Gastroskopie Łódź

Synonimy: badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Filtruj wyniki

Gastroskopie Łódź - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Jednym z podstawowych badań, umożliwiających sprawdzenie stanu śluzówki żołądka oraz dwunastnicy, jest gastroskopia. Na procedurę kieruje się osoby z bólami brzucha, wzdęciami oraz pozostałymi dolegliwościami, związanymi z układem pokarmowym. Gastroskopia polega na wprowadzeniu endoskopu, czyli giętkiej rurki, wyposażonej w tory wizyjne, do przewodu pokarmowego od strony jamy ustnej. Pacjent leży wówczas na lewym boku, natomiast górną część ciała ma odrobinę uniesioną. Podczas wykonywania gastroskopii specjalista może też pobrać wycinek tkanki do badań histopatologicznych. Zwykle pacjent odczuwa wtedy jedynie lekkie ukłucie. Przed badaniem gardło zostaje znieczulone specjalnym środkiem w spreju. Istnieje także możliwość przeprowadzenia gastroskopii w krótkim znieczuleniu ogólnym – lekarz podaje wtedy środek dożylnie, a osoba, poddawana badaniu, zasypia na kilkanaście minut. Znieczulenie jest stosunkowo płytkie, więc nie wymaga zakładania rurki dotchawicznej.

Gdzie w Łodzi można się udać na gastroskopię?

Wśród badań, przeprowadzanych przez specjalistów z Centrum Medycznego INTERMED, znajdują się gastroskopie. Ta prywatna placówka, proponująca swoim pacjentom kompleksową diagnostykę, została założona w 1998 roku. Lekarze mają tam możliwość przeprowadzenia wideogastroskopii przy pomocy zestawu EVIS EXERA firmy OLYMPUS. Dla zachowania higieny, aparat jest każdorazowo czyszczony w automatycznej myjni INNOVA E2, wyprodukowanej przez BHT HYGIENETECHNIK. Prócz badania przewodu pokarmowego, w Centrum wykonuje się komplet badań ultrasonograficznych, w tym jamy brzusznej, ślinianek oraz układu moczowego.

Gastroskopię w swoim gabinecie wykonać może także dr n. med. Rafał Drozda, gastrolog. Specjalizację z gastroenterologii uzyskał w 2013 roku. Oprócz badania przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu wykonuje także rektoskopię. W swojej praktyce zawodowej wykonuje operacje jelit oraz zabiegi laparoskopowe, w tym cholecystektomię. Ponadto dr Drozda zajmuje się leczeniem nowotworów przewodu pokarmowego, a także pomocą w przypadku zapalenia żołądka.

Osoby z problemami gastrycznymi mogą odwiedzić Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MAG-MED, który w swojej ofercie także ma gastroskopie. Jest to wielospecjalistyczna placówka, posiadająca oddział diagnostyczny. Przeprowadzana jest tam gastroskopia z dodatkowym testem na obecność Helicobacter pylori, bakterii często atakującej przewód pokarmowy. Badanie wykonuje się przy wykorzystaniu wideogastroskopu FUJINON, wyposażonego we wziernik o średnicy 9,8 milimetra. W ośrodku przeprowadza się także kolonoskopię oraz rektoskopię.

Porównanie cenowe gastroskopii na terenie Łodzi i w Rosji

Szpital Salve - sala operacyjna Szpital Salve - sala operacyjna

W JSC Medicina Clinic, znajdującym się w Moskwie, za gastroskopię pacjenci zapłacą 23 700 rubli (około 1 410 zł). W łódzkich placówkach medycznych natomiast cena za przeprowadzenie endoskopowego badania przewodu pokarmowego wynosi około 150 zł.

Gastroskopie - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 200 zł do 420 zł
 • Warszawa od 180 zł do 400 zł
 • Katowice od 130 zł do 310 zł
 • Poznań od 180 zł do 450 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 620 zł
 • Kraków od 200 zł do 300 zł
 • Radom od 210 zł do 580 zł
 • Szczecin od 200 zł do 400 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Kielce od 220 zł do 250 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie także w miastach pobliżu Łodzi, takich jak: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów lub Tomaszów Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.