Gastroskopie Radom i okolice

badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Filtruj wyniki:

Gastroskopie Radom - informacje

Gastroskopia może być badaniem diagnostycznym górnego odcinka przewodu pokarmowego, a także obejmować leczenie zabiegowe. Dzięki temu badaniu lekarz może dokładnie obejrzeć przełyk, żołądek i dwunastnicę za pomocą giętkiego, cienkiego gastroskopu, zakończonego kamerą. Poprzez endoskop może także wprowadzić narzędzia chirurgiczne i za ich pomocą usunąć polipy i ciała obce a także zatamować krwawienia czy endoskopowo poszerzyć powstałe  w obrębie przełyku zwężenia. Badanie gastroskopem trwa od 5 do 10 minut i jest bezpieczne dla pacjenta. Dodatkowym atutem takiej diagnostyki układu pokarmowego jest możliwość jednoczesnego wykonania testu ureazowego (na obecność Helicobacter pylori) a także pobranie materiału ze zmian zapalnych do badania histopatologicznego.

Gdzie można zbadać przełyk i żołądek za pomocą gastroskopii w radomskich pracowniach endoskopii

Na badanie gastroskopowe można udać się w Radomiu do Pracowni Endoskopowej, mieszczącej się w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr Tytusa Chałubińskiego. Pacjent, oprócz samej gastroskopii, może poddać się tutaj także gastroskopii z testem ureazowym, gastroskopii z biopsją żołądka, gastroskopii z biopsją o wysokim poziomie trudności oraz zabiegowi opanowania krwawienia z żołądka. Ponadto wykonywana jest tu również kolonoskopia i kolonoskopia z biopsją a także  rektoskopia i rektoskopia z biopsją. Lekarze przeprowadzają tutaj również inne badania endoskopowe, takie jak polipektomia, cholangiografia wsteczna czy fiberosigmoidoskopia.

Gastroskopie w Radomiu oferowane są także przez radomską Poliklinikę, należącą do struktur Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Badania takie przeprowadzane są tutaj w Pracowni Endoskopowej, która, oprócz gastroskopii, oferuje także kolonoskopię i rektoskopię. Pacjent może zostać przyjęty w Poradni Gastroenterologicznej na specjalistycznej konsultacji przedzabiegowej, oraz przyjęty na wizytę w celu omówienia wyników badań gastroskopii czy kolonoskopii.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Radomia endoskopowym badaniem wnętrza przełyku, jest lek. med. Grzegorz Wrzosek, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia od 1987 i II stopnia 1993 roku), posiadający certyfikat Sekcji Chirurgii Endoskopowej Towarzystwa Chirurgów Polskich, uprawniający do przeprowadzania procedur endoskopowych w zakresie endoskopii diagnostycznej i operacyjnej przewodu pokarmowego. Doświadczenie z przeprowadzania gastroskopii zdobywał także podczas pracy w Pracowni Endoskopowej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. 

Cena diagnostyki przewodu pokarmowego za pomocą gastroskopii w Radomiu oraz za granicą

200 zł trzeba zapłacić za gastroskopię w Radomiu, natomiast w Rivers Hospital, znajdującym się w Sawbridgeworth (Wielka Brytania), badanie takie kosztuje 750 funtów (4 200 zł).

Gastroskopie - ceny w Radomiu na tle innych miast

 • Warszawa od 180 zł do 424 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Kraków od 270 zł do 424 zł
 • Częstochowa od 200 zł do 300 zł
 • Gdańsk od 210 zł do 655 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 300 zł
 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
 • Sosnowiec od 260 zł do 350 zł
 • Białystok od 200 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Wrocław od 300 zł
Gastroskopie cena »