Implanty stomatologiczne Lublin

leczenie implantologiczne

Implanty stomatologiczne Lublin - informacje

Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital Gabinet zabiegowy w Żagiel Med Szpital

Implanty to tytanowe wszczepy pełniące rolę sztucznego korzenia zęba. Umożliwiają stomatologom odbudowę uzębienia nawet w sytuacjach, które jeszcze parę lat temu mogły zakończyć się jedynie założeniem pacjentowi stałej bądź ruchomej protezy. Prócz tego coraz więcej implantologów oferuje wszczepianie implantów w zaledwie kwadrans, w znieczuleniu miejscowym. Jeśli ilość tkanki kostnej jest wystarczająca do wykonania zabiegu, implant może być wprowadzony podczas jednej wizyty w gabinecie. W przeciwnym wypadku leczenie poprzedza odbudowa tkanki, która może trwać kilka miesięcy do pół roku.

Sam implant wgaja się w kość przez ok. 6 miesięcy (okres osteointegracji), po czym stomatolog umieszcza na nim koronę. W ten sposób można odbudować nie tylko pojedyncze ubytki, ale i bardziej rozległe braki zębowe.

Wszczepianie implantów w Lublinie

Implanty zaczynają być powoli standardem w wielu polskich klinikach. Można je znaleźć nie tylko w dużych ośrodkach posiadających filie w całym kraju, ale i w małych gabinetach w mniejszych miejscowościach. Placówek oferujących zabiegi implantologiczne nie brak np. w Lublinie. Znajduje się tu kilka renomowanych klinik kierowanych przez uznanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem we wszczepianiu różnych systemów implantologicznych. Dobrym przykładem jest osoba dr n. med. Zbigniewa Leszcza, założyciela lubelskiego Centrum Stomatologii i Implantologii – Impladent. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych jako jeden z pierwszych w Polsce zaczął stosować implanty śródkostne. Przeszedł wiele kursów i szkoleń implantoprotetycznych, brał również udział w zagranicznych konferencjach naukowych. Przez ponad 30 lat prowadził zajęcia w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Akademii Medycznej w Lublinie.

Polecaną lubelską placówką jest również Radens, którą prowadzi dwoje specjalistów: lek. stom. Arkadiusz Radej oraz lek. stom. Katarzyna Radej. Z usług ośrodka mogą skorzystać dzieci i dorośli, prócz tego jego gabinety są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na najmłodszych pacjentów czeka kącik zabaw, zaś dorośli mogą bezpłatnie połączyć się z Internetem. Wnętrza ośrodka są klimatyzowane, do dyspozycji pacjentów oddano także własny parking. Oferta gabinetu jest bardzo szeroka – prócz wszczepiania implantów stomatolodzy placówki zajmują się m.in. leczeniem kanałowym, protetyką i stomatologią estetyczną.

Kolejny ośrodek to Centrum Stomatologii Lardent. Placówką kierują: dr n. med. Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska, specjalista chirurg, oraz dr n. med. Tomasz Tomaszewski, specjalista chirurgii szczękowej i otolaryngologii. Oboje zajmują się wykonywaniem zabiegów implantologicznych, prócz tego w ich gabinecie można poddać się procedurom z zakresu chirurgii szczękowej, laserowej, a także chirurgii ortognatycznej.

Renomowane systemy implantologiczne

W Centrum Stomatologii Kompleksowej i Implantologii MEDICUM DENT Sp. z o.o. wszczepianym systemem są implanty firmy Nobel Biocare, posiadające liczne krajowe i międzynarodowe certyfikaty jakości. Na ów system udzielana jest 10-letnia gwarancja. Przeprowadzaniem zabiegów implantologicznych w ośrodku zajmuje się lek. stom. Ewa Szczepanowska, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją, a także implantolog.

W Klinice Pięknego Uśmiechu (KPU) wykonujący zabiegi wszczepiania implantów stomatolodzy wykorzystują implanty szwajcarskiej firmy Straumann. Ich zaawansowana technologia umożliwia implantację w trakcie jednej wizyty w gabinecie, prócz tego budowa wszczepów znacząco skraca okres wygajania. Kliniką kieruje lek. stom. Marzena Pucek, specjalista ortodoncji, natomiast wszczepianiem implantów zajmuje się dr n. med. Piotr Koliński, chirurg.

Nowoczesnym wyposażeniem może się poszczycić również Gabinet Stomatologiczny Prima-Dent Mariusz i Michał Kwiatkowscy. To wyspecjalizowana placówka, która rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku z inicjatywy dr Mariusza Kwiatkowskiego. Podczas zabiegów wszczepiania implantów w placówce stosuje się najnowszy silnik implantologiczny firmy W&H – Implantmed. Urządzenie posiada system wewnętrznego chłodzenia wierteł roztworem soli fizjologicznej. Dzięki innowacyjnej aparaturze medycznej wykorzystywanej podczas leczenia zabiegi są bezbolesne, a okres rekonwalescencji pacjenta krótszy.

Jeszcze jednym ośrodkiem, na który warto zwrócić uwagę, jest Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent, oferujące pacjentom implanty estetyczne wysokiej jakości. Zabiegi wprowadzania tytanowych wszczepów są poprzedzane wykonaniem rzetelnej diagnostyki przy użyciu tomografii komputerowej CT. Przeprowadzenie tego typu badań ułatwia maksymalne wykorzystanie podłoża kostnego pacjenta, a także zmniejsza inwazyjność procedur.

Odbudowa uśmiechu w Lublinie

Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital Sala operacyjna w Żagiel Med Szpital

Jak widać, Lublin może kusić turystów nie tylko urodą swoich zabytków, ale i wysokiej jakości zabiegami implantologicznymi oferowanymi przez tutejszych stomatologów. Korzystają z nich coraz chętniej sami lublinianie, a także pacjenci spoza miasta i kraju. W porównaniu z cenami wszczepiania implantów w Wielkiej Brytanii (m.in. £1500, czyli 7,6 tys. zł) koszty leczenia w Lublinie są o wiele bardziej korzystne – średnio mogą wynieść nawet 50% mniej niż stawki obowiązujące w zagranicznych klinikach. Przykładowo, Gabinet Stomatologiczny Katarzyna Gołkiewicz oferuje ceny implantacji od 3,4 tys. zł. Pieniądze, które Brytyjczyk (a także Szwed czy Niemiec) przeznaczyłby w swoim kraju na same zabiegi, w Lublinie wyda na leczenie, pobyt w hotelu, zwiedzanie atrakcji i wypoczynek. Nietrudno pojąć, czemu ta kusząca opcja z każdym rokiem przyciąga do miasta coraz więcej cudzoziemców.

Implanty stomatologiczne - ceny w Lublinie na tle innych miast

 • Lublin od 1 500 zł do 3 400 zł
 • Warszawa od 500 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 990 zł
 • Wrocław od 2 350 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 1 800 zł do 5 200 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 4 800 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Katowice od 1 000 zł do 4 500 zł
 • Bydgoszcz od 500 zł do 3 200 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 5 000 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
 • Rzeszów od 2 000 zł do 5 000 zł
Implanty stomatologiczne cena »

Usługa implanty stomatologiczne w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty stomatologiczne w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Nałęczów oraz Puławy.

Autor: