Gastroskopie Szczecin

Synonimy: badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Filtruj wyniki

Gastroskopie Szczecin - informacje

Gastroskopia to profilaktyczne badanie gastrologiczne, polegające na założeniu do żołądka (przez usta) endoskopu (jest to elastyczna rurka na której znajdują się tzw. tory wizyjne, pozwalające na przedstawienie obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego na monitorze). Badanie to pozwala na dokładną ocenę przełyku, żołądka oraz opuszki dwunastnicy (m.in. pod względem wyglądu błony śluzowej, soku żołądkowego oraz elastyczność ścian). Wskazaniami do wykonania gastroskopii są m.in. przewlekłe zapalenie żołądka, krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego, zgaga oraz wymioty. Przed wykonaniem badania gardło pacjenta zostaje znieczulone za pomocą specjalnego sprayu. Czas trwania badania wynosi zazwyczaj kilka minut. Gastroskopie wykonuje lekarz specjalista internista lub chirurg

Szczecińskie placówki medyczne, mające w swojej ofercie badania gastroskopowe

Centrum Medyczne Sonomed to placówka medyczna, w której świadczone są usługi z zakresu diagnostyki oraz leczenia chorób układu pokarmowego. Można tu wykonać badanie gastroskopowe, podczas którego możliwe jest pobranie wycinków błony śluzowej, (celem oceny zakażenia Helicobacter pylori). Oprócz gastroskopii w placówce Sonomed wykonać można także kolonoskopie oraz kapsułkę endoskopową.

W celu wykonania gastroskopii można udać się do Poradni Gastroenterologicznej szczeińskiej kliniki Porta Medyk w Szczecinie. W placówce w trakcie badanie wykorzystywany jest nowoczesny wideoendoskop, dzięki temu lekarz wykonujący badanie widzi na monitorze badany obszar. W ofercie znajdują się także inne procedury z zakresu diagnostyki gastrologicznej, w tym gastroskopia z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego, kolonoskopia oraz kolonoskopia z polipektomią (usunięciem polipa).

Gastroskopie ma w swojej ofercie także Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów MEDICUS, gdzie wykonać można również inne badania z zakresu gastroenterologii, do których należą testy ureazowe, rektosigmoidoskopia i kolonoskopia. W placówce przeprowadzić można również pobranie wycinka ze zmiany stwierdzonej w trakcie badania endoskopowego, usunięcie różnego rodzaju zmian patologicznych, które zostały stwierdzone podczas badania endoskopowego oraz ekspertyza histopatologiczna wycinków pobranych w czasie badania histopatologicznego.

Porównanie cen gastroskopii w Szczecinie i w Londynie

W szczecińskich placówkach medycznych cena wykonania gastroskopii wynosi ok. 200 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii, w londyńskiej klinice Panamedic Private Medical Clinic & Labolatory, za takie badanie trzeba zapłacić 260 funtów, czyli ok. 1 350 zł.

Gastroskopie - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 250 zł do 350 zł
 • Warszawa od 180 zł do 400 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 620 zł
 • Kraków od 200 zł do 300 zł
 • Kielce od 220 zł do 250 zł
 • Gdańsk od 655 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
 • Radom od 220 zł do 590 zł
 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Bydgoszcz od 220 zł do 300 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie także w miastach pobliżu Szczecina, takich jak: Goleniów lub Stargard Szczeciński.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.