Gastroskopie Łódź

badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Gastroskopie Łódź - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Jednym z podstawowych badań, umożliwiających sprawdzenie stanu śluzówki żołądka oraz dwunastnicy, jest gastroskopia. Na procedurę kieruje się osoby z bólami brzucha, wzdęciami oraz pozostałymi dolegliwościami, związanymi z układem pokarmowym. Gastroskopia polega na wprowadzeniu endoskopu, czyli giętkiej rurki, wyposażonej w tory wizyjne, do przewodu pokarmowego od strony jamy ustnej. Pacjent leży wówczas na lewym boku, natomiast górną część ciała ma odrobinę uniesioną. Podczas wykonywania gastroskopii specjalista może też pobrać wycinek tkanki do badań histopatologicznych. Zwykle pacjent odczuwa wtedy jedynie lekkie ukłucie. Przed badaniem gardło zostaje znieczulone specjalnym środkiem w spreju. Istnieje także możliwość przeprowadzenia gastroskopii w krótkim znieczuleniu ogólnym – lekarz podaje wtedy środek dożylnie, a osoba, poddawana badaniu, zasypia na kilkanaście minut. Znieczulenie jest stosunkowo płytkie, więc nie wymaga zakładania rurki dotchawicznej.

Gdzie w Łodzi można się udać na gastroskopię?

Wśród badań, przeprowadzanych przez specjalistów z Centrum Medycznego INTERMED, znajdują się gastroskopie. Ta prywatna placówka, proponująca swoim pacjentom kompleksową diagnostykę, została założona w 1998 roku. Lekarze mają tam możliwość przeprowadzenia wideogastroskopii przy pomocy zestawu EVIS EXERA firmy OLYMPUS. Dla zachowania higieny, aparat jest każdorazowo czyszczony w automatycznej myjni INNOVA E2, wyprodukowanej przez BHT HYGIENETECHNIK. Prócz badania przewodu pokarmowego, w Centrum wykonuje się komplet badań ultrasonograficznych, w tym jamy brzusznej, ślinianek oraz układu moczowego.

Gastroskopię w swoim gabinecie wykonać może także dr n. med. Rafał Drozda, gastrolog. Specjalizację z gastroenterologii uzyskał w 2013 roku. Oprócz badania przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu wykonuje także rektoskopię. W swojej praktyce zawodowej wykonuje operacje jelit oraz zabiegi laparoskopowe, w tym cholecystektomię. Ponadto dr Drozda zajmuje się leczeniem nowotworów przewodu pokarmowego, a także pomocą w przypadku zapalenia żołądka.

Osoby z problemami gastrycznymi mogą odwiedzić Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MAG-MED, który w swojej ofercie także ma gastroskopie. Jest to wielospecjalistyczna placówka, posiadająca oddział diagnostyczny. Przeprowadzana jest tam gastroskopia z dodatkowym testem na obecność Helicobacter pylori, bakterii często atakującej przewód pokarmowy. Badanie wykonuje się przy wykorzystaniu wideogastroskopu FUJINON, wyposażonego we wziernik o średnicy 9,8 milimetra. W ośrodku przeprowadza się także kolonoskopię oraz rektoskopię.

Porównanie cenowe gastroskopii na terenie Łodzi i w Rosji

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

W JSC Medicina Clinic, znajdującym się w Moskwie, za gastroskopię pacjenci zapłacą 23 700 rubli (około 1 410 zł). W łódzkich placówkach medycznych natomiast cena za przeprowadzenie endoskopowego badania przewodu pokarmowego wynosi około 150 zł.

Gastroskopie - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Warszawa od 180 zł do 424 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 300 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Kraków od 220 zł do 424 zł
 • Białystok od 200 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Wrocław od 300 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 300 zł
 • Sosnowiec od 260 zł do 350 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
Gastroskopie cena »

Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Autor: