Gabinet GOYA Medical Gabinet GOYA Medical Gabinet GOYA Medical Gabinet GOYA Medical Gabinet GOYA Medical

GOYA Medical - proktologia, flebologia, chirurgia.  – informacje ogólne

GOYA Medical to gabinet oferujący kompleksowe usługi z zakresu chirurgii ogólnej. Filarami naszej działalności są proktologia i flebologia. Zajmujemy się diagnostyką i leczeniem m.in. żylaków kończyn dolnych, żylaków odbytu (hemoroidów, guzków krwawniczych), zmian skórnych, ran przewlekłych oraz chorób tarczycy. Nasze doświadczenie kliniczne i ambulatoryjne pozwala na postawienie trafnej diagnozy i podjęcie optymalnej terapii, która usunie nie tylko objawy, ale także przyczynę problemu zdrowotnego. Każdy z przypadków traktujemy indywidualnie, kierując się przede wszystkim dobrem pacjenta i jego bezpieczeństwem. Kiedy to możliwe, proponujemy pacjentom małoinwazyjne leczenie, co znacząco skraca okres rekonwalescencji i wyłączenia z codziennych aktywności.

Przeprowadzamy diagnostykę i leczenie żylaków kończyn dolnych. Wykonujemy USG typu Doppler oraz oferujemy leczenie nowoczesnymi, małoinwazyjnymi metodami, jak zabieg EVLT (wewnątrznaczyniowe laserowe leczenie żylaków)  z wykorzystaniem lasera radialnego o długości 1470 nm. W ramach zabiegu, do zmienionej chorobowo, niewydolnej żyły, pod kontrolą ultrasonograficzną, wprowadzane jest włókno światłowodowe, które jest następnie wycofywane, zamykając jednocześnie żyłę od środka, za pomocą energii świetlnej. Stosujemy również takie metody, jak RFITT Celon, EVRF oraz ClariVein. RFITT Celon to minimalnie inwazyjny zabieg termicznej ablacji żyły, polegający na jej zamknięciu przy pomocy aplikatora fal o częstotliwości radiowej, wprowadzonego do jej wnętrza. Stosujemy również techniki klejenia żylaków (m.in. VenaBlock) oraz metodę Flebogrif czyli mechaniczno-chemiczną ablację za pomocą piany. 

Metoda EVRF (Endovenous Radio Frequency) również opiera się na energii fal radiowych. Jest zaliczana do technik tzw. termoablacji. W trakcie wykonanego wewnątrznaczyniowo zabiegu zmienione chorobowo, poszerzone naczynie (żylak) zostaje wyłączone z układu naczyń żylnych. Kolejna metoda leczenia żylaków kończyn dolnych, ClariVein, to ablacja farmakomechaniczna. Nie wymaga znieczulenia, nie wiąże się z cięciami ani bliznami. Polega na wprowadzeniu do niewydolnej żyły w okolicy kolana cewnika (przez wenflon) i mechanicznym oraz chemicznym drażnieniu nim chorego naczynia. Efektem zabiegu jest zamknięcie żyły. Wykonujemy również skleroterapię, miniflebektomię (tzw. szydełkowanie żyły) oraz kompresjoterapię.

Pomagamy również pacjentom zmagającym się z tzw. pajączkami, zamykając powierzchowne naczynia oraz pajączki z wykorzystaniem nowoczesnych laserów Alma Harmony XL Pro ND:YAG 1064 oraz systemu Exotherme 980 nm.

W ramach usług z zakresu proktologii oferujemy leczenie zabiegowe i zachowawcze choroby hemoroidalnej. Usuwamy guzki krwawnicze, zakrzepy przyodbytowe, ropnie oraz przetoki i szczeliny. Stosujemy małoinwazyjne metody leczenia takie jak fale radiowe, w tym CELON RFITTH oraz Rafaelo (dawniej: Hemo RF). Terapia polega na wykorzystywaniu efektu cieplnego, powstałego w wyniku działania fal elektromagnetycznych wysokich częstotliwości na chore naczynia. Temperatura wywołuje zniszczenie, a następnie zamknięcie połączeń hemoroidalnych. Leczenie żylaków odbytu falami radiowymi to procedura efektywna, bezpieczna oraz małoinwazyjna.

Stosujemy także skleroterapię (obliterację), polegającą na ostrzykiwaniu zmienionego chorobowo guzka preparatem, który wywołuje w naczyniu miejscowy stan zapalny. W rezultacie iniekcji dochodzi do zwłóknienia i zamknięcia światła naczynia. Skleroterapia cechuje się małą inwazyjnością, jak również znikomym odsetkiem powikłań.

Jeszcze jedną stosowaną przez nas metodą leczenia hemoroidów jest gumkowanie (metoda Barrona). Polega na założeniu na podstawę żylaka gumowej opaski w celu doprowadzenia do jego niedokrwienia. W rezultacie gumkowania dochodzi do degeneracji i odpadnięcia guzka wraz z opaską (po kilku dniach).

W naszej klinice przeprowadzamy także zabiegi w ramach chirurgii jednego dnia, a zakres usług obejmuje m.in. leczenie ginekomastii, przepuklin pachwinowych, pępkowych, brzusznych oraz torbieli włosowych.

Zapraszamy na konsultacje i procedury wykonywane w trybie ambulatoryjnym. Do oferty gabinetu należą zabiegi z zakresu chirurgii skóry i tkanki podskórnej. Usuwamy znamiona i zmiany skórne, takie jak brodawki, guzki, kaszaki czy tłuszczaki, jak również modzele i odciski. Do oferty należy chirurgia stanów nagłych. Zaopatrujemy rany, ropnie oraz urazy kończyn dolnych i górnych. Ponadto zajmujemy się leczeniem owrzodzeń goleni i wrastającego paznokcia.

Świadczymy usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób tarczycy. Przeprowadzamy badania obrazowe i diagnostyczne, w tym USG tarczycy oraz biopsję cienkoigłową tarczycy pod kontrolą USG. Kwalifikujemy do leczenia operacyjnego chorób tarczycy.

Zapraszamy na konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej. Diagnozujemy i kwalifikujemy do dalszego leczenia przepukliny, choroby nowotworowe i kamicę żółciową.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W klinice wykorzystujemy nowoczesną aparaturę diagnostyczną i zabiegową. Posiadamy m.in. aparat do USG typu Doppler, a także najnowsze platformy laserowe Alma Harmony XL Pro ND:YAG 1064 oraz systemu Exotherme 980 nm. Dysponujemy również laserem Alma Pixel CO2 oraz licznymi głowicami, jak np. Clear Lift czy DYE VL, co daje wiele nowych możliwości zabiegowych.

Udogodnienia dla pacjentów

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom pacjentów, sukcesywnie wzbogacamy ofertę naszego gabinetu, wprowadzając nowe zabiegi. Dbamy nie tylko o urozmaiconą ofertę, ale także o wysoką jakość usług. Dobre samopoczucie i komfort naszych pacjentów to dla nas sprawy priorytetowe, dlatego troszczymy się o miłą i serdeczną atmosferę w trakcie wizyt.

Osiągnięcia i certyfikaty Chirurgia.Wrocław.pl

Dysponujemy licznymi dyplomami i certyfikatami, uzyskanymi w ramach szkoleń, kursów i zjazdów naukowych. Potwierdzeniem naszych umiejętności są również pozytywne opinie pacjentów.