia to badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego, które pozwala na ocenę błony śluzowej przełyku, żołądka i dwunastnicy, a wykonuje się je m.in. w przypadku krwawienia, zgagi, jak również zaburzeń połykania. Procedura polega na wprowadzeniu przez usta i przełyk do żołądka i dwunastnicy giętkiego optyczno-elektronicznego endoskopu, zaopatrzonego w mikrokamerę, za pośrednictwem której obraz badanego obszaru jest wizualizowany na monitorze. Z uwagi na towarzyszący badaniu odruch wymiotny, gastroskopię standardowo wykonuje się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym krótkotrwałym. Doznania te całkowicie eliminują dostępne na rynku ultracienkie endoskopy, które umożliwiają przeprowadzanie gastroskopii przez nos.

Badanie endoskopowe w Częstochowie – gastroskopia

Badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego – gastroskopię i kolonoskopię, wykonuje lek. med. Alina Niska, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterolog, która świadczy diagnostyczno-lecznicze usługi w zakresie polipektomii, krwawień z przewodu pokarmowego oraz zmian w obszarze dróg żółciowych. W swojej prywatnej praktyce konsultuje i leczy chorobę refluksową, wrzody żołądka oraz zespół jelita drażliwego, kwalifikując pacjentów do specjalistycznej diagnostyki, m.in. w kierunku Heliobacter pylori. Kwalifikacje lekarza obejmują ponadto diagnostykę, profilaktykę i leczenie nowotworów żołądka, jelita grubego i trzustki.

Gastroskopie z oceną przełyku, żołądka i dwunastnicy należą także do oferty Pracowni Endoskopowej działającej w strukturach Centrum Medycznego Małgorzata. Specjalistyczne badania realizowane w zakresie jednostki obejmują również ocenę jelita grubego (kolonoskopie) i pęcherza moczowego (cystoskopie) z możliwością pobierania wycinków do badania histopatologicznego. W ramach diagnostyki, realizowanej w placówce, działa również Pracownia USG, a ponadto realizowana jest szeroka oferta badań laboratoryjnych po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.  

Diagnostyczną i zabiegową gastroskopię wykonują również specjaliści Centrum Endoskopowego NZOZ Inter-Med, korzystając ze sprzętu firmy Olympus, który posiada kanał biopsyjny i zaopatrzony jest w dodatkowe instrumentarium (kleszczyki, pętle), co umożliwia pobieranie wycinków błony śluzowej przewodu pokarmowego do oceny mikroskopowej. W trakcie gastroskopii, w zależności od wskazań, wykonywany jest test ureazowy na obecność bakterii Helicobacter pylori. Komfort badania zapewnia możliwość analgosedacji (znieczulenia). 

Cena gastroskopii w Częstochowie i w USA

Sala operacyjna w Klara Centrum Medyczne Sala operacyjna w Klara Centrum Medyczne

Cena badania gastroskopowego w Stanach Zjednoczonych wynosi 1 130 $ (4 294 zł) plus koszty znieczulenia, podaje HealthcareBlueBook.com. W Częstochowie cena jest nieporównywalnie niższa i wynosi 250 zł.

Gastroskopie - ceny w Częstochowie na tle innych miast

 • Częstochowa od 170 zł do 300 zł
 • Warszawa od 180 zł do 400 zł
 • Kraków od 220 zł do 300 zł
 • Wrocław od 100 zł do 550 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 300 zł
 • Tychy od 250 zł
 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Sosnowiec od 260 zł do 300 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie także w miastach pobliżu Częstochowy, takich jak: Lubliniec lub Radomsko.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.