Kliniki i gabinety w Gliwicach

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Wczytaj więcej wyników

Kliniki i gabinety w Gliwicach - informacje

Stomatolodzy potrafią całkowicie odmienić uśmiech, nawet gdy wydaje się, że już nic nie da się z nim zrobić. Nawet najbardziej zaniedbane zęby można odbudować tak, aby wszyscy wokół zazdrościli hollywoodzkiego uśmiechu. Jeśli zęby są zdrowe, warto wybrać się do gabinetu dentystycznego na ich przegląd oraz regularne oczyszczanie z kamienia nazębnego i osadu, co zaleci każdy stomatolog. Obecnie zęby, które kiedyś byłyby przeznaczone do ekstrakcji, można wyleczyć kanałowo, a później odbudować protetycznie. W przypadku, gdy stomatologowi pozostaje jedynie usunąć zniszczony ząb, można rozważyć wszczepienie implantu dentystycznego.

Stomatolodzy z Gliwic

Stomatolog dr Anna Burzyńska z Gliwic zajmuje się leczeniem endodontycznym zębów z zapaleniem miazgi materiałem regenerującym MTA. Lekarz pracuje w klinice stomatologicznej Stomatologia Toszecka, gdzie stosuje trwałe wypełnienia kompozytowe przy opracowywaniu ubytków. Stomatolodzy specjalizują się też w protetyce. Całkowite bezzębie lub zęby szczątkowe można tu uzupełnić protezami acetalowymi lub protezami na implantach. Stomatolog dr Anna Burzyńska kontynuuje rodzinną tradycję w stomatologii.

Mieszkańcy Gliwic mogą się udać do stomatologów dr Tomasza Greli i dr Magdaleny Jabłońskiej-Szewczyk ze Specjalistycznego Zakładu Stomatologii Zachowawczej Ewa Gaś-Szymanowska. Dentyści stosują tu komputerowy system The Wand do znieczulania podczas zabiegów stomatologicznych. Klinika posiada certyfikat ISO 9001:2009 za spełnianie norm w zakresie usług medycznych w stomatologii. Stomatolodzy przeprowadzają tu takie zabiegi jak usuwanie kamienia przy pomocy ultradźwięków i zakładanie licówek kompozytowych korygujących przebarwienia szkliwa.

Przy okazji pobytu w Gliwicach warto wybrać się do stomatologa dr Joanny Budzyn-Majki, która ukończyła szkolenie pt. "Rozszczepianie, rozszerzanie, przeszczepianie kości z użyciem Bone Management System Meisinger i wykorzystaniem urządzeń piezochirurgicznych", a także "Odbudowy protetyczne na implantach". Ze stomatologiem można skontaktować się w Centrum Stomatologii Estetycznej PlombeX. Dentysta zajmuje się tu sterowaną regeneracją kości GBR i konsultacjami osteomijnymi.

W Centrum Medycyny i Stomatologii Sobieski pracuje stomatolog dr Joanna Dobrzańska, która posiada certyfikat ze szkolenia pt. "Estetyka porcelany do uzyskania na jednej wizycie w twoim gabinecie - czy to możliwe? Technika warstwowa z użyciem najnowszego materiału IPS Empress Direct". Dentystka wykonuje zabiegi stomatologiczne monitorowane kamerą wewnątrzustną. Fotele stomatologiczne w gabinecie wyposażone są w RTG stomatologiczny, szczególnie przydatny w przypadku leczenia kanałowego. 

Stomatologią w Gliwicach zajmuje się również lekarz stomatologii dr Bożena Koncewicz, która leczy zęby w Gabinecie Stomatologicznym LekDent. Dr Koncewicz przyjmuje w gabinecie również małych pacjentów, u których wykonuje lakowanie zębów mlecznych lub stałych, a także lakierowanie zębów, tzw. fluoryzacja. Stomatologom z LekDent ufają też dorośli pacjenci, u których popularnością cieszy się zakładana w gabinecie biżuteria nazębna. 

W Gliwicach można wyleczyć zęby w gabinecie dentystycznym Nowy Świat. Pacjenci udają się najczęściej do stomatologa dr Wojciecha Palewicza, który brał udział w IV Zjeździe Polskiego Towarzystwa Dysfunkcji Narządu Żucia. Lekarz posiada certyfikat pt. "Ocena przyczyn usuwania zębów zatrzymanych u osób posiadających ruchome uzupełnienia protetyczne" oraz "Prosta endodoncja. Mechaniczne opracowywanie kanałów koronowo-korzeniowych". Stomatolog specjalizuje się w zabiegach takich jak odbudowa zęba materiałem światłoutwardzalnym na włóknie szklanym i w zakładaniu uwalniających fluor wypełnień w zębach mlecznych.

Stomatologia w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Usługi stomatologiczne w angielskich gabinetach są droższe niż w polskich, nawet kilkukrotnie. Pacjenci angielskiej kliniki Arden House Dental za konsultację ze stomatologiem specjalizującym się w stomatologii estetycznej muszą zapłacić ponad 350 zł, za chirurgiczną ekstrakcję zęba ponad 1600 zł, a za amalgamatowe wypełnienie ubytku ok. 900 zł. Stomatolodzy z gliwickich gabinetów znani są w Wielkiej Brytanii ze swojej fachowości i przede wszystkim z niskich cen. Turyści medyczni z Wielkiej Brytanii mogą liczyć na konsultacje w języku angielskim, co jest ogromnym plusem dla pacjentów zagranicznych. Gliwice to niewielkie miasto na Śląsku, w którym zwiedzać można głównie muzea. Turyści zaglądają tu do Muzeum Odlewnictwa Artystycznego oraz Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów Radiostacja Gliwice.

 

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska