Implanty stomatologiczne Kraków

leczenie implantologiczne

Implanty stomatologiczne Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w DENTestetica Gabinet zabiegowy w DENTestetica

Miasto Polski, w którym najbardziej rozwinęła się implantologia - Kraków - jest jednym z głównych w zakresie tej dziedziny stomatologii. Nie tylko jednak. W Krakowie zagraniczny medyczny turysta może skorzystać ze wszystkich możliwych usług stomatologicznych. Chcesz nałożyć na zęba koronę, chcesz wstawić protezę, a może po prostu dręczy Cię żółty osad na zębach i pragniesz je wybielić? Kraków zaprasza – tylko tutaj i dobrze, i tanio!

Jak można porównać polskie placówki stomatologiczne z zagranicznymi? Nawet jeśli w innym kraju Europy jakość usługi jest podobna, ceny w Polsce są najniższe. Porównanie rynku wskazuje na jedno: implanty stomatologiczne za granicą kosztują kilkukrotnie więcej niż w Polsce. Przyjedź więc do Polski, zaoszczędź pieniędzy, miej piękny uśmiech i – zwiedzaj!

Kraków dysponuje najnowocześniejszą aparaturą zabiegową, a leżenie w klinice sprowadza się co najwyżej do jednego dnia obserwacji pacjenta, któremu wszczepiono implant. Dzięki temu turystyka medyczna pozwala zakosztować prawdziwej turystyki. A Kraków, najpiękniejsze miasto Polski, bezdyskusyjnie należy zwiedzić!

Implantologia – szansa na piękne zęby w każdym wieku

Leczenie implantologiczne powoli przestaje być luksusem niedostępnym dla zwykłego śmiertelnika. Postęp technologiczny i konkurencja sprawiły, że większość gabinetów stomatologicznych oferuje wszczepianie implantów, zachęcając klientów promocjami i prestiżem placówki. Bo, trzeba przyznać, polscy lekarze są znani z profesjonalizmu na całym świecie, ale szczególną renomą cieszą się nasi stomatolodzy.

Sam zabieg wszczepiania implantów polega na chirurgicznym wkręceniu tytanowej śruby w kość szczęki lub żuchwy. Po zespoleniu z kością (trwa to do 6 miesięcy) na implancie instaluje się porcelanową koronę, most protetyczny bądź też zdejmowaną protezę zatrzaskową. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, a stan implantów powinien być regularnie kontrolowany.

Dzięki implantom pacjent może uzupełnić braki w uzębieniu bez względu na to czy brakuje mu jednego zęba, kilku, a także w przypadku całkowitego bezzębia.

Specjaliści implantolodzy z Krakowa

Kraków jest jednym z kilku polskich miast słynących z utalentowanych implantologów. Wybitną postacią jest chirurg i implantolog, dr n. med. Tomasz Nowak (Aesthetica Dermadent), który uzyskał prestiżową nagrodę Platinum Preferred Award 2011. W klinice zajmuje się wszczepianiem dwuczęściowych implantów marki Alpha Bio, a także Friadent Ankylos i Nobel Biocare.

Dr n. med. Robert Łyszczarz (Veronadent) jest członkiem Deutsche Gesellshaft für Orale Implantologie (DGOI).Z kolei lek. stom. Dariusz Wilisowski (Luxdentica) to członek European Association of Dental Implantologists (EDI). Implantami zajmuje się od 4 lat. Przeprowadza trudne operacje regeneracji kości, a przed zabiegami prowadzi długie konsultacje z pacjentami w celu znalezienia najlepszego rozwiązania.

Lek. stom. Piotr Łopuch (Centrum Zdrowego Uśmiechu), absolwent Akademii Medycznej w Lublinie, jest specjalistą autoryzowanej placówki szwajcarskiej grupy Institut Straumann AG. Zabiegi wykonuje w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji.

Dr Nicolaas Hahn (Dentist) jest cenionym stomatologiem, udzielającym konsultacji z zakresu implantologii. Dzięki protezom mocowanym na implantach pomaga pacjentom uzyskać piękny uśmiech nawet przy całkowitym i częściowym bezzębiu.

Krakowskie gabinety 

Do Krakowa przyjeżdżają turyści medyczni z całego świata (szczególnie Brytyjczycy), z tego powodu w większości placówek personel posługuje się biegle językami obcymi. Świetnym przykładem jest klinika Indexmedica, w której, prócz standardowego języka angielskiego i niemieckiego, pacjenci mogą skonsultować się z lekarzem po włosku, a także w języku szwedzkim, norweskim i islandzkim. W mieszczącej się w centrum miasta klinice specjaliści zakładają zarówno implanty dwuczęściowe, jak i miniimplanty. Zabiegi przeprowadza lek. stom. Monika Żołnierz oraz lek. stom. Ayman Abel-Haq.

Także lekarze Studia Stomatologii Estetycznej SE+ są profesjonalistami w pełnym tego słowa znaczeniu. Lek. stom. Radosław Witkowski uczestniczył w szkoleniach implantologicznych m.in. w Lizbonie, Mediolanie i USA, jest konsultantem w wielu renomowanych ośrodkach oraz mentorem firmy Nobel Biocare. Z kolei lek. stom. Agnieszka Biel, specjalizująca się w chirurgii szczękowo-twarzowej, odbyła potwierdzone certyfikatem szkolenie z zakresu leczenia implantami firmy Straumann.

W Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii Cichoń stosowane są implanty AstraTech oraz Nobel BioCare. Dewiza kliniki brzmi: „Spełniamy marzenia, a implanty to nasza specjalność!" Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, lek. stom. Bartłomiej Cichoń, założył klinikę, w której pacjent może poczuć się komfortowo – do dyspozycji ma nie tylko 3 świetnie wyposażone gabinety, ale może się również odprężyć dzięki stosowanym w nich technikom relaksacyjnym Dental Spa.

Turystyka medyczna w Krakowie

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

Kadra krakowskich implantologów przyciąga pacjentów z kraju i zagranicy. Ci, którzy przyjechali na zabiegi, zostają dłużej nie tylko dlatego, że wymaga tego procedura wszczepiania implantów, ale także z powodu wyjątkowej urody miasta. Przy okazji mogą zwiedzić historyczny Wawel, odpocząć na Plantach lub pójść do jednego z wielu muzeów, np. do mieszczącego się przy Błoniach Muzeum Narodowego.

 

Implanty stomatologiczne - ceny w Krakowie na tle innych miast

 • Kraków od 1 850 zł do 3 990 zł
 • Warszawa od 500 zł do 4 600 zł
 • Wrocław od 2 350 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 1 800 zł do 5 200 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 4 800 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Katowice od 1 000 zł do 4 500 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
Implanty stomatologiczne cena »

Usługa implanty stomatologiczne w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Autor: