Implanty stomatologiczne Katowice

Synonimy: leczenie implantologiczne

Filtruj wyniki

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Implanty stomatologiczne Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w StommedArte Gabinet zabiegowy w StommedArte

Przy dzisiejszym poziomie technologicznym stomatologii nikt nie może powiedzieć, że jego przypadek jest beznadziejny i nie da się mu pomóc. Jeśli stan jego zębów jest naprawdę kiepski, przywrócić uśmiech mogą implanty – zarówno jeden, jak i kilka, a nawet kilkanaście, jeśli mówimy o całkowitym bezzębiu pacjenta.

Implanty to tytanowe śruby wkręcane w kości szczęki lub żuchwy. Innymi słowy, implant „udaje" korzeń, na którym po okresie wgojenia (osteointegracji trwającej do pół roku) stomatolog umieszcza most, protezę lub koronę. Większość zabiegów implantologicznych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a żeby osiągnąć pełen sukces, pacjent zobowiązany jest do wzorowego dbania o higienę jamy ustnej.

Kliniki stomatologiczne w Katowicach

Jednym z miast mogących się poszczycić wyjątkowo utalentowanymi implantologiami są Katowice. Wielu z nich doświadczenie zdobywało za granicą, a w gabinetach posiada najnowocześniejszy sprzęt. Tak samo wielu z nich było nowatorami w dziedzinie stomatologii – przykładowo, prywatna praktyka stomatologiczna lek. dent. Daniela Dłucika jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła leczenie implantologiczne do swoich usług. Dziś także wykorzystuje najnowsze techniki leczenia, a w implantologii stosuje metodę  Q-Implant: jednofazowe implanty niewymagające drugiej operacji z powodu skróconego czasu wygojenia i możliwości szybszego zaopatrzenia protetycznego.

Jednym z najnowocześniejszych ośrodków implantologicznych na Śląsku jest katowicki Dentim Clinic, klinika założona przez lek. dent. Wojciecha Fąferko wraz z żoną, Katarzyną. To pierwszy gabinet na Śląsku i jeden z pierwszych w kraju, który stworzył nowoczesną pracownię rentgenowską, wyposażoną wyłącznie w urządzenia cyfrowe, zapewniające precyzyjną diagnostykę. Gabinet pracuje na implantach dwóch typów: Optimum i Premium.

W Med Centrum stosuje się Benex Control, czyli system atraumatycznej ekstrakcji (bezbolesne usuwanie zębów) . Ów system pozwala na umieszczenie implantu bez dodatkowych zabiegów naprawczych, ponieważ Benex Control oszczędza tkanki wyrostka zębodołowego. Metoda jest często wykorzystywana przed odbudową protetyczną braków zębowych i zabiegami implantacji. Klinika w ramach zabiegów oferuje również licówki porcelanowe i glamsmile, a także protezowanie oraz korony na implantach.

Z kolei klinika Nowadent posiada certyfikat jakości Biomet 3i, jak również jest autoryzowanym gabinetem implantologicznym KeyStone Dental. Placówka wykorzystuje Wirtualne Trójwymiarowe Planowanie Leczenia Implantologicznego 3D, oparte o badanie tomografii komputerowej pacjenta. Zabiegi przeprowadza lek. med. Maciej Nowiński.

Specjaliści implantologii w Katowicach

Dr Dariusz Marmol (Marmol) jest specjalistą chirurgiem stomatologiem z doświadczeniem pracy na oddziale chirurgii szczękowej. Dzięki temu jest w stanie wyleczyć nawet najtrudniejsze przypadki. Jego gabinet jest wyposażony w mikrosilnik implantologiczny, służący do opracowania łoża pod implant oraz do zapewnienia optymalnego momentu obrotowego i chłodzenia.

Lek. dent. Bartłomiej Opławski (Belldent) jest absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pasjonatem stomatologii. Specjalizuje się w chirurgii i  protetyce, a także stomatologii estetycznej.

Z kolei dr n. med. Aleksandra Drozd (DENTestetica) to absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, specjalizująca się w mikrochirurgii periodontologicznej. W jej klinice nacisk położony jest na profesjonalizm oraz zminimalizowanie bólu pacjenta  - stąd, przykładowo, stosowanie abrazji powietrznej zamiast tradycyjnego wiertła przy leczeniu próchnicy.

Dr Roman Borczyk (Klinika R. Borczyk) jest uznanym autorytetem w dziedzinie nie tylko implantologii, ale również endodoncji i chirurgii stomatologicznej. Jego klinika jako jedyna w Polsce podczas wszczepiania implantów stosuje złotą kątnicę Nouvag.  Natomiast do kształtowania podłoża kostnego przed wprowadzeniem implantu wykorzystuje laser Er-YAG, wpływający pozytywnie na proces gojenia tkanek. Zabiegami implantologicznymi w placówce zajmuje się również lek. dent. Piotr Ogniewski oraz lek. dent. Krzysztof Maćkowiak.

Warto wspomnieć także o klinice Duda Clinic, gdzie dr. Mariusz Duda posiada kilkunastoletnie międzynarodowe doświadczenie i jest autorytetem w implantologii stomatologicznej, gwarantując leczenie implantologiczne na najwyższym światowym poziomie.  Duda Clinic może zaoferować nowatorską metodę „szablon implantologiczny i ząb w jeden dzień", polegajacą na natychmiastowej implantacji i stabilizacji protezy na implantach w jeden dzień. Dla dobra i spokoju pacjentów klinika stosuje sedację wziewną (gaz rozweselający). Dzieki temu pacjent nie odczuwa lęku i w dużo mniejszym stopniu znosi ból związany z leczeniem.

Denturyzm na Śląsku

Sprzęt medyczny w Dentim Clinic Sprzęt medyczny w Dentim Clinic

Dobra lokalizacja Katowic (niedaleko granicy) oraz świetnie wyszkolony personel gabinetów stomatologicznych to główne powody, dla których pacjenci z Niemiec i innych krajów leczą zęby tutaj, a nie u siebie. Kolejnym jest cena – dużo niższa niż na Zachodzie przy jednoczesnym pełnym profesjonalizmie polskiej kadry lekarskiej. Przy okazji wszczepiania implantów turyści zostają w Katowicach dłużej i w tym czasie intensywnie zwiedzają miasto. A jest co zwiedzać – w słynnym Spodku zawsze coś się dzieje, jeśli nie koncert znanego zespołu, to mecz. A odpocząć można choćby w Parku Kościuszki albo nad stawem Janina.

Implanty stomatologiczne - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Warszawa od 800 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 500 zł
 • Wrocław od 600 zł do 7 500 zł
 • Gdańsk od 1 300 zł do 3 600 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Łódź od 200 zł do 5 200 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 3 600 zł
 • Lublin od 1 500 zł do 3 400 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno oraz Jastrzębie-Zdrój.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska