Gastroskopie Szczecin

badania gastroskopowe, endoskopowe badanie wnętrza przełyku

Gastroskopie Szczecin - informacje

Gastroskopia to profilaktyczne badanie gastrologiczne, polegające na założeniu do żołądka (przez usta) endoskopu (jest to elastyczna rurka na której znajdują się tzw. tory wizyjne, pozwalające na przedstawienie obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego na monitorze). Badanie to pozwala na dokładną ocenę przełyku, żołądka oraz opuszki dwunastnicy (m.in. pod względem wyglądu błony śluzowej, soku żołądkowego oraz elastyczność ścian). Wskazaniami do wykonania gastroskopii są m.in. przewlekłe zapalenie żołądka, krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego, zgaga oraz wymioty. Przed wykonaniem badania gardło pacjenta zostaje znieczulone za pomocą specjalnego sprayu. Czas trwania badania wynosi zazwyczaj kilka minut. Gastroskopie wykonuje lekarz specjalista internista lub chirurg

Szczecińskie placówki medyczne, mające w swojej ofercie badania gastroskopowe

Centrum Medyczne Sonomed to placówka medyczna, w której świadczone są usługi z zakresu diagnostyki oraz leczenia chorób układu pokarmowego. Można tu wykonać badanie gastroskopowe, podczas którego możliwe jest pobranie wycinków błony śluzowej, (celem oceny zakażenia Helicobacter pylori). Oprócz gastroskopii w placówce Sonomed wykonać można także kolonoskopie oraz kapsułkę endoskopową.

W celu wykonania gastroskopii można udać się do Poradni Gastroenterologicznej szczeińskiej kliniki Porta Medyk w Szczecinie. W placówce w trakcie badanie wykorzystywany jest nowoczesny wideoendoskop, dzięki temu lekarz wykonujący badanie widzi na monitorze badany obszar. W ofercie znajdują się także inne procedury z zakresu diagnostyki gastrologicznej, w tym gastroskopia z pobraniem wycinka do badania histopatologicznego, kolonoskopia oraz kolonoskopia z polipektomią (usunięciem polipa).

Gastroskopie ma w swojej ofercie także Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów MEDICUS, gdzie wykonać można również inne badania z zakresu gastroenterologii, do których należą testy ureazowe, rektosigmoidoskopia i kolonoskopia. W placówce przeprowadzić można również pobranie wycinka ze zmiany stwierdzonej w trakcie badania endoskopowego, usunięcie różnego rodzaju zmian patologicznych, które zostały stwierdzone podczas badania endoskopowego oraz ekspertyza histopatologiczna wycinków pobranych w czasie badania histopatologicznego.

Porównanie cen gastroskopii w Szczecinie i w Londynie

W szczecińskich placówkach medycznych cena wykonania gastroskopii wynosi ok. 200 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii, w londyńskiej klinice Panamedic Private Medical Clinic & Labolatory, za takie badanie trzeba zapłacić 260 funtów, czyli ok. 1 350 zł.

Gastroskopie - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Szczecin od 250 zł do 350 zł
 • Warszawa od 180 zł do 424 zł
 • Częstochowa od 170 zł do 300 zł
 • Toruń od 400 zł do 600 zł
 • Kraków od 220 zł do 424 zł
 • Bydgoszcz od 250 zł do 300 zł
 • Sosnowiec od 260 zł do 350 zł
 • Łódź od 220 zł do 420 zł
 • Lubin od 200 zł do 360 zł
 • Tychy od 250 zł
 • Białystok od 200 zł
 • Lublin od 160 zł do 310 zł
Gastroskopie cena »

Pacjenci szukali zabiegu gastroskopie w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard Szczeciński.

Autor: