Ginekologia estetyczna Katowice

Synonimy: ginekologia plastyczna, kosmetoginekologia, zabiegi ginekologii estetycznej więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Ginekologia estetyczna Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Beauty Medica Gabinet zabiegowy w Beauty Medica

Kiedyś kobiety musiały godzić się z wyglądem swoich miejsc intymnych, nawet jeśli bardzo im nie odpowiadał. Dziś już nie muszą – mogą skorygować kształt i estetykę pochwy, krocza oraz warg sromowych u specjalisty. Zawdzięczają to nowej dziedzinie medycyny, czyli ginekologii estetycznej, zwanej inaczej kosmetoginekologią. Po jednym zabiegu pacjentki pozbędą się kompleksów, dręczących je czasem wiele lat. Najczęściej na operację decydują się kobiety, które przeszły kilka porodów i odczuwają dyskomfort podczas współżycia, a także te, którym deformacje narządów przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

Poprawić estetykę miejsc intymnych można na kilka sposobów. Waginoplastyka nazywana jest uelastycznieniem lub odmłodzeniem pochwy i polega na jej zwężeniu. Labioplastyka koryguje kształt warg sromowych. Hymenoplastyka odtwarza błonę dziewiczą, a hymenotomia zajmuje się jej chirurgicznym usuwaniem. Clitoroplastyka uwypukla łechtaczkę, a G-Shot – analogicznie, powiększa punkt G. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu (w zależności od operacji to znieczulenie ogólne, miejscowe lub połączenie miejscowego i dożylnego) i zazwyczaj nie wymagają dłuższego niż dobę pobytu w szpitalu.

Specjaliści kosmetoginekolodzy w Katowicach

Ginekologia estetyczna kwitnie. Kliniki powstają w kolejnych miastach, a lekarze wciąż się doskonalą, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientek. Jednym z miast, w których można poddać się zabiegom kosmetoginekologii, są Katowice. Tutejsze placówki są wyposażone w nowoczesny sprzęt, ich kadra jest świetnie wykształcona, a chirurdzy często są także doświadczonymi ginekologami. Lekarzy dobrze ocenia nie tylko zawodowe środowisko, ale i sami pacjenci. Przykładowo, dr Zbigniew Mazan (Klinika Chirurgii Mazan) ma wyjątkowo wysoką notę w rankingulekarzy.pl. Jego ośrodek działa od 1990 roku (zaczął jako Fine Body), a od 1998 roku funkcjonuje pod nazwą Centrum Chirurgii Plastycznej.

W Klinice Chirurgii Mazan pacjentki mogą zwęzić i na nowo wymodelować kształt pochwy, zmniejszyć wargi sromowe lub powiększyć je żelem Macrolane. Żel pomaga również powiększać przedsionek pochwy i punkt G. Zabiegi przeprowadza dwóch lekarzy – dr hab. n. med. Rafał Stojko oraz dr n. med. Grzegorz Franik.

Dr Jerzy Wilgus, założyciel Eurokliniki (Katowice Ligota), może się szczycić ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Pracował jako ordynator oddziału chirurgii plastycznej w szpitalu wojewódzkim w Sosnowcu, a w latach 2006-2008 był jednym z głównych chirurgów zespołu specjalistów programu „Chcę być piękna". Przeprowadzał operacje plastyczne kobiet biorących udział w metamorfozach. Zabiegi w Euroklinice wykonują także chirurdzy: dr Andrzej Tomczyk, dr Bartosz Kubica oraz dr Józef Donocik. W placówce pacjentki mogą poddać się labioplastyce i hymenoplastyce.

Kolejną znaną katowicką specjalistką jest dr Anna Olender (Olender Clinic). To chirurg plastyk, mający na koncie ponad 3000 zabiegów. Jest także członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W swoim ośrodku przeprowadza zabiegi plastyki warg sromowych.

Kliniki ginekologii estetycznej

Kilka katowickich placówek cieszy się już sławą poza granicami kraju. Jedną z nich, EuroMedic K. Specjalistyczne, odwiedzili już pacjenci z prawie 60 krajów – w tym z Libii, Iranu, Kenii, Algierii, Gruzji, Hong Kongu i Omanu. Lekarze kliniki pomagają pacjentkom nie tylko poprawić estetykę miejsc intymnych poprzez plastykę krocza, ale także leczą inkontynecję (nietrzymanie moczu) oraz nadżerki. Zabiegi z tego zakresu wykonuje specjalista ginekologii i położnictwa, dr Jadwiga Kopyta.

Lek. med. Arkadiusz Kuna (Trendy) od 2006 roku pracuje jako konsultant w Wielkiej Brytanii oraz prowadzi prywatny gabinet chirurgii plastycznej w Katowicach. Wykonuje labioplastykę w znieczuleniu ogólnym, ukrywając jednocześnie blizny u podstawy warg sromowych (tak, by nie było ich widać).

Także dr Aleksandra Wolnicka (Epione) przeprowadza korekcję warg sromowych  – najczęściej w znieczuleniu miejscowym i dożylnym.

Z kolei dr n. med. Henryk Mekle (przychodnia Mekmed, w ramach której funkcjonuje Centrum Estetyki Ciała), specjalizuje się w plastyce narządów płciowych, ale nie tylko – prócz tego wykonuje zabiegi w zakresie proktologii (małoinwazyjne zabiegi z użyciem laserów) oraz laserowych operacjach medycyny estetycznej.

Po kobiecość do Katowic

Sala operacyjna w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej Sala operacyjna w Dr Sirek MedCosmetic Klinika Chirurgii Plastycznej

Polki i cudzoziemki (m.in. Niemki i Angielki) coraz częściej na zabiegi ginekologii estetycznej zgłaszają się do klinik w Katowicach. Czemu? Ponieważ pracują tu fachowcy i pacjentki wiedzą, że mogą im w pełni zaufać – również, jeśli chodzi o dyskrecję. Operacje przeprowadzane są szybko i sprawnie, a po nich od razu można ruszyć na zwiedzanie okolicy. Na turystki medyczne czeka Spodek, w którym zawsze odbywa się albo koncert, albo jakieś wydarzenie kulturalne. Warto również ruszyć Szlakiem Zabytków Techniki i poznać górnicze osiedle Nikiszowiec.

Pacjenci szukali zabiegu ginekologia estetyczna w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Jaworzno oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska