Ginekologia estetyczna Warszawa

Synonimy: ginekologia plastyczna, kosmetoginekologia, zabiegi ginekologii estetycznej więcej »

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Ginekologia estetyczna Warszawa - informacje

Kadra w SaskaMed Dr n. med. Rafał Kuźlik Kadra w SaskaMed Dr n. med. Rafał Kuźlik

W 2004 roku w USA narodziła się nowa dziedzina chirurgii kosmetycznej. Ginekologia estetyczna pomaga pozbyć się bólu z powodu deformacji narządów lub komplikacji poporodowych oraz polepszyć jakość życia seksualnego. Jak stwierdził dr n. med. Andrzej Barwijuk w wywiadzie dla miesięcznika Superlinia, kosmetoginekologia jest nadzieją dla wielu kobiet, ze względu na możliwość poprawy wyglądu i atrakcyjności żeńskich zewnętrznych narządów płciowych.

Jeden z najpopularniejszych zabiegów – plastyka pochwy i krocza (inaczej perineoplastyka) – polega na poprawie elastyczności mięśni pochwy, co jest problemem u ok. 90% kobiet po trudnych i częstych porodach. Nazywa się ją także odmłodzeniem pochwy. Z kolei plastyka warg sromowych (labioplastyka) polega na skorygowaniu wielkości lub asymetrii warg sromowych. Trzeci rodzaj operacji to zabiegi poprawiające estetykę – pełnią bardziej terapeutyczną niż chirurgiczną funkcję, ponieważ pacjentki nabierają po nich pewności siebie. 

Same zabiegi trwają od 30 minut do 1.5 godziny. Jeśli zostało zastosowane znieczulenie dożylne, pacjentka przebywa w szpitalu dobę, jeśli miejscowe, hospitalizacja nie jest wymagana.

Warszawa – nowator w dziedzinie ginekologii estetycznej

W naszym kraju ginekologia estetyczna (potocznie nazywana plastyczną) wciąż jest nowością, dlatego na razie tylko kilka miast posiada kliniki kosmetoginekologii. Warszawa jest ośrodkiem, który może się poszczycić tym, że właśnie tu powstał pierwszy polski szpital zajmujący się ginekologią plastyczną. Klinika Medifem jest jedyną krajową kliniką posiadającą Certyfikaty i Członkostwo Międzynarodowego Towarzystwa Kosmetoginekologicznego. Właściciel placówki, dr n. med. Andrzej Barwijuk, to specjalista z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. W jego przychodni, oprócz standardowej plastyki pochwy, kobiety mogą poddać się zabiegom takim jak hymenoplastyka (rekonstrukcja błony dziewiczej) albo hymenotomia (usunięcie jej w przypadku zbytniej grubości, utrudniającej pełną inicjację seksualną). Do zabiegów, z jakich można skorzystać w klinice, należy także liporedukcja wzgórka łonowego, czyli usunięcie nadmiaru tłuszczu za pomocą sondy.

Coraz popularniejszy staje się zabieg nazywany przez doktora Barwijuka liftingiem łechtaczki. Operacja polega na odkryciu górnej części łechtaczki, dotychczas ukrytej pod fałdami skórnymi, i nosi nazwę clitoroplastyki. Plastyka napletka łechtaczki i łechtaczki pomaga przede wszystkim kobietom mającym problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej. Podobnie jest w przypadku zabiegu o nazwie G-Shot, czyli powiększeniu punktu G.

Najlepsze kliniki kosmetoginekologii w Warszawie

Kolejna klinika chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, czyli mieszcząca się w samym centrum Warszawy IQ Medica, oferuje klientkom doświadczoną kadrę chirurgów specjalizujących się w plastyce pochwy i warg sromowych, a oprócz tego pacjentki mogą skorzystać z IQ Medi Spa. W centrum stolicy odbywają się konsultacje, a same zabiegi są przeprowadzane w budynku kliniki Medifem, na obrzeżach miasta, co umożliwia rekonwalescencję w spokoju i komforcie wśród zieleni.

Z kliniką Medifem placówkę łączy nie tylko miejsce zabiegów, ale i prowadzący je chirurg. Pracuje tutaj dr n. med. Andrzej Barwijuk, członek Amerykańskiego Towarzystwa Kosmetoginekologicznego (FACOG, ISC). Oprócz niego specjalistą IQ Medica jest dr n. med. Piotr Osuch. Wykształcenie zdobył w Polsce i Kanadzie, a doświadczenie, m.in., w Montrealu, na McGill University.

Jeszcze jedną warszawską kliniką oferującą zabiegi kosmetoginekologiczne jest Uni Klinik. Pracuje tutaj dr Joanna Pabich-Worożbit, wykwalifikowana ginekolog i położnik, mająca duże doświadczenie w operacjach plastycznych pochwy. W szpitalu można poddać się zabiegowi odtworzenia błony dziewiczej, a także labioplastyce oraz plastyce pochwy i krocza (w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym).

Z kolei "Gold Clinic Medycyna i Ginekologia Estetyczna" (przy ul. Wielickiej w Warszawie) jako pierwsza w Polsce zaoferowała laserowe zabiegi leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu oraz jako jedna z pierwszych wypełniacze warg sromowych - preparatów na bazie kwasu hialuronowego - Desirial i Desirial + , które posiadają rejestrację do wstrzyknięć w okolice intymne. Opisane zabiegi przeprowadza m.in. dr Maciej Rogala - znany i bardzo szanowany lekarz medycyny estetycznej, posiadający wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

AGklinik - Klinika Sztuk Pięknych dr. Adama Gumkowskiego specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów „intymnych" poprawiających jakość współżycia, usuwaniu wad rozwojowych narządów rodnych oraz korekcji defektów poporodowych narządów płciowych.

Bardzo popularna klinika dr. Andrzeja Sankowskiego, posiadająca certyfikat ISO i mieszcząca się w samym centrum Warszawy (Al. Jerozolimskie 101) w ramach kosmetoginekologii najczęściej wykonuje zabiegi plastyki pochwy, zmniejszenia warg sromowych oraz odtworzenia błony dziewiczej, zarówno dla Polek jak i pacjentek z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Skandynawii.

Warszawa otwarta na turystykę medyczną

Gabinet zabiegowy w SkinClinic Gabinet zabiegowy w SkinClinic

Stolica Polski jest nie tylko centrum biznesowym i miastem Pałacu Kultury i Nauki, który musi zwiedzić każda szkolna wycieczka. To także ważny dla turystyki medycznej ośrodek. A ponieważ pojawiają się tu kolejne kliniki kosmetoginekologii, cudzoziemki coraz częściej na miejsce zabiegu upiększającego narządy intymne wybierają Warszawę. Wiedzą, że za niższą cenę zajmie się nimi specjalista na światowym poziomie. A przy okazji chętnie poznają miasto, spacerując po Krakowskim Przedmieściu albo odpoczywając w Łazienkach.

Usługa ginekologia estetyczna w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez ginekologa.

Pacjenci szukali zabiegu ginekologia estetyczna w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska