Implanty stomatologiczne Gdynia

Synonimy: leczenie implantologiczne

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Implanty stomatologiczne Gdynia - informacje

Gabinet zabiegowy w Swedent Gabinet zabiegowy w Swedent

Implanty stomatologiczne to jedno z najnowocześniejszych i najbardziej praktycznych rozwiązań, mających na celu uzupełnienie ubytków zębowych. Są to nieduże wkręty wykonane z tytanu, które lekarz umiejscawia na stałe w kości żuchwy lub szczęki. Implant skutecznie zastępuje naturalny korzeń zęba, zapewniając sztucznej koronie pełną stabilizację. Podczas pierwszej wizyty stomatolog przeprowadza konsultacje z pacjentem. Procedura polega na zrobieniu niewielkich otworów w kości oraz umocowaniu tam implantów. Cały proces trwa około godziny. Najczęściej podczas trzeciej wizyty, kiedy wszczep się wygoi, lekarz dokonuje odbudowy protetycznej.

Mocowanie implantów stomatologicznych w Gdyni

Implanty stomatologiczne oferuje swoim pacjentom Klinika Stomatologiczno-Medyczna Med-Oral, znajdująca się w Rumi (około 12 kilometrów od Gdyni). Jest to największy tego typu ośrodek na Pomorzu. Świadczy on usługi z zakresu protetyki zębowej, implantologii, a także chirurgii szczękowo-twarzowej. Posiada pracownię, która została wyposażona w system CAD/CAM, umożliwiający skrócenie leczenia protetycznego i implantologicznego. Placówka uzyskała certyfikat implantologiczny firmy Dentsply Implants. Specjaliści wykonują tam wszczepy implantów Alpha Bio lub Astra Tech. Do odbudowy stosują korony zębowe pełnoceramiczne Prettau albo na stopie Cr-Co.

Osobom, pragnącym uzupełnić braki zębowe przy pomocy implantów zębowych, może pomóc lek. dent. Adam Wolniewicz, stomatolog, specjalizujący się w zakresie implantologii i stomatologii estetycznej. Przynależy on do Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. W roku 2010 zakończył Curriculum Implantologiczne na Uniwersytecie Medycznym im. Johanna Wolfganga Goethe we Frankfurcie. Jest autorem artykułu „Wykorzystanie przenośnika implantu Ankulos C/X jako łącznika czasowego podtrzymującego i kształtującego profil wyłaniania”. Zajmuje się głównie uzupełnianiem ubytków zębowych, chorobami recesyjnymi dziąseł oraz diagnozowaniem przyczyn ruchomości zębów. W razie potrzeby przeprowadza też dodatkowe zabiegi okołoimplantacyjne – podniesienie dna zatoki szczękowej lub plastykę tkanek miękkich.

Aby wszczepić implanty stomatologiczne można także odwiedzić Klinikę Stomatologiczno-Implantologiczną K2 Dental. Jej kadra przynależy do International Congress of Oral Implantologists. W ośrodku tym wykorzystywane są implanty zębowe niemieckiej firmy Bego i amerykańskiego koncernu Bicon. Specjaliści mają do zaoferowania implanty krótkie (stosowane również przy deficytach kostnych) oraz implanty standardowe. Ponadto, przeprowadzają zabiegi okołoimplantacyjne, w tym przeszczepy bloków kości lub augmentację kości.

Implanty zębowe w Polsce i na Kostaryce

Gabinet zabiegowy w Prodent Gabinet zabiegowy w Prodent
W gdyńskich placówkach stomatologicznych ceny za implant stomatologiczny rozpoczynają się od 2 100 zł. Tymczasem w Costa Rica Bluezone San Jose taki sam zabieg kosztuje 954 350 colónów CRC (około 7 100 zł).

Implanty stomatologiczne - ceny w Gdyni na tle innych miast

 • Gdynia od 1 750 zł do 3 000 zł
 • Warszawa od 800 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 500 zł
 • Wrocław od 600 zł do 7 500 zł
 • Gdańsk od 1 300 zł do 3 600 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Łódź od 200 zł do 5 200 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 3 600 zł
 • Lublin od 1 500 zł do 3 400 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Gdyni, w miejscowościach: Wejherowo.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska