Gastroskopie Lublin

Synonimy: badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Filtruj wyniki

Gastroskopie Lublin - informacje

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed

Badanie endoskopowe przełyku, żołądka i dwunastnicy to możliwości, jakie zapewnia nowoczesna forma diagnostyki z użyciem gastroskopu – elastycznego aparatu, na końcu którego umieszczona jest mikrokamera z szerokim polem widzenia. Podczas wprowadzania i w trakcie samego badania, którego celem jest ocena błony śluzowej górnego odcinka przewodu pokarmowego, rejestrowany jest kolorowy obraz, który następnie jest wyświetlany na wysokiej jakości monitorze. Oprócz diagnostyki, badanie może mieć cel zabiegowy i w trakcie jego trwania pobierany zostaje materiał do dalszej oceny HS m.in. pod kątem obecności bakterii Helicobacter pylori.

Diagnostyka chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego w Lublinie

Videogastroskopia, w tym przeznosowa (mini), a ponadto endosonografia endoskopowa (EUS), polipektomie oraz obliteracje nabłonka w przełyku Barretta to tylko niektóre badania i zabiegi, wykonywane w Pracowni Badań Endoskopowych ZOZ Gastromed. Jednostkę tworzą 3 gabinety: dezynfekcji i sterylizacji sprzętu endoskopowego, pokój przygotowawczy do badań oraz sala intensywnego nadzoru. Badania w technologii HD wykonywane są wideoendoskopami Pentax, Fujinon i Olympus. Wyposażenie Pracowni stanowią także diatermie elektrochirurgiczne EMED ES 350, ERBE D200 oraz Olympus ESG-400.

Gastroskopie znajdują się także w zakresie świadczeń Ośrodka Gastroenterologii z kliniką jednego dnia, działającego w ramach Centrum Medycznego Sanitas. Badania obejmują biopsje z oceną mikroskopową w przypadku stwierdzenia wrzodu żołądka, polipa lub innych zmian, oraz testy na obecność bakterii Helicobacter pylori. Procedury zabiegowe obejmują także polipektomie, zahamowanie krwawienia w dwunastnicy, żołądku lub przełyku. Placówka oferuje możliwość miejscowego znieczulenia. Diagnostyka endoskopowa obejmuje ponadto kolonoskopie i rektoskopie.

Gastroenterologia i endoskopia to podstawowe obszary zawodowej aktywności lek. med. Katarzyny Niewęgłowskiej-Wróblewskiej. Specjalista chorób wewnętrznych, specjalista gastroenterolog jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, a jej kwalifikacje w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego potwierdzają Dyplomy Umiejętności w dziedzinach panendoskopii i kolonoskopii, wydane przez PTG. W swojej praktyce zajmuje się leczeniem m.in. refluksu żołądkowo-przełykowego, choroby wrzodowej oraz stanów zapalnych żołądka, jak również diagnostyką schorzeń proktologicznych, wykonując USG transrektalne.

Gastroskopia w Lublinie i w Ipswich (Wielka Brytania) – porównanie cen

Kadra w Gastromed Kadra w Gastromed

Gastroskopia w Lublinie wiąże się z wydatkiem rzędu 160 - 250 zł w zależności od rodzaju badania. To nieporównywalnie mniej niż w Nuffield Health Ipswich Hospital, gdzie badanie jest wykonywane w cenie 1 760 £ (9 856 zł), z uwzględnieniem kosztu konsultacji oraz opieki pozabiegowej. 

Gastroskopie - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Warszawa od 180 zł do 400 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 620 zł
 • Kraków od 200 zł do 300 zł
 • Kielce od 220 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 655 zł
 • Szczecin od 250 zł do 350 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
 • Radom od 220 zł do 590 zł
 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Bydgoszcz od 220 zł do 300 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie także w miastach pobliżu Lublina, takich jak: Nałęczów lub Puławy.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.