Implanty stomatologiczne Łódź

leczenie implantologiczne

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Tomaszów Mazowiecki, ul. Świętego Antoniego 26

Koszuta Dental

4,1 / 5  (28 opinii)  rozwiń
 • Implanty zębowe Straumann od 3 000 zł
 • Korona pełnoceramiczna na implancie 1 500 zł
 • Korona pełnoceramiczna cyrkonowa na implancie 1 400 zł
 • Korona porcelanowa (na podbudowie z metalu) na implancie 1 000 zł
 • Konsultacja implantologiczna (przedzabiegowa) zadzwoń

Implanty stomatologiczne Łódź - informacje

Gabinet zabiegowy w SP Dent Gabinet zabiegowy w SP Dent

Innowacyjne zabiegi z użyciem implantów stomatologicznych na stałe weszły do oferty nowoczesnej stomatologii. Dzięki nim można nie tylko odzyskać równy i mocny uśmiech bez protezy – nie trzeba już szlifować sąsiednich zębów, by wstawić odbudowę protetyczną. Implanty pełnią funkcję sztucznego korzenia zęba, wstawianego w miejsce ubytku. Implantacja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. W trakcie zabiegu stomatolog przygotowuje łoże pod wszczep, wykonuje osteotomię (otwór pod implant), a następnie wprowadza do niego implant, wkręcając go z odpowiednią siłą – zapewniającą stabilizację przy jednoczesnym braku ryzyka uszkodzenia bądź przegrzania kości. Po okresie tzw. osteointegracji, czyli zrośnięciu się wszczepu z kością (trwa to od kilku miesięcy do pół roku) przystępuje się do odbudowy protetycznej – założenia na implant korony lub mostu.

Współcześnie nie brakuje klinik oferujących odbudowę brakującego zęba podczas jednej wizyty. Co więcej, wielu stomatologów wykonuje zabieg implantacji w ciągu kwadransa. Bardziej rozległe zabiegi (np. przy całkowitym bezzębiu) wymagają odbudowy kostnej, co wydłuża czas leczenia.

Łódzcy specjaliści w implantacji zębów

Przybywa pacjentów, którzy chcą odbudować uśmiech nie dzięki niewygodnej protezie, a dającym poczucie posiadania własnych zębów implantom. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, kolejni stomatolodzy przechodzą kursy doskonalące w dziedzinie implantologii. Nowoczesne techniki zabiegowe można znaleźć w renomowanych ośrodkach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, a także w Łodzi i innych miastach. Pacjenci, którzy zdecydowali się na leczenie w Łodzi, mogą liczyć na pomoc profesjonalistów o dużej wiedzy i umiejętnościach. Jednym z polecanych ośrodków jest JMC Medycyna i Stomatologia – klinika, w której wszczepianiem implantów zajmuje się dr n. med. Jarosław Cynkier, stomatolog z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Dwukrotnie przyznano mu nagrodę Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi za pracę dydaktyczną, a za podręcznik dla studentów otrzymał Nagrodę Ministra Zdrowia. Leczeniem implantologicznym zajmuje się od 2005 roku, kiedy to ukończył kurs implantologiczny na Kubie. Jego klinika jest znakomicie wyposażona – posiada m.in. cyfrowy aparat pantomograficzny firmy Vatech, system radiowizjografii Vatech oraz aparat RTG zębowy Satelec.

Wieloletnim doświadczeniem zawodowym może się poszczycić również lek dent. Wojciech Zawadzki z kliniki Laserdent. Od 1992 roku stosuje wszystkie rodzaje laserów stomatologicznych, a od 1999 roku przeprowadza zabiegi odbudowy braków zębowych przy pomocy implantów firmy Branemark. Prowadzi także szkolenia dla lekarzy jako konsultant warszawskiego Centrum Techniki Laserowej. Do jego zespołu medycznego należy lek. stom. Adam Kaczmarek, doświadczony stomatolog specjalizujący się w protetyce stomatologicznej. Szczególnym zainteresowaniem zabiegi wymagające użycia małoinwazyjnych technik oraz procedury z wykorzystaniem systemów pełnoceramicznych i uzupełnień estetycznych.

Kolejną kliniką jest Stomatologia Rodzinna MMK. Klinika działa od 1995 roku, od tego czasu zdobyła liczne grono stałych pacjentów. Przeprowadzaniem leczenia implantologicznego zajmuje się dr n. med. Maciej Kuźmiński, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją, a także członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Od 1996 roku obejmuje stanowisko asystenta na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, od 2001 roku – w Zakładzie Endodoncji tejże uczelni. Jest również współautorem kilku książek, w tym „Kompendium próchnicy”, uhonorowanej Nagrodą Ministra Zdrowia. Wraz z nim ośrodkiem kieruje lek. dent. Monika Kuźmińska, członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i uczestniczka wielu szkoleń i kursów.

Renomowane kliniki stomatologiczne w Łodzi

Uznaną łódzką placówką jest Care Dental Clinic, będąca jedyną prywatną kliniką stomatologiczną w Polsce, jaka posiada filie w kraju i za granicą. Stomatolodzy ośrodka posługują się systemem komputerowego planowania leczenia implanto-protetycznego, czyli oprogramowaniem SimPlant. Pacjenci, którzy kwalifikują się do zabiegów implantacji, przechodzą badanie tomograficzne szczęki lub żuchwy – na jego podstawie w ciągu 24-48 h tworzona jest trójwymiarowa rekonstrukcja kości szczęk oraz zębów wraz z wirtualną symulacją implantacji. Systemem implantologicznym stosowanym w klinice jest Nobel Biocare.

Trójwymiarową technologię planowania SimPlant posiada także Gabinet Stomatologiczny Implantom. W leczeniu implantologicznym placówka specjalizuje się od 1992 roku, a zespół medyczny ośrodka doskonalił się w renomowanych klinikach w Niemczech, Francji, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Podczas zabiegów specjaliści gabinetu wykorzystują implanty Ankylos niemieckiej firmy Friadent oraz implanty Replace szwedzkiej marki Nobel Biocare. Wykonywaniem zabiegów zajmuje się dwoje stomatologów: dr n. med. Katarzyna Tomikowska oraz dr Jacek Tomikowski.

Kolejną kliniką jest Omega Dental, placówka funkcjonująca od 1997 roku. Kieruje nią dr n. med. Beata Śmielak, członek Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego i Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Specjalizuje się w protetyce stomatologicznej, jest autorem wielu publikacji i streszczeń w uznanych pismach medycznych oraz posiadaczem ponad 50 certyfikatów i dyplomów. Wraz z nią w ośrodku pracuje lek. stom. Oskar Armata, który dzieli się wiedzą medyczną i doświadczeniem z polskimi i zagranicznymi studentami, prowadząc zajęcia dydaktyczno-naukowe na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Do zespołu medycznego placówki należy również lek. stom. Patryk Wyka, uczestnik licznych kursów w Polsce i Skandynawii. 

 Jeszcze jedną łódzką kliniką, w której pacjenci mogą poddać się leczeniu implantologicznemu, jest Klinika Stomatologiczna Estetika.

Łódź - nowy uśmiech dla turystów medycznych

Gabinet zabiegowy w Klinika Diament Gabinet zabiegowy w Klinika Diament

Implanty stanowią solidne oparcie dla koron i mostów, dlatego są coraz częściej wybierane przez pacjentów chcących odbudować uzębienie. Z leczenia implantologicznego korzysta coraz więcej Polaków, oferta naszych klinik jest kusząca również dla cudzoziemców, szczególnie Brytyjczyków, Niemców i Duńczyków, którzy w swoim kraju za leczenie muszą płacić bardzo dużo. Założenie implantu w klinice Omega Dental kosztuje 1,5 tys. złotych (plus 2 tys. zł za koronę porcelanową z łącznikiem tytanowym), natomiast w Wielkiej Brytanii trzeba zapłacić za to £1200, czyli ok. 5,9 tys. zł – takie informacje podaje portal dentalimplantsacademy.co.uk. Zatem zagraniczni denturyści z Wysp Brytyjskich, Szwecji czy Niemiec coraz chętniej leczą się w łódzkich gabinetach. Przy okazji poznają miasto, w tym atrakcje ulicy Piotrkowskiej.

Implanty stomatologiczne - ceny w Łodzi na tle innych miast

 • Łódź od 1 800 zł do 5 200 zł
 • Warszawa od 500 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 900 zł do 4 200 zł
 • Wrocław od 2 350 zł do 8 000 zł
 • Katowice od 1 000 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 4 800 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Lublin od 1 500 zł do 3 400 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
Implanty stomatologiczne cena »

Usługa implanty stomatologiczne w Łodzi jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask oraz Bełchatów.