Implanty zębowe Bydgoszcz

implanty stomatologiczne dwuczęściowe tytanowe, implanty dwufazowe tytanowe, implanty stomatologiczne dwuczęściowe tytanowe więcej »

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Implanty zębowe Bydgoszcz - informacje

Kadra w Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Kadra w Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń

Aby wypełnić ubytki zębowe, powstające w naturalnym zgryzie po utracie jednego lub kilku zębów, wykorzystuje się implanty zębowe. Podczas zabiegu implantologicznego najczęściej najpierw dochodzi do nacięcia dziąsła oraz wywiercenia odpowiedniej wielkości otworu w kości, który ma utworzyć specjalne łoże kostne. Tam lekarz umieszcza implant jałowy, zabezpieczony śrubą, by następnie zaszyć dziąsło. Po kilkunastu dniach, gdy miejsce, poddane zabiegowi, jest już wygojone, zostają zdjęte szwy, a potem następuje samo założenie implantu (trwa około 2-3 godzin). Implant pozostaje w dziąśle około 3-6 miesięcy, by mógł się zrosnąć z tkanką kostną pacjenta. Potem trzeba jeszcze odsłonić implant i wymienić śrubę zamykającą na śrubę gojącą. Dopiero dwa tygodnie później można dokonać protetycznej odbudowy na implantach. Wszelkie prace są wykonywane w znieczuleniu miejscowym. Obecnie istnieje też możliwość przeprowadzenia procedury przy wykorzystaniu śruby gojącej już na samym początku, co pozwala uniknąć etapu odsłonięcia implantu. 

Implantologia stomatologiczna w Bydgoszczy

Implanty zębowe w swoim gabinecie może założyć lek. dent. Wojciech Henning, posiadający specjalizację ze stomatologii ogólnej. Wiedzę z zakresu zabiegów implantologicznych zdobywał na specjalistycznych kursach - w 2005 roku przeszedł kurs szkoleniowy „Implanty śródkostne – nowe możliwości rehabilitacji protetycznej braków uzębienia”, a w kolejnym roku ukończył praktyczny kurs „krok po kroku” systemu implantów Neoss. Wykonuje nie tylko wszczepienie implantu, ale również zajmuje się estetyczną odbudową protetyczną na implantach.

Leczenie implantologiczne zębów znajduje się w ofercie bydgoskiej Kliniki Stomatologii Implantologicznej. Placówka ta, powstała w 2008 roku, zajmuje się stomatologią w różnym zakresie, jednak jej główną specjalizacją jest implantologia. Przy zabiegach implantologicznychwykorzystywana jest technologia PIEZOSURGERY. Specjaliści stosują tam implanty Alpha-Bio, Neoss, Q-Implant oraz Zimmer. Na implantach wykonują korony licowane porcelaną lub na podbudowie z tlenku cyrkonu.

Założenie implantów zębowych przeprowadzić może także chirurg stomatolog lek. dent. Marek Gatz. Przynależy on do stowarzyszenia Implant Masters Poland. W 2001 roku wziął udział w II Seminarium Naukowym Dni Implantologiczne Pułtusk 2001 „Kodeks leczenia implantologicznego”, a rok później uczestniczył w warsztatach „Implantoprotetyka natychmiastowa” w Krakowie. W roku 2015 natomiast odbył kurs medyczny Quintessenz, dotyczący komplikacji w chirurgii implantologicznej. Swoim pacjentom oferuje implanty ANKYLOS, XIVE oraz MIS Seven. Wykorzystuje także mosty tymczasowe MARYLAND, które zakłada na czas gojenia się miejsca po procesie implantacji.

Cena implantów zębowych w Polsce i Meksyku

Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz
W Bokanova Dental Center Riviera Maya w Playa del Carmen cena za implant stomatologiczny wynosi 29 527 peso (prawie 6 500 zł). W Bydgoszczy za tę samą usługę można zapłacić już 2 000 zł.

Implanty zębowe - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 2 000 zł do 3 200 zł
 • Warszawa od 1 900 zł do 4 600 zł
 • Kraków od 1 850 zł do 3 700 zł
 • Wrocław od 2 350 zł do 3 500 zł
 • Łódź od 1 800 zł do 5 200 zł
 • Katowice od 2 000 zł do 4 500 zł
 • Poznań od 2 300 zł do 3 600 zł
 • Gliwice od 2 500 zł do 4 000 zł
 • Gdańsk od 2 500 zł do 3 500 zł
 • Szczecin od 2 000 zł do 3 000 zł
 • Gdynia od 1 750 zł do 3 500 zł
 • Rzeszów od 2 500 zł do 3 300 zł
Implanty zębowe cena »

Usługa implanty zębowe w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu implanty zębowe w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Autor: