4,6 / 5  - 159 ocen »
Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinet Gabinety Lekarskie VITARS Gabinety Lekarskie VITARS - logo

Gabinety Lekarskie VITARS - informacje ogólne

Gabinety Lekarskie VITARS to nowoczesny, wielospecjalistyczny ośrodek służący pomocą pacjentom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia. Oferujemy szeroką gamę usług z zakresu chirurgii, które przeprowadzamy w warunkach ambulatoryjnych. Dysponujemy dobrze wyposażoną salą zabiegową, w której wykonujemy wszystkie zabiegi terapeutyczne i diagnostyczne. Z kolei, operacje wymagające warunków szpitalnych i hospitalizacji przeprowadzamy w jednym z krakowskich szpitali.

Nieustannie poszerzamy zakres naszych usług, by móc służyć pacjentom najlepszą jakością leczenia. Poprawiamy wygląd odwiedzających nas osób i dbamy o tan ich skóry. Wykonujemy profesjonalne zabiegi rewitalizujące oraz niwelujemy defekty skórne i objawy starzenia. Wykorzystujemy przy tym kosmoceutyki renomowanych firm farmaceutycznych, preparaty na bazie toksyny botulinowej i wypełniacze z kwasu hialuronowego. Oferujemy również mezoterapię, peelingi i zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. W naszej ofercie znajduje się mikrodermabrazja korundowa bezpyłowa i proszkowa, mezoterapia mikroigłowa z użyciem aparatu DermaFrac, termolifting Zaffiro oraz endermomasaż mikropęcherzykowy z zastosowaniem urządzenia Icoone.

W zakres naszej działalności wchodzi diagnostyka, leczenie i profilaktyka chorób układu oddechowego. Kwalifikujemy pacjentów do leczenia sanatoryjnego i szpitalnego, a także prowadzimy chorych z astmą oskrzelową, mukowiscydozą i innymi schorzeniami. Roztaczamy opiekę nad pacjentami z chorobami serca i wielkich naczyń, wymagającymi leczenia operacyjnego. Zajmujemy się m.in. kwalifikowaniem i przygotowaniem pacjentów do zabiegów kardiochirurgicznych. Operacje tego typu są przeprowadzane w krakowskiej Klinice Kardiochirurgii. Kwalifikujemy również chorych do operacji okulistycznych, w tym operacyjnego leczenia zaćmy w trybie ambulatoryjnym. Dobieramy pacjentom soczewki i okulary, a także zajmujemy się rzetelną diagnostyką wad wzroku, wykorzystując przy tym specjalistyczny sprzęt.

Leczymy pacjentów cierpiących na niewydolność żylną, oferując im różne metody terapii. Zabiegi poprzedzamy diagnostyką z użyciem Doppler Echo Sounder, a następnie dobieramy najlepszą metodę leczenia. Wykonujemy stripping, miniflebektomię i krosektomię, a także zamykamy naczynka kończyn dolnych poprzez elektroobliterację. Stosujemy laseroterapię systemem CO2 w leczeniu naczyniaków starczych, zajmujemy się również leczeniem miażdżycy tętnic i innych schorzeń naczyń. Można się do nas zwrócić w przypadku problemu ze schorzeniem proktologicznym, w tym ze szczelinami odbytu i zakrzepicą okołoodbytniczą. Przeprowadzamy anoskopię, rektoskopię i sigmoidoskopię, a także diagnostykę nowotworów złośliwych i niezłośliwych. Leczymy hemoroidy nieoperacyjnie, stosując metodę Hemoron.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Mamy świadomość, że skuteczne leczenie umożliwiające pacjentom szybki powrót do zdrowia i normalnej aktywności gwarantuje nie tylko wiedza i doświadczenie, lecz również zaawansowane technologicznie urządzenia wykorzystywane podczas pracy. Posiadamy wyłącznie nowoczesną i certyfikowaną aparaturę medyczną. Spełniamy wymagane prawem zasady bezpieczeństwa i higieny. Wśród posiadanego przez nas wyposażenia znajduje się, między innymi:

 • Doppler Echo Sounder – niewielkich rozmiarów aparat służący do badania dopplerowskiego. To zminiaturyzowany tzw. ślepy Doppler, umożliwiający nieinwazyjne wykrycie nieprawidłowości w przepływie obwodowym krwi tętniczej i żylnej. 
 • DermaFrac – urządzenie do mezoterapii mikroigłowej dłoni, twarzy i szyi oraz dekoltu. Jego technologia opiera się na serii mikronakłuć skóry z jednoczesną infuzją aktywnego serum. Strzykawki z płynami infuzyjnymi, kompatybilne z systemem rolki do mikronakłuć oraz końcówki do mikrodermabrazji są jednorazowe, co gwarantuje pacjentom brak ryzyka zakażeń wirusowych i bakteryjnych.
 • Lampa Wooda – przenośna lampa kwarcowa emitująca długofalowe promieniowanie nadfioletowe dzięki zastosowaniu czarnego filtra z krzemianu baru z dodatkiem 9% tlenku niklu (tzw. filtr Wooda). Służy nam do diagnostyki powierzchownych zakażeń skóry wywołanych przez grzyby, bakterie i wirusy, a także zaburzeń pigmentacji i porfirii.
 • Laser CO2 UltraDreamPulse – oparte na dwutlenku węgla urządzenie emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu podczerwieni. To wielofunkcyjny system wykorzystywany przez naszych specjalistów do różnego typu procedur. Wśród nich można wymienić m.in. podcinanie wędzidełek warg, języka lub napletka, usuwanie zmian barwnikowych i włókniaków oraz kłykcin kończystych odbytu i narządów płciowych.
 • Laser biostymulacyjny MediMet – elektroniczne urządzenie medyczne do biostymulacji laserowej. To nowoczesny biostymulator, który znajduje zastosowanie w dermatologii, medycynie estetycznej, kosmetyce oraz w innych dziedzinach medycyny, w których istotne jest uaktywnienie naturalnych procesów biologicznych organizmu.
 • Eltron – aparat elektrochirurgiczny małej mocy służący naszym specjalistom do elektroobliteracji pajączków naczyniowych na kończynach dolnych, drobnych żylaków oraz poszerzonych naczynek na twarzy.
 • Zaffiro – urządzenie do thermoliftingu, czyli zabiegu polegającego na nieoperacyjnym zwiększeniu elastyczności i napięcia skóry. Aparatura emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 750-1800 nm, rozgrzewając głębokie warstwy skóry właściwej i jednocześnie chłodząc skórę powierzchniowo.
 • Icoone – aparatura do endermomasażu mikropęcherzykowego. Urządzenie jest wyposażone w kilka rodzajów masujących głowic wytwarzających podciśnienie. Zabieg z wykorzystaniem aparatu wymaga od pacjenta nabycia specjalnego wielorazowego kombinezonu.
 • Mikrodermabrazja korundowa – aparatura do głębokiego peelingu skóry przy wykorzystaniu korundu (tlenku glinu) pełniącego rolę materiału ściernego. Zabieg polega na działaniu na skórę kryształków korundu wyrzucanych z dużą prędkością z końcówki manipulatora.
 • Hemoron – urządzenie do nieinwazyjnego leczenia choroby hemoroidalnej. Jego technologia opiera się na jednobiegunowej, niskonapięciowej diatermii, a leczenie guzków krwawniczych z jego pomocą polega na przywracaniu im pierwotnej funkcjonalności i wielkości.
 • Aparat d`Arsonvala – elektroniczny aparat do masażu i terapii z wykorzystaniem tzw. prądów d`Arsonvala. Urządzenie jest wyposażone w cewkę emitującą prądy wysokich częstotliwości, o natężeniu rzędu kilku miliamperów i wysokim napięciu. Wykorzystujemy je m.in. w terapii trądziku, trudno gojących się ran, owrzodzeń i odleżyn, a także przy oczyszczaniu skóry i leczeniu łojotoku.
 • Unit okulistyczny Topcon – zwarty i elastyczny system do kompleksowej diagnostyki okulistycznej pacjenta. Składa się z lampy szczelinowej pełniącej funkcję mikroskopu, rzutnika optotypów oraz autorefraktometru do badania ostrości wzroku.
 • Wirówka biochemiczna – wolnoobrotowa wirówka wykorzystywana do separacji osocza bogatopłytkowego oraz tkanki tłuszczowej.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Nasz zespół medyczny przykłada wszelkich starań, by zapewnić leczącym się u nas osobom poczucie bezpieczeństwa. Pragniemy, aby nasi pacjenci czuli się u nas w pełni swobodnie, a czas spędzony w ośrodku wspominali wyłącznie pozytywnie. W celu zapewnienia im bezpieczeństwa i wygody przygotowaliśmy dla nich kilka udogodnień:

 • Nowoczesne gabinety – nasz ośrodek dysponuje znakomicie wyposażonymi gabinetami, w których pacjenci mają pewność, że znajdują się pod opieką profesjonalistów.
 • Komfortowa poczekalnia – czas oczekiwania na konsultację bądź zabieg odwiedzające nas osoby spędzają w przestronnej, ale przytulnej poczekalni, w której mogą się odprężyć. Stylowe wnętrza utrzymane w ciepłych barwach, a także czasopisma i słodycze przygotowane specjalnie dla oczekujących na wizytę w gabinecie pozwalają przyjemnie spędzić czas.
 • Współpraca z uznanymi klinikami – dzięki zatrudnieniu lekarzy pracujących bądź kierujących renomowanymi krakowskimi ośrodkami możemy oferować pacjentom szereg zabiegów z zakresu chirurgii, okulistyki oraz kardiochirurgii.
 • Wizyty domowe – udzielamy pomocy potrzebującym również w ramach wizyt domowych. Pacjenci zbyt chorzy, by udać się do gabinetu lub mający problemy z samodzielnym poruszaniem się, mogą skorzystać z możliwości lekarskiej wizyty domowej. Specjalista odwiedza pacjentów na terenie Wieliczki, Krakowa i okolic.
 • Opieka pielęgniarska – prócz lekarzy chorym pomagają również wykwalifikowane pielęgniarki. Pacjenci przewlekle chorzy mogą liczyć na opiekę pielęgniarską w naszych gabinetach, a także we własnym domu. Pomoc obejmuje m.in. zabiegi higieniczno-pielęgnacyjne, zmianę opatrunków oraz wykonywanie zastrzyków podskórnych i domięśniowych.
 • Obdukcje lekarskie – oferujemy pacjentom wykonywanie oględzin lekarskich do celów sądowych i prokuratorskich. Wydajemy zaświadczenia dla sądu, prokuratury i policji o niezdolności do czynności prawnych z powodu choroby.
 • Szkolenia – nasz ośrodek prowadzi szkolenia i wykłady. Swoje usługi oferujemy również firmom. Organizujemy dni otwarte oraz akcje profilaktyczne. Prowadzimy dział medyczny w lokalnej prasie, publikujemy prace na portalach internetowych.

Gabinety Lekarskie VITARS - osiągnięcia i certyfikaty

Jednym z naszych największych atutów jest wiedza i doświadczenie zespołu medycznego wykonującego zabiegi. Nieustannie podnosimy swoje kwalifikacje, by móc służyć pacjentom najwyższą jakością usług. Przechodzimy kolejne kursy i szkolenia doskonalące, zdobywając uprawnienia do stosowania innowacyjnych technik zabiegowych. Możemy się poszczycić wyjątkowo bogatym wyposażeniem gabinetów, pozwalającym nam oferować chorym szybkie i skuteczne leczenie ich schorzeń. O naszych kompetencjach świadczą posiadane przez nas dyplomy i certyfikaty, a także dobra opinia i zaufanie, jakim darzą nas pacjenci.