Gastroskopie Kraków

badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Gastroskopie Kraków - informacje

Gastroskopia to badanie diagnostyczne górnego odcinka przewodu pokarmowego - przełyku, żołądka i dwunastnicy. Polega na wprowadzeniu przez usta giętkiego instrumentu zakończonego kamerą, który umożliwia nie tylko badanie, ale także zabiegi diagnostyczno-lecznicze z zakresu pobrania wycinków, usunięcia polipów, tamowania krwawienia czy usuwania ciał obcych. Ponadto za pomocą badania gastroskopowego lekarz może wykonać ligację żylaków przełyku, poszerzyć zwężenia a także założyć protezę samorozprężalną. Gastroskopia przeprowadzana jest w pozycji leżącej - pacjent leży na lewym boku z plastikowym ustnikiem w ustach. Lekarz znieczula gardło i endoskop zostaje wprowadzony do przełyku i dalej do żołądka. Badanie trwa zazwyczaj kilka minut i jest zupełnie bezbolesne.

Gdzie w Krakowie można poddać się badaniu gastroskopowemu

Lekarzem, wykonującym badania gastroskopowe na terenie Krakowa, jest dr n. med. Krzysztof Kamiński, specjalista chorób wewnętrznych (II stopnia od 1995 roku) oraz gastroenterolog (specjalizacja II stopnia od 1999 roku), który gastroskopię przeprowadza w swoim prywatnym krakowskim gabinecie za pomocą bardzo cienkiego gastroskopu wraz z testem na helicobacter pylori oraz badaniem USG brzucha, jeśli jest potrzebne. Ponadto może również wykonać wodorowy test oddechowy w przypadku nietolerancji pokarmowych. Doświadczenie z zakresu m.in. diagnostyki gastrologicznej zdobywał Centrum Medycznym Ujastek w Krakowie.

Gastroskopie oferowane są także przez Szpital Uniwersytecki w Krakowie i mieszczącą się w nim I Katedrę Chirurgii Ogólnej i Klinikę Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej, w której znajduje się przykliniczna Pracownia Endoskopii. Pracownia ta należy do kilkunastu w Polsce Ośrodków Referencyjnych, uprawnionych do prowadzenia szkoleń lekarzy w zakresie endoskopii diagnostycznej i operacyjnej przewodu pokarmowego. Z zakresu badania górnego odcinka przewodu pokarmowego przeprowadzana jest tutaj gastroskopia diagnostyczna z wykonaniem testu ureazowego, gastroskopia diagnostyczna z biopsją, gastroskopia z zabiegiem polipektomii oraz endoskopowe protezowanie z użyciem protez samorozprężalnych.

Na endoskopowe badanie wnętrza przełyku można udać się także w Krakowie do Centrum Gastrologicznego. Placówka ta wyposażona jest w nowoczesny gastroskop video Evis Exera firmy Olympus - wraz z badaniem wykonywane są testy ureazowe oraz diagnostyka histopatologiczna. Oprócz gastroskopii przeprowadzane jest tutaj USG jamy brzusznej ultrasonografem cyfrowym Toshiba Aplio MX oraz badanie kolonoskopowe (dolnego odcinka przewodu pokarmowego). 

Ile kosztuje gastroskopia w Krakowie, a ile w Lincoln (Wielka Brytania)?

200 zł należy wydać na endoskopowe badanie wnętrza przełyku na terenie Krakowa, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to kwota 1 100 funtów (6 160 zł) w BMI The Lincoln Hospital w mieście Lincoln.

Gastroskopie - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 220 zł do 424 zł
 • Warszawa od 180 zł do 424 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Szczecin od 250 zł do 350 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 300 zł
 • Sosnowiec od 260 zł do 350 zł
 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
 • Tychy od 250 zł
 • Białystok od 200 zł
Gastroskopie cena »

Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor: